Chevrolet Cruze Hakkında

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 40 binlira civarına kadar alınabilecek en güzel araclardan biri..Ben bu fiyat aralıgında polo - ibiza - cruze - astra baktım ve eskindende corsamız oldugu için opeli sevdigimden astra aldım..cruze cok sportif ve oturaklı bir araç.ben hb lerinide beğeniyorum.donanımlarıda oldukça iyi. hem piyasadan çekilse ne olurki ? Bu arada size ikinci el diye satacakları araçları kotalarını doldurmak için kendi çalışanlarına sattıkları araçlar..yani araçlar sıfır aslında.bi nevi göstermelik.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Zaten piyasadan çekilen bir araç ileri zaman da ister istemez bazı parçaların da olmayacağı anlamına gelecek. Bakmayın siz opel destekleyecek filan dediklerine opelin bazı noktalar da zaten kendine bile hayrı yok ki... artık piyasadan çekilen bir markaya hayrı olsun.

İşte benimde korkum o yönde. Ben bu arabayı aldığım zaman yedek parça sıkıntısı çekebilirim yoksa arabayı almamdaki amaç satmalık değil evlatlık alıyorum arabayı kısaca :) Şimdi ayrıca bu arabayı aldığım zaman ben bu arabayı gidipte sanayide kasap ustalara dokundurtmam bile o yüzden bana Chevrolet servisi lazım kapanırsa yanarım :)

Bence 40 binlira civarına kadar alınabilecek en güzel araclardan biri..Ben bu fiyat aralıgında polo - ibiza - cruze - astra baktım ve eskindende corsamız oldugu için opeli sevdigimden astra aldım..cruze cok sportif ve oturaklı bir araç.ben hb lerinide beğeniyorum.donanımlarıda oldukça iyi. hem piyasadan çekilse ne olurki ? Bu arada size ikinci el diye satacakları araçları kotalarını doldurmak için kendi çalışanlarına sattıkları araçlar..yani araçlar sıfır aslında.bi nevi göstermelik.

Bencede bu fiyatlara alınıcak en güzel araba bu fiyata bu donanımı veren hangi marka var gidip Vw Jetta alsam beğenmiyorum tibini hadi gittim aldım 1.2 TSi 122 beygir kesinlikle o motoru elime alırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Doğukan işte bende ondan diyorum. Başına bela olur. Yine de sen bilirsin. Ama ben almam. Başıma da bela etmem. Şimdi zaten ikinci el piyasası da sürünmeye başladı.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yıllar kullanacaksanız gerçekten alınaibir. Çünkü kampanyanın ilk günlerinde 1.6 cruze 32000 tl civarındaydı. Bizde haber bekliyoruz bayiden araç gelirse spark almayı planlıyoruz. Nasipse. Donanımı güzel parça sıkıntısı kolay klay olacağını düşünmüyorum her ne kadar Türkiyeden çekilcek olsalarda Rusya ve çevresine satış olacağınan gecikmelide olsa parçalar temin edilir.

Servislerin kapanmayacağı Chevrolet tarafından duyuruldu zaten. Ayrıca kapansa bile bir çok noktaları opelle aynı olduğundan sıkıntı yaşamazsınız servis konusunda sadece bazı parçalara ihtiyaç anında bekleme sıkıntınız olurdu. Ben nissan primera sahibiydim her parçasına rahat ulaşıyordum ki parçası zor denirdi. Vites topuzu en sıkıntıy aratan parçaydı fiyatı yüksekti bayii 15 günde getiriyordu. Ama kaput çamurluk falan ellerinde vardı.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Doğukan işte bende ondan diyorum. Başına bela olur. Yine de sen bilirsin. Ama ben almam. Başıma da bela etmem. Şimdi zaten ikinci el piyasası da sürünmeye başladı.

Nadir abi dediğin doğru. Arkadaşlar ayrıca bana fiyat , performans ,görünüm yönünden en ideal aracı söylermisiniz. Marka , model farketmez. Sedan olucak. Güzel olucak, Performans'lı olucak.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Uzun yıllar kullanacaksanız gerçekten alınaibir. Çünkü kampanyanın ilk günlerinde 1.6 cruze 32000 tl civarındaydı. Bizde haber bekliyoruz bayiden araç gelirse spark almayı planlıyoruz. Nasipse. Donanımı güzel parça sıkıntısı kolay klay olacağını düşünmüyorum her ne kadar Türkiyeden çekilcek olsalarda Rusya ve çevresine satış olacağınan gecikmelide olsa parçalar temin edilir.

Servislerin kapanmayacağı Chevrolet tarafından duyuruldu zaten. Ayrıca kapansa bile bir çok noktaları opelle aynı olduğundan sıkıntı yaşamazsınız servis konusunda sadece bazı parçalara ihtiyaç anında bekleme sıkıntınız olurdu. Ben nissan primera sahibiydim her parçasına rahat ulaşıyordum ki parçası zor denirdi. Vites topuzu en sıkıntıy aratan parçaydı fiyatı yüksekti bayii 15 günde getiriyordu. Ama kaput çamurluk falan ellerinde vardı.

Ne alacağımı yemin ediyorum bilemedim hocam ya çok kararsızım bana yedek parçadan çok servis önemli ben sanayilere sokmayacam aracımı servisler açık kalsa direk alırımda işte. :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Seat bir bak toledo idi sanırım... çok beğeniyorum ben incelemen de fayda var. Güzel makine ayrıca benzin düşmanı da değil o kadar. ;)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğukan günlasın hangi bayiisine gittin konyaaltı mı havalimanı yolundakimi? eğer havalimanı yolundaki günlasa gidersen orda burçin bey var. benim adımı soyadımı ver selam söyle sana gerekli indirimi yapar araçta bulur. bu arada chevrolet alırsan antalyada zaten sanayiye sokamazsın. antalya sanayisinin hali belli akdeniz sanayinde opay bakıyor tam anlamıyla yedek parça dahil diğer servisler chevy den bi haber.. ama ben senin yerinde olsam astra alır keyfime bakardım. o fiyattan daha ucaza geely emgrand var kırmızıtaşa gittiğinde premium modelini dene cruze den daha konforlu ve ağır ama alınırmı tabi alınmaz.. 43 bine astra j 1.6 115 bg var antoto ya yolun düşürse uğrayıp incele ve test et standart paket olmasına rağmen bence dolu bir araç ordada feridun bey var sana yine indirim konusunda yardımcı olacaktır...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
doğukan günlasın hangi bayiisine gittin konyaaltı mı havalimanı yolundakimi? eğer havalimanı yolundaki günlasa gidersen orda burçin bey var. benim adımı soyadımı ver selam söyle sana gerekli indirimi yapar araçta bulur. bu arada chevrolet alırsan antalyada zaten sanayiye sokamazsın. antalya sanayisinin hali belli akdeniz sanayinde opay bakıyor tam anlamıyla yedek parça dahil diğer servisler chevy den bi haber.. ama ben senin yerinde olsam astra alır keyfime bakardım. o fiyattan daha ucaza geely emgrand var kırmızıtaşa gittiğinde premium modelini dene cruze den daha konforlu ve ağır ama alınırmı tabi alınmaz.. 43 bine astra j 1.6 115 bg var antoto ya yolun düşürse uğrayıp incele ve test et standart paket olmasına rağmen bence dolu bir araç ordada feridun bey var sana yine indirim konusunda yardımcı olacaktır...
Hocam havalimanı yolundakine gittim. Zaten Burçin Bey ile görüştüm araç yok falan demişti ama yardımcı olmaya çalıştı. Tabi bir dahakine selamını söylerim ama yalan söylemiyordur heralde Konya'yı aradım bir araç var elimizde ama siyah dediler en dolusuymuş 40.000 liraya bırakıcaklar ama şimdide kararsızım istediğim aracı buluyorum almaya çekiniyorum böyle bir şey yok ya :(. Opel Astra J 'lere baktım ama sedanları hoşuma gitmedi HB'leri var onları ben almak istemiyorum aradığım model Sedan.Gelly'leri biliyorum ama öyle bir araçta pek almayı düşünmüyorum Seat Toledo fena değil ama 1.4 TSi 'ları DSG şanzıman benim aradığım manuel. Manuel modelleride var ama 1.2 TSi çok sinir bozucu bir durum ya :(

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Tüm dünyada milyonlarca fanı ve kullanıcısı bulunan ABD'li dev otomobil şirketi GM, Chevrolet modeli arabalarını aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir çok Avrupa ülkesinden çekme kararı aldı. AB’deki yerini bir diğer markası Opel’e bırakmayı planlayan şirketin Avrupa’dan çıkışının maliyeti 1 milyar $’ı bulacak.

Başkan Yardımcısı Steve Girsky, 2016 itibariyle şirketin AB pazarından çekileceğini, yerini Opel'e bırakacaklarını duyurdu. Bir General Motors markası olan Opel'in Chevrolet'in boşluğunu nasıl dolduracağı ise şimdiden merak konusu oldu. Şuandan itibaren 2016'ya kadar satılan tüm Chevrolet modelleri için yedek parça ve bakım hizmeti devam ederken, 2016 yılının sonu itibariyle üretimin durdurulması kararı alındı.

Garanti süresinin 2025'e kadar devam edeceği belirtilen Chevrolet için Girsky, markanın Avrupa’dan çıkma kararının halen uygulanmakta olan iş modelinin beklenen getiriyi sağlamaması ve Avrupa genelinde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle alındığını duyurdu.

"1 MİLYAR DOLARA MAL OLACAK"

"GM Yönetim Kurulu Başkanı Dan Akerson ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada Chevroletmarkasının bu adımla kâr seviyesi yüksek diğer pazarlara yöneleceğini belirterek satışların Avrupa’da durmasına rağmen Rusya’da aralıksız devam edeceğini söyledi. Diğer yandanChevrolet’nin Avrupa’dan çıkış maliyetinin 1 milyar doları bulacağı belirtildi. Söz konusu açığın şirketin 2013 son çeyreği ve 2014’ün ilk çeyrek rakamlarına yansıyacağı duyuruldu. Chevrolet2012’de Avrupa genelinde 171 bin otomobil sattı."

TÜRKİYE'DE İSTEDİĞİ NOKTAYA GELEMEDİ

"Avrupa ve Türkiye’den çıkma kararı alan Chevrolet, Türkiye’de otomobil pazarında da çok etkin olarak yer alamamıştı. Yılın 11 ayında 10 bin 874 adet satış yapan marka geçen yıl toplam 18.4 bin adet satışa imza atmıştı. GM’nin bir diğer markası Opel’in 2013 Kasım sonu itibarıyla 11 aylık satışı 45 binin üzerinde. ABD’li devin amacı gerek Avrupa’da gerekse Türkiye’de Chevrolet’nin pazar payını Opel’in alması."

ALINTI :)