Corsa D manuel anahtar sorunu

SonCorsa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
yine ilginç bir soru ile geldim :)
benim araç kumanda ile kapıları rahatça açılıp kapanıyor.
içindeki merkezi kilit butonu da sorunsuz çalışıyor kapılar kilitleniyor.
ancak kumanda değil de anahtarla sürücü kapısından arabayı kilitlerken sadece sürücü kapısı kilitleniyor. aracı açarken yine hepsi açılıyor ancak oldu da uzun yolda kumandanın pili bitti diyelim. ya da yere düşürdüm bozdum diyelim, o zaman kapılar kilitlenmiyor. var mı böyle sorun yaşayan? bu sorun için nereye gitmeliyim bir yardım edin lütfen.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
ancak kumanda değil de anahtarla sürücü kapısından arabayı kilitlerken sadece sürücü kapısı kilitleniyor. aracı açarken yine hepsi açılıyor ancak oldu da uzun yolda kumandanın pili bitti diyelim. ya da yere düşürdüm bozdum diyelim, o zaman kapılar kilitlenmiyor. var mı böyle sorun yaşayan? bu sorun için nereye gitmeliyim bir yardım edin lütfen.

Kumandanın pili biterse ya da manuel kilitlemek zorunda kalırsanız; arka kapılar ve bagaj kapısı kapalıyken araçtan inmeden önce aracın içindeki kapı kilit tuşuna basın, daha sonra araçtan inip anahtarla ön kapıyı kilitleyin. aracın tüm kapıları otomatik kilitlenecektir.

SonCorsa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
onu da denedim. içeriden kitledim ancak yine de olmadı.
kapıyı içerden açtığımda tüm kapılar otomatik açılıyor. merkezi kilit sistemi devre dışı kalıyor. kapı açıkken de denedim o zaman da kapıları kilitlemiyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
onu da denedim. içeriden kitledim ancak yine de olmadı.
kapıyı içerden açtığımda tüm kapılar otomatik açılıyor. merkezi kilit sistemi devre dışı kalıyor. kapı açıkken de denedim o zaman da kapıları kilitlemiyor.
Astra J menüde otomatik kapı kilitleme bölümünde tüm kapılar sadece iki kapı gibi seçenekler var..Sizin araçtada böyle bir bölüm veya seçenek varmı?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
manuel olarak ikinci kere anahtarı çevirince diğer tüm kapıların kapanması lazım.

SonCorsa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
manuel olarak ikinci kere anahtarı çevirince diğer tüm kapıların kapanması lazım.

2 kere 3 kere 4 kere denedim sonuç değişmedi.
Özel menüde bununla ilgili seçenek yok.
Sanayiye gittim. Kilitçi bu normal dedi. Arabanın modeli böyle dedi.
Corsa d si olanlar bunu yaşıyor mu?

Son düzenleme:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Corsa D ile ilgili bu tip enteresan soruları bana sorabilirsiniz uzun zamandır kullanıyorum.

Öncelikle şunları belirteyim. Manuel kilit sadece şoför kapısını açıyor ve diğer kapılar ya içeriden ya da konsoldaki düğme ile açılabiliyor. Şoför kapısı hariç bagaj dahil 4 kapı açık dahi olsa kapıları anahtar üzerindeki düğmeye basarak kilitleyebilirsiniz, merak etmeyin kapıları kapattığınızda tekrar açılmayacaktır. Ancak sadece şoför kapısı açıksa da bu sefer kapılar kilitlenmeyecektir

Anahtarınızın pili bittiğinde ya da düğme kullanılamaz hale gelirse tüm kapıları kapatmak için yapmanız gereken işin adımları şu şekilde olmalı.

1-) Siz aracınızdan inip kapınızı kapatacaksınız.
2-) Sizin kapı kapandıktan sonra ön yolcu tarafında oturan arkadaş araçtan inecek ve onun kapısı (haliyle mecbur olarak) açıkken konsoldan kapıları kilitleyecek ve kendi kapısını da eliyle ittirip kapattığında artık bütün kapılar kilitli olacak.

SonCorsa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa D ile ilgili bu tip enteresan soruları bana sorabilirsiniz uzun zamandır kullanıyorum.

Öncelikle şunları belirteyim. Manuel kilit sadece şoför kapısını açıyor ve diğer kapılar ya içeriden ya da konsoldaki düğme ile açılabiliyor. Şoför kapısı hariç bagaj dahil 4 kapı açık dahi olsa kapıları anahtar üzerindeki düğmeye basarak kilitleyebilirsiniz, merak etmeyin kapıları kapattığınızda tekrar açılmayacaktır. Ancak sadece şoför kapısı açıksa da bu sefer kapılar kilitlenmeyecektir

Anahtarınızın pili bittiğinde ya da düğme kullanılamaz hale gelirse tüm kapıları kapatmak için yapmanız gereken işin adımları şu şekilde olmalı.

1-) Siz aracınızdan inip kapınızı kapatacaksınız.
2-) Sizin kapı kapandıktan sonra ön yolcu tarafında oturan arkadaş araçtan inecek ve onun kapısı (haliyle mecbur olarak) açıkken konsoldan kapıları kilitleyecek ve kendi kapısını da eliyle ittirip kapattığında artık bütün kapılar kilitli olacak.

Sanayide işinin ustası bile bana böyle güzel bilgi vermedi valla. Denedim işe yaradı.

Çok teşekkür ederim.