Çıkma Cosmo farını kullanmak mümkün değilmiş

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çıkma Cosmo farını kullanmak mümkün değilmiş

madmax50 link' Alıntı:
Arkadaşlar muayene sorunu nedeniyle h7 kullanıyoruz zaten. Yoksa d1,d2 gibi daha gelişmiş xenon sistem kullanırdık. H7 sistemde xenon ampulu söküp yerine h7 normal ampulu takıyoruz işlem tamam.

Bizim ustayı ben gaza getirdim bakalım yarın alnımızın akıyla bu işi halledebilecekmiyiz. Korktuğum tek konu kesilme çizgisini ayarlayamamak. Birde bizim usta çin malı mercek takalım diyor ben hella mercek takalım diyorum. Uzun süre kullanınca mercekler kararırsa sıkıntı olur.

Günzdüz farları yerine power led döşeyeceğiz bu konuda şunu yapsanız iyi olur diye görüş belirten olursa sevinirim.

Birde xenon kapaklarını parlak metal yerine siyah yapmayı düşünüyorum ne dersiniz?

Mustafa bu is tecrube isteyen bir is,ustan daha once bu isi yaptimi,fari acarken cok dikkat etmek gerekli heleki far cizgisini tutturmak baya tecrube istiyor

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Kasım Çınar link' Alıntı:
Mustafa bu is tecrube isteyen bir is,ustan daha once bu isi yaptimi,fari acarken cok dikkat etmek gerekli heleki far cizgisini tutturmak baya marifet istiyor

Abi sürekli yapıyor bugün civice yapacaktı. Astra j farı çok zor dedim ne kadar zor olabilir ki dedi. Emrah ustam çok azimli biri sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tek sorunum kullanılan mercek. Elindeki mercekleri çok övüyor ama ben hella istiyorum. Bakalım yarın civic üzerinde inceleyip karar vereceğim.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Abi sürekli yapıyor bugün civice yapacaktı. Astra j farı çok zor dedim ne kadar zor olabilir ki dedi. Emrah ustam çok azimli biri sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tek sorunum kullanılan mercek. Elindeki mercekleri çok övüyor ama ben hella istiyorum. Bakalım yarın civic üzerinde inceleyip karar vereceğim.

Bu is birkez yapilir bence cin isi mercek kullanma,uzun vade de xenon ile birlikte kullanildiginda kararma yapiyor diye biliyorum,birde yapacak olan senin ataparktaki ustan mi

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

H7 takabilmek için merceği değil ampülü modifiye ediyoruz. Ampülün çevresindeki metal kısımda bir iki çentik açmak gerekiyordu ama tabi her merceğe uyar mı bilemiyorum. Benim diğer aracımda yeni nesil valeo mercekler mevcut. Onda ampülde yapılan ufak bir modifiye ile H7 ampül takılabiliyor merceğe.

Çin malı merceklerden şiddetle kaçınmanızı öneririm. Hella, Bosch, Valeo vb. bilindik markalardan taktırmalısınız. İlla H tipi mercek taktıracaksanız Bi-Halojen mercekler var. Yanılmıyorsam ya Hella'nın ya da Valeo'nun böyle bir merceği var. Onlardan taktırabilirsiniz. Tercih sizin..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Kasım Çınar link' Alıntı:
Bu is birkez yapilir bence cin isi mercek kullanma,uzun vade de xenon ile birlikte kullanildiginda kararma yapiyor diye biliyorum,birde yapacak olan senin ataparktaki ustan mi

Evet Ataparktaki. Bende helladan yanayım ama bakalım.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa mukemmel bı haber kardesım ustan ıyı demekkı altına gırıyor bu işin bencede metal kısmı mat sıhay boya daha sık duracaktır ayrıca xenonun akuden alıunmasıda super olur aracın elektronuk devrelerınde hıc bır arıza vermez sıgarta vs ıle ugrastırmaz power led olayınıda bence power led degılde neon tarzı daha mı ıyı olur soyle audılrıkı gıbı ama ılla power led yapacaksın sekıllı ve duzgun bır sekılde oturtmanız lazım aynı acı ve aralıkla seffaf sıcak sılıkon ıle tutturabılırsınız hıcbırsey olmaz kopma falan ama sen su neon ısıne bı bak derım

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

spitemre link' Alıntı:
Mustafa mukemmel bı haber kardesım ustan ıyı demekkı altına gırıyor bu işin bencede metal kısmı mat sıhay boya daha sık duracaktır ayrıca xenonun akuden alıunmasıda super olur aracın elektronuk devrelerınde hıc bır arıza vermez sıgarta vs ıle ugrastırmaz power led olayınıda bence power led degılde neon tarzı daha mı ıyı olur soyle audılrıkı gıbı ama ılla power led yapacaksın sekıllı ve duzgun bır sekılde oturtmanız lazım aynı acı ve aralıkla seffaf sıcak sılıkon ıle tutturabılırsınız hıcbırsey olmaz kopma falan ama sen su neon ısıne bı bak derım

Benimde aklımda neon var ama gündüz farının olduğu bölüm geniş, neon buranın üzerinde nasıl durur bilmem. Power led daha mantıklı gibi.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Bizim ustanın önerdiği merceği forumdan cinaski nickli arkadaş takdırmış. ևin malı ama aydnlatma gayet iyi demiş.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=8165.0

Angellar güzel durmuş walla  :)

96377321.jpg

wp20130526015.jpg

73379137.jpg

wp20130526015.jpg

79866689.jpg