Cosa D 1.3cdti baskı balata - volan değişimi sonrası sorun.

Onur77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Corsa 111.yıl 2010 model 60.000km de aldığım aracımın baskı balata - volant set olarka (luk marka) yaysız modeliyle değiştireli yaklaşık 4500 km oldu. Alırken ustaya gösterdiğimde degişmesi lazım dediği için o şekilde pazarlık yaparak almıştım.

Soruna gelecek olursak araba;

-Yokuşlarda kalkışta 2 bin devirin altında kalkmaya çalışırken
-Klima acıkken normal devirde kalkmaya çalışırken
-Klima acıkken ve 3 kişiden fazla varken kalkışta
-Fazla dur kalk trafikte normal kalkarken

titreme yaparak balatayı sıyırmakta. Devirli 2500 devirden fazla gaz verip kalkarsam problem olmamakta. Tek sürücü varken ve klima kapalıyken de balata cok ısınmadıgı süreece problem olmamakta.

Yapan ustaya sordum motor gücsüz ondan, devirli kalk dediysede pek ikna olmadım.

Daha önce 5 senedir babamın ford connectini sürüyordum, yani oyle motoru boğacak kadar devirsiz kalktığımıda düşünmüyorum.

Yetkili servise götürmeden önce burdan bir yorum almak istedim.

Not: Bu kronik problemle iligili benzer konuları okudum, fakat aradığım cevabı yakalayamadım.

Onur77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bayram diye mi ilgilenen olmadı yoksa forumda yeniyim diye mi.

İlk arabam olduğu için uyutulmamak adına buradaki tecrübe sahibi insanlardan yorum almak istedim ama görüyorum ki kaale anlınmadım.

Çok kronik bir sorun diye mi ilgilenilmedi bilmiyorum ama bir sürü konu okudum, değişim sonrası benim aldığım tepkileri alanı görmedim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamayın ama araba 2000 devirle kaldırılırsa debriyaj ayvayı çabucak yer diye biliyorum ben... motorunuz tamam güçsüz deniyor ama hiç de okadarda güçsüz değil. belkide motorunuz alt devirlerde güç üretemiyordur...
1000-1200 devrin fazlası bence balatanın ömründen çalar en kısa zamanda yanlışsam düzeltin...ben benzinli arabamla 1000 devirde kalkıyorum debriyajla işimi araba hareket eder etmez bitiriyorum...ne kadar ayagınız debriyaj üzerinde olursa o kadar ömrünü yersiniz.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyajla kalkışı yapıyorum bende genelde sonra gaz veriyorum.