Corsa 2013 1.3 Cdti Active yakıt /donanım hkk.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Arkadaşlar herkese iyi forumlar,
2013 model Corsa 1.3 Cdti Enjoy Active 75BG araç aldık . 40.500 ( 17 Temmuz 2013 ) Önceki araba Opel Astra Classic 3 1.6 Essentia idi.
Gerek yakıt konusunda gerekse vergilendirme konusunda baya beni üzdü eski aracım. Donanım olarak yeterliydi fakat benzine son zamlar gelince ( 5TL ) aracı satmak zorunda kaldık. Zaten fabrika verisi 8.5 di.

Şimdi yeni arabayla yaklaşık 500km yol yaptıktan sonra kmde önce 30 krşları gördüm . Şu sıralar 25-26 Krş civarı yakıyr. Bu da yaklaşık 6Lt/100km yapıyor.

Sizce daha da düşer mi ? Zira 4.4 lt olan fabrika verisi İstanbul'da 5.5 civarı yakmasını bekliyorum. Tabi kullandığım yol genelde kısa mesafeler ve sık motor çalıştırıp istop ettiğimden aslında 6Lt de bana çok yüksek gelmiyor.

Diğer bir konu da arabada yol bilgisayarı var fakat ben anlık tüketimi bulamıyorum.
Bu konuda değerli forum üyelerinden yardım bekliyorum.

Araçtan genel anlamda memnunum . Sonuçta C segmenti bir aracı satıp B segmentine geçtik ailecek. Çok aşırı şeyler beklemediğim halde genel anlamda beni memnun etti. Motor sesini içeri az alıyor. Aracın hızlanması ve sürati bana göre yeterli. Donanım olarak da beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Birkaç beğenmediğim nokta ise ; Arka aydınlatma lambasının olmaması , ve tabiki ESP eksikliği. Keşke olsaydı diyorum bazen ama koymamışlar adamlar.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Oncelikle arabaniz hayirli olsun Allah kaza bela vermesin. Bizde gecen sene bu zamanlarda corsa 1.3 cdti 75 hp aldik. Ilk baslarda bizimde ort yakitimiz 6.7 6.9 civsriydi snra 3000 km den snra 5.9 a 6000 km den snrada 5.3 e kadar indim sehir icinde. Sehir disinda canakkaleye gitmistik 4.3 e kadar indi arabada 4 kisiydik. Aracimin cekisi hizlanmasi gayet guzel memnunum yanliz klimayi acinca araba farkedilr derecde cekisten dusuyor. Istanbul icinde rampalarda az kalmadim kalkmio araba 3000 3500 devirde anca kalkio. Suan arac 16150 kmde ort yakit 5.6