Corsa D 1.2 Baskı Balata sonrası

Kaan39

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Açıkçası 1,4 aracımda bu güne kadar ustanın söylediği durumları yaşamadım...1,3 dizel araçlarımdada yaşamadım...Bence işi yokuşa sürmüş...Vites düşürerekKompresyona(motor freni)girmiş bir aracın titrediğini hiç görmedim..Genelde sadece kompresyon sesi çıkar ve bir miktar kasar...Bu arada motor kulakları,şanzıman kulakları ve alt takımın durumu nedir?
Motor kulaklarına baktırmadim alt takım sağlam denildi ama şanzıman kulağına normal dese de icim rahat değil yırtık yok ama fazla esniyor. Aslında suan merak ettiğim şey şu. Baskı balatayı degistigimden beri 250km yqptım bu sürecte 2 defa yanlıslıkla 1.viteste stop ettirdim. 3. Defa el frenini cekip debriyajı cekerek bilincli stop ettirdim. Başkada hic zorlamadım. Volanta yapılan izlere zarar vermismiyimdir veya balataya ? Boşuna tornalatmış oluyormuyum yoksa bu kadardan volanta birşey olmaz mı ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde baskı balata bitikmi değilmi testi yapılıyor..Herhangi bir zararı olduğunu düşünmüyorum ama çok fazlada yapmamak gerek..Bu arada iki kez nasıl stop etti ? Debriyaj altta kavradğı için mi?Yeni debriyaj biraz altta kavrar önceki yukarıda kavradığı için alışmadınız sanırım...Kavramayla alaklı değilse sorun vardır....Bence titreme içinde düzgün bir şekilde tüm kulaklara baktırın derim...