Corsa C

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım corsa C ve motorumda birtek acık hava filitresi var (ITG) motor 1.2 benzinli gaza bastığımda gazı biraz gec alıyo bu motorun küçüklüğünden mı kaynaklanıyo boyle sorunu olan arkadaslar varmı? mesela bende birde ailemin kullandığı nissan note var gaza bastığında daha seri devir alıyo ama corsada bu olay birazdaha yavas oluyo bu konu hakkında bılgısı olan arkadasların cevaplarını beklıyorum...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açık hava filtresinde 3.000-3.500 devir altında yapıyo bunu, özellikle sabahları arabayı yeni çalıştırmışken.Bende K&N açık filtre varken bende de yapıyordu, kazanlıya çevirince kesildi...Bir de filtreyi soğuk hava alacak biyere koymadıysan aldığı sıcak hava nedeniyle de çekiş problemi yaşıyor olabilirsin...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eee orjınal fılıtrenın boyutu hacmı muhendısler tarafından incelıkle belırlenmıstır acık fılıtre elbette sorun yapacak

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarı ile corsa c lerde gaz teli yok gaz pedalı elektronik kontrollü onun için tepkisi biraz yavaş olabilir

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Açık hava filtresinde 3.000-3.500 devir altında yapıyo bunu, özellikle sabahları arabayı yeni çalıştırmışken.Bende K&N açık filtre varken bende de yapıyordu, kazanlıya çevirince kesildi...Bir de filtreyi soğuk hava alacak biyere koymadıysan aldığı sıcak hava nedeniyle de çekiş problemi yaşıyor olabilirsin...
filtre eski kutunun üzerinde acık olarak duruyo tam olarak soğuk hava alabılmesi için boruyu ne tarafa uzatmamı önerirsin peki ?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Corsa'da da çekecek pek yer yok ama sağ tampon arkasına doğru uzatabilirsen uzat ek bir boruyla, en çok orada olur hava akımı heralde....Ben kazanlının borusunu yazın oraya doğru veriyorum, kışın da orjinal hava giriş yerine takıyorum...

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önerin için tesekkur ederım...