Can sikan tekleme sorunu....

krmkzlts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Selamlar...

Aracımda can sıkıcı bi tekleme sorunu var... Bi süre önce servise sordum ve bobinden olabileceği söylendi ve hemen değiştirdim ama sorun çözülmedi tekrardan sordum ve benzin pompasındanda olabileceği söylendi. Bende eğer ihtimallere göre hareket edersem araç fiyatı kadar masraf edebileceğimi söyledim ve çıktım... internette aradım ve sanırım baya önemli bi sorun ve herkes bu konuda cevap arıyo...

Sorun: 1500, 2000 ve 2500 devirlerde araç tekleme yapıyo dip gazda sıkıntı olmuyo yüksek devirlerdede herhangi bi sıkıntı yok. ama düşük devirlerde baya bi tekliyor ve trafikte felan çekilmez hale geliyo. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı ki vardır muhtemelen ve kesin çözüme ulaşabilen varmı? bazı yerlerde bujilerdende olabileceği yazıyor...

Araç: Opel Zafira 1.6 16v 2000 model

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzın puskurtden enjektorlerde daralma tıkanma tarzı bır durum olabılır, yuksek devırlerde cok benzın puskurttugu ıcın durumu apsorbe edıyor alt devırlerde benzın puskurtmesı azaldıgı ıcın tekleme yapabılır, banada ara sıra oluyor devrinde kullanmaya devam edınce gecıyor..

krmkzlts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkten gidip bujileri değiştircem bakalım sorun kaybolucakmı... gerçi pek ümitli değilim ama bakıcazz... oda sorunu çözmezse zaten enjektörlere baktırıcamm.

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma direk bobin geldi ama değişmişsiniz. Ne marka tatınız parçayı.!

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Selamlar...

Aracımda can sıkıcı bi tekleme sorunu var... Bi süre önce servise sordum ve bobinden olabileceği söylendi ve hemen değiştirdim ama sorun çözülmedi tekrardan sordum ve benzin pompasındanda olabileceği söylendi. Bende eğer ihtimallere göre hareket edersem araç fiyatı kadar masraf edebileceğimi söyledim ve çıktım... internette aradım ve sanırım baya önemli bi sorun ve herkes bu konuda cevap arıyo...

Sorun: 1500, 2000 ve 2500 devirlerde araç tekleme yapıyo dip gazda sıkıntı olmuyo yüksek devirlerdede herhangi bi sıkıntı yok. ama düşük devirlerde baya bi tekliyor ve trafikte felan çekilmez hale geliyo. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı ki vardır muhtemelen ve kesin çözüme ulaşabilen varmı? bazı yerlerde bujilerdende olabileceği yazıyor...

Araç: Opel Zafira 1.6 16v 2000 model

Kerem problemin krank devir sensöründe olması çok olası.
benzer bir problem yaşadım, problem krank devir sensöründeydi.
ecu hata kaydıda tutmuyordu.
krank devir sensörüne kadar ulaşıncaya kadar motor üst kapağını açtırıp kurum temizletme işlemlerini bile yaptırdım. bir ton masraf..
z16xe nin krank devir sensörünü heryerde bulursun, bir takın deneyin.
problemi ustaların lafları ile saçma sapan yerlerde aramayın.
ayrıca problemin belirli devir aralığında gözükmesi de bunu güçlendiriyor.
geçmiş olsun

krmkzlts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi hiçbir parça kullanmıyorum bobin orjinaldi sanırım...
yeni bir olası daha çıktı ozaman bana:) krank devir hiç aklımda bile yoktu onada bakıcaz artık.

bujileride değiştiricem zaten masraflı birşey değil...