CORSA C 1.3 CDTI için akü tavsiyesi...

oygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 corsa c aracımın yazın değiştirdim aküsünü 7 yıl gitmişti orj aküsü. servisten gm aldım 2 haftadır kullanmıyordur ve bugün çalıştırdım ve sadece 1 kezde çalıştı çok rahat sanki yeni stop etmiş gibi.fiyat:140

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir sene önce vectra gl için almıştım yetkili servisten 180 lira civarı ödemiştim. Alışveriş merkezi park alanında kaldım ustam geldi aracı takviye ile çalıştırdı servise gittik geçici akü taktik ertesi gün sıfırını taktık ben tatile gidiyorum para bana lazım dönüşte veririm dedim servis müdürüne oda tamam dedi 6 ay sonra akü bitti gittim durumu anlattım aküdendir değiştiririz yenisini veririz deneyelim şarj tutacakmı dediler bu arada sorunun bagaj lambasının kısa devre yapıp açık kaldığını anladık kabahat bende çıktı sonuç tek kuruş alınmadı tabiki. Bunun gibi birkaç sebepten dolayı daima yetkili servis ve orjinal parça derim.üç yada beş kuruş fazla veririm kafam rahat olur en ufak sıkıntıda bilirimki servisim gereğini yapar.bu arada gm akü orjinal parça satan sitelerde daha uygun fiyata olabilir bakmak gerek

bu gün yetkili servisle telefon ile irtibata geçtim 60 lık GM akü fiyatına 203tl dediler 20-25 civarıda işcilik istiyorlar, aracımın 6 yaş üzeri olması sebebi ile yüzde 20 lik bi indirim uygulayınca 180 civarı bi fiyat çıkarttılar.zaten sanayiden normal bi dükkandan öylesine bir marka uyduruk bi akü fiyatı bile 150-160 civarına gelmekte.serviste taktırmak mantıklı geliyor.opel özel servisteki tanıdık ustaya danıştım o bile bu fiyat verildiyse yetkili serviste taktır dedi;).yetkili servisten sadece aküyü aldığımda bu yüzde 20 lik indirim yapılmıyor ama:(

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyleyse çok uygun fiyatı. yolda kalmadan değiştirecekler için mantıklı bence

çok uygun fiyat ama ortada ürün yok:D. bu bana temelle kayserili bakkalın bir birleri ile olan rekabet fıkrasını aklıma getirdi:D bu işte bir bit eniğimi var:sopa:, yoksa benmi bu fırsatı yakalayamadım:rolleyes:

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 corsa c aracımın yazın değiştirdim aküsünü 7 yıl gitmişti orj aküsü. servisten gm aldım 2 haftadır kullanmıyordur ve bugün çalıştırdım ve sadece 1 kezde çalıştı çok rahat sanki yeni stop etmiş gibi.fiyat:140

bu yetkili servislerin fiyatları Türkiye nin her yerinde standart olması gerekmiyor mu? yoksa her bayii kendi kafasına buyruk fiyat mı belirliyor bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
çok uygun fiyat ama ortada ürün yok:D. bu bana temelle kayserili bakkalın bir birleri ile olan rekabet fıkrasını aklıma getirdi:D bu işte bir bit eniğimi var:sopa:, yoksa benmi bu fırsatı yakalayamadım:rolleyes:

Bu site ile ilgili olumlu yorumlar okumuştum müşteri hizmetlerini aradınızmı

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
135.000 km deki 1.3 dizel aracımın üzerindeki orijinal ve hala işlevsel durumdaki 8 yıllık gm akümü kış tedbirleri amacı ile yetkili servisten, yine gm marka orijinal akü ile değiştirdim. bu bana 5yaş üstü araç indirimi ile işcilikte dahil olmak üzere 180tl ye geldi. eski akümüde 20 tl akücüye sattım yani toplamda 160tlye maal oldu.1ayı geçkindir -9 dereceyi bulan soguk havalarda kullanıyorum.üstelik aracım 6-7 gün çalışmamış olsa bile kontağı çevirdiğimde sanki yeni stop edilmiş bir motoru çalıştırır gibi kolayca alıyor şimdilik çok memnunum akü araştıran arkadaşlara tavsiye ederim:bir:.

aracımın 8yıllık fabrika çıkışı orijinal gm aküsü :
24fjrco.jpg

yeni gm akü
33kvczs.jpg