Cilalı oto şampunanı,mikrofiber sünger ve kurulama bezi tavsiye

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,abiler aracımı kendim yıkamak istiyorum.Tazyikli suyla yıkatıyorum ama su izleri kalyor ve kısa süre sonra toz tutmaya başlıyor.Oto şampuanı,mikrofiber sünger ve kurulama bezi için önerebileceğiniz bir marka var mı acaba?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cilalı oto şampunanı,mikrofiber sünger ve kurulama bezi tavsiye

Ben sonax in cilali sampuani ve yikama süngerini kullaniyorum. Bunu da bir servis müdürü tavsiye etti. Kabinin altinda kirmizi dozaj kapakcigi var.Ordan taniyabilirsiniz.Oldukca memnunum. Yagmur yaginca kendi kendini temizler gibi.

Kurulama icin hala güzel bir sey bulamadim. Mikrofiber bez konulu mesajlarin sonunda suyu gene sünger ile alip sonra bez ile kurulamayi tavsiye ediyor arkadaslar.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Ben sonax in cilali sampuani ve yikama süngerini kullaniyorum. Bunu da bir servist müdürü tavsiye etti. Kabinda altinda kirmizi dozaj kapakcigi var.Ordan taniyabilirsiniz.Oldukca memnunum. Yagmur yaginca kendi kendini temizler gibi.

Kurulama icin hala güzel bir sey bulamadim. Mikrofiber bez konulu mesajlarin sonunda suyu gene sünger ile alip sonra bez ile kurulamayi tavsiye ediyor arkadaslar.

Teşekkürler :)

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Ben sonax in cilali sampuani ve yikama süngerini kullaniyorum. Bunu da bir servist müdürü tavsiye etti. Kabinda altinda kirmizi dozaj kapakcigi var.Ordan taniyabilirsiniz.Oldukca memnunum. Yagmur yaginca kendi kendini temizler gibi.

Kurulama için 8 TL değerinde bir bez buldum muhteşem siliyor sadece suyu döküp aracı siliyorum  :)

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öeta® link' Alıntı:
Kurulama için 8 TL değerinde bir bez buldum muhteşem siliyor sadece suyu döküp aracı siliyorum  :)

Markasını yazarsanız sevinirim.

wolkanozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımı yıkarken turtle wax ın cilalı şampuanı ve sonax ın mikrofiber yıkama süngerini kullanıyorum ve kurulamada maguiars water magnet mikrofiber bez var onu kullanıyorum, hepsinden çok memnunum 045thumbsup

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wolkanozcan link' Alıntı:
aracımı yıkarken turtle wax ın cilalı şampuanı ve sonax ın mikrofiber yıkama süngerini kullanıyorum ve kurulamada maguiars water magnet mikrofiber bez var onu kullanıyorum, hepsinden çok memnunum 045thumbsup

Teşekkür ederim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Adı geçen Meguiars ya da Sonax ın tüm ürünlerini düşünmeden kullanabilirsin, şahsi tavsiyemse Meguiars Ultimate Wash & Wax Shampoo ve Meguiars Water Magnet kurulama bezidir, ayrıca kurulama işlmei için Nigrin in silikon çekpasını da alırsan aracının üzerindeki fazla suyu kısa sürede alır geri kalan nemi bezle anında yokedersin.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Adı geçen Meguiars ya da Sonax ın tüm ürünlerini düşünmeden kullanabilirsin, şahsi tavsiyemse Meguiars Ultimate Wash & Wax Shampoo ve Meguiars Water Magnet kurulama bezidir, ayrıca kurulama işlmei için Nigrin in silikon çekpasını da alırsan aracının üzerindeki fazla suyu kısa sürede alır geri kalan nemi bezle anında yokedersin.

Teşekkür ederim Tolga abi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsa_1990 link' Alıntı:
Teşekkür ederim Tolga abi.

Rica ederim.

Bahsettiğim kurulama bezi pahalıca ama 3-5 liraya alıp 15-20 kullanımdan sonra sertleşip incelen m. fiber bezlerin aksine çok uzun ömürlüdür, "çekpas + bez pahalıya geliyor" dersen sadece Meguiars kurulama bezini veya Nigrin çekpasla daha ucuz m.fiber bezler alabilirsin.