Combo sahipleri yardima ihtiyacim var

Halil Kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar.Bugunlerde, yilbasindan once hafif ticari bir arac almak istiyoruz.Aslinda ben hic bir sekilde hafif ticariden yana degilim sonucta binek olarak kullanacagim ama paranin yarisindan fazlasini babam verecek oldugu icin kendisi de ticaretle ugrastigi icin illa ki ticari arac almak zorundayim.
Combo modelini hic dusunmuyordum.Fakat yeni cikan 1.7 cdti motorunun varligini anlayinca birden bire icime yatti.Birde arkasinin makasli degilde suspansiyonlu oldugunu bildigim icin benim icin ideal olacak.Sonucta yuk tasimayacagim binek olarak kullanacagim.Hemen gidip Isparta da ki Opel bayisine araci test etmek istedigimi soyledim.Sagolsunlar kendileri cok yardimci oldular.Fakat ellerinde combo 1.3 cdti oldugu icin onu test ettim.Motor-performans bakimindan bana cok zayif geldi.(Babamdaki 2005 model 1.9 jtd doblo ve dayimlardan surekli olarak aldigim bosta duran 2001 passat 1.9 tdi den sonra cok cok zayif geldi)Fakat ben zaten 1.3 degilde 1.7 cdti 100 hp city plus+spor paket+metalik renk almayi dusunuyorum.Turkiye de bu aractan galiba cok azmis ve biraz beklemek gerekiyormus.Fakat bulanabilirmis.Siyah renk olsun istiyorum.Arac icin (1.7 cdti city plus+spor paket+metalik renk) 30.600 ytl lik fiyat cikardilar.Ayrica 1200 ytl degerinde mazot fisi verecekler.Birde kol dayama ile hiz sabitleme hediye edecekler.(Araci alirsam 6000K philips xenon far-cam filmi-krom port bagaj takmayi da dusunuyorum hemen:) )

Neyse lafi cok uzattim.Combo sahipleri araclari hakkinda ne gibi yorum yapabilirler acaba?Araci zaten test ettim biliyorum nasil bir makine oldugunu ve ilk izlenimlerimde olumlu idi epey.Fakat sonucta ben kisa bir sure 10 km kadar test ettim.Bu aracla binlerce km yol yapan sahipleri bana araclari hakkinda olumlu ve olumsuz neler soyleyebilir.Ozellikle olumsuz yonleri nedir?Bir de sitemizde 1.7 cdti combo kullanan var mi acaba?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurlerimi sunarim.Saglicakla kalasiniz...

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 olanına sahibim 1 ay civarı. Öncesinde kia Pregio kamyonetim vardı, ondan sonra bu çok sessiz ve konforlu geldi.

Yokuş yukarı çekmiyor ama, yetiyor. Yakıt iyi, uzun yolda (200 + 200) yormadı. Yeni olduğundan mıdır bilemiyorum, takırtı - tukurtu yok.

Sanıyorum 1.7 çok isabetli bir seçim.

Şimdiden hayırlı olsun.

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum öncelikle iyi bir karar vermişsin ben 1.7DTi kullanıyorum aracım şuan 115,000km de ve düzenli servis bakımını yaptırıyoruz... Bize hiç ağır masraf çıkarmadı... Ben 75bglik motor olsun tüketim/performans konusunda memnunum...İlk başta süspansyon biraz yumuşak gelebilir ama yanıltmasın sol ayak freni yapmadıkça konrtolü kaybetmiyorsun çok dengeli bir araç... Ayrıca biz aracımızla kitap taşıyoruz bu yaz neredeyse 1tona yakın taşıdı banamısın demedi sonra servise kontrole götürdüm bişey çıkmadı... Bana kalsa şuanda sınıfındaki motor/performans/fiyat endeksi en iyi araçtan bahsediyorsun... Hem fiyatı çok iyi hemde hediyelerde güzelmiş... Tek sorun arka görüşte... Arkaya kamera taktırmalısın bence sitede Astrasında kamera olan arkadaşlar var ki ben bizzat gördüm çok memnunlar en yakın zamanda bende düşünüyorum... ayrıca Benim şahsi görüşümü bu araca siyah nedense yakışmıyor metalik gri ve gök mavisi daha iyi gidiyor... Eurodiesel kullan , bakımları düzenli yaptır bir sorun çıkacağını zannetmiyorum...Şimdiden kazasız belasız...Hayırlı olsun...

Halil Kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler gorus ve onerileriniz icin.
Simdilik bir tane olumsuz bir ozellik eklendi:
1.Arka gorus problemi.

Evet combocular buna ek olarak eklemek istediginiz aracinizin size gore olumsuz yanlari var mi?

Saygilar.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
halil öyle bir anlatmışsın ki yapacaklarını astrayı satıp combo mu alsam diye düşünmedim değil:)

Halil Kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halil öyle bir anlatmışsın ki yapacaklarını astrayı satıp combo mu alsam diye düşünmedim değil:)

Cok guzel planlarim var combo hakkinda ama iste ortada combo yok.:) Allah in izniyle yilbasina kadar alirsak burada hep birlikte asamali olarak mod. islemlerine baslariz.

Hosca kal.

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı 17 super vallahı al kullan pısman olmassın ben 13 cdtı kullanıyorum memnunum ama 17 neden olmasın :d

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
combo gayet güzel araç ama imkanın varsa 1.7 motor var rampada banamısın demez düzde 1.3 yeterli ama rampada yüksek devirli kullanmak gerekiyor...saygılarımla..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 1.3 motor comboya az gelir diye düşünüyorum.birde onlar ticari arac.yani arac full dolu halinde ve rampa cıkıyorsa yarıda kesilir gibime geliyor:D