Corsa D için Kutu içi Hava filtresi

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar corsa d için k&n yada benzeri kaliteli bi kutu içi hava filtresi almak istiyorum.Amacım ses almak falan değil az da olsa performansı artırmak istiyorum. açık filtre düşünmüyorum çünkü sıcak hava alıp sonradan sökmek istemiyorum..Ayrıca böyle bir filtreyi nereden temin edebilirim.Daha önce taktıran yada taktırmayı düşünen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden okumuşdum ben forum da takdıran vardı sanırım ve memnundu tuning shoplara bir sorun siz isterseniz istanbul gibi yerde bulacağınızdan eminim

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde şunu sormak istiyorum acaba kutu içi kaliteli bir filtre ile aracın performansını artırabilir miyim.Corsa 1.4 ler özellikle hızlanmada biraz ağır kalıyor.Ben bunu aşmak istiyorum.Bu şekilde bir performans artışı için başka tavsiyeleriniz nelerdir?

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın 2007,2 yıllık garantisi 2009 da bitiyor.filtreden fazla birşey bekleme olursa belki 1 hp.

egzos sitemini komple değiştirip(headers) katalitik iptali falan yapsan,performans son susturucu taksan falan belki 3-4 hp alabilirsin.onun dışında yok 10 hp yok 15 hp inanma.zaten araç 1.4 çokta fazla birşey beklememek lazım bence.bak bana aracım 1.2 ne yapsam işe yaramıyo :)

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten 10-15 hp artış istemiyorum ki Öyle olsaydı corsa almazdım.3-4 hp lik bir artış ile hızlanma zamanını düşürmek istiyorum.Egzos düşündüm daha önce ama sesli bişey istemiyorum hiç.

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama açık bi filitreyle çekişiniz artar üstteki arkadaşın dediği gibi o kadar hp alınmaz ama farkeder bi çekiş olur..

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarı ile b-fast denilen bi parça war biraz pahalı ama gazın werdiği tepkiyi arttırarak hızlanmayı arttırıyo ben almayı düşünüorm ama henüz ona bütçe ayıramadım gazın tepkisi derken ne kastediorm die sorarsan mesela senn arabada gazın dibine otur gaz çok geç kalkıo ve aragaz çekerken gazı geç bırakıyo b-fast ile bu sorun kalkıo ve serilik kazandırıyo

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu içi mi yoksa açıkhava filtresimi daha iyi performans werir?