Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Punto dan indiğim için bu sürüş zevki bile bana fazlasıyla yetiyor..
navi600 ekletebilirim ama şimdilik o kadar para vermek gereksiz geliyor.
İleride belki alabilirim.

Onun haricinde Turbo araçlarda Lpg ye karşıyım..Benzin pahalı olsada sonuçta kalitedir,fazla yaktığını bile bile aldım..Çok araştırdım sonuç itibaıyla yıllık 9 10 bin km geçmediğim için sıkıntım yok..En az 3 sene binerim..

Navi600, CD500 gibi sistemler sonradan takılamaz. Sadece fabrika çıkışı mevcut olan sistemler. Ayrıca bu sistemler olan araçlara da başka sistemler takılamaz. Opel'in gariplikleri işte.

Siz sadece Necvox, Cyclone gibi markaların sistemlerini taktırabilirsiniz.

Az Km yaptığınıza göre benzine devam. Ama benim gibi ayda 2000Km yapıyor olanlar için LPG kaçınılmaz. Araba 120.000'de ve 80.000'de LPG takıldı. Bugüne kadar tık yok. Gazda 3000 deviri asla geçmem. Normal kullanımda da böyle. Yüksek devirlere çok ender çıktığımdan magnezyum subapların ömrünü olabildiğince uzatıyorum. Zaten araç 180HP olunca hiçbir yol koşulunda zorlanmadığından yüksek devire gerek kalmıyor :D

ZeMHeRi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben önce ki araçlarımda Lpg'den çok çektim..2 araçım Lpg li dünya masraf ettim titreme,gaz yememe gibi sıkıntılarım oldu..Ondan sonra dizel punto evo'ya geçtim onunda kronik sorunları vardı city arızası airbag kısmının çatlaması vb gibi o yuzden sattım.

Ev ile iş yerim arası 4-5 km Lpg de benzin ile işe gidiyorum iş yerinin önünde Lpg ye geçiyordu..Bagaj hacmini daraltmaya gerek yok Hb araç birde..Bebek arabası vs çok sıkıntı bana..İleride Sedana geçersem 1.6 dizel 136 Bg almayı düşünürüm..Lpg ye karşı çok ön yargılıyım ve kesinlikle dediğim gibi tavsiye etmiyorum..
Kimseyi yanlış yönlendirdiğim yok,fikirlere saygılı olun..

ZeMHeRi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Navi600, CD500 gibi sistemler sonradan takılamaz. Sadece fabrika çıkışı mevcut olan sistemler. Ayrıca bu sistemler olan araçlara da başka sistemler takılamaz. Opel'in gariplikleri işte.

Siz sadece Necvox, Cyclone gibi markaların sistemlerini taktırabilirsiniz.

Az Km yaptığınıza göre benzine devam. Ama benim gibi ayda 2000Km yapıyor olanlar için LPG kaçınılmaz. Araba 120.000'de ve 80.000'de LPG takıldı. Bugüne kadar tık yok. Gazda 3000 deviri asla geçmem. Normal kullanımda da böyle. Yüksek devirlere çok ender çıktığımdan magnezyum subapların ömrünü olabildiğince uzatıyorum. Zaten araç 180HP olunca hiçbir yol koşulunda zorlanmadığından yüksek devire gerek kalmıyor :D

O diğer markalarda sanırım geç açılma gibi bir sıkıntı var 45 sn bekletiyormuş açılışta..

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
O diğer markalarda sanırım geç açılma gibi bir sıkıntı var 45 sn bekletiyormuş açılışta..

Her zaman olduğu gibi orjinalini tutmuyorlar. Bunları taktırmak isteyenler pek çok olumsuzluğu, sinir edici durumu baştan kabullenmek zorunda.

Yaptığım projenin farkıysa altyapı tamamen orjinal. Sadece yeni fonksiyonlar eklenmiş oluyor.

Ha satmış olduğum araçtaki gibi Pioneer gibi markaların bu araçlara direkt uyacak cihazları olsa sıfır sıkıntı:

http://www.opelim.net/forums/ses-ve...00bt-ve-roadstar-rd-navibox-8-navigasyon.html