calibranın kötü yanları nelerdir

M

Martin

Bilgi Girilmemiş
2001 yılında almıştım. Hor kullanılmamış bir araçtı. 4 yıl kadar kullandım gayet güzeldi bakımları vs en ufak ekstradan masraf çıkarmadı hani gerçekten yaşamak gerekiyor sevmek gerekiyor ama gel gelelim en ufak problemlerde inanılmaz faturalar çıkıyordu karşıma. Bir turbo arızası ile başladı bitirdi beni getirtmek tamir masrafı derken beyinde sorun çıktı yakıt zamanlama problemi oldu eksozun içinde patladı arka susturucu parçalandı yaptırırken nerdeyse başka bir aracın fiyatına denk gelen maliyetler çok seri şekilde soğuttu beni. Dışarıdan bakınca hoş güzel ama cebi gerçekten yakan bir araç. Avrupada bir çok ülkede hurdacılarda her parçasını temin edebiliyorsunuz çok ucuza ama burada bunu kullanmak iyi bir cesaret gerektiriyor. Bir yerden sonra iş inada biniyor keyfini sürmek isterken aman problem çıkmasın bir sorun çıkarmasın diye bakmaya başlıyorsunuz iş başka boyuta taşınıyor elden çıkarmayıda kabullenemiyorsun. Almadan bu araca bulaşmadan önce ben bu aracın nazına ne derece katlanırım diye kendinize bir sormak gerekiyor. Acaba biri araca çarparmı dokundururmu diye park ederken yer aramak çokta hoş bir durum değil iş maddi boyutun dışında kaporta değişimlerinde parça bulup toplamak çok sıkıntılı. Aracın önü uzun olduğundan park sırasında farları açmakta fayda var önünü kestiremiyorsunuz. Biraz koleksiyoncu ruhlu olmak gerekiyor. Sadece ulaşım için kullanılacak bir araç değil böyle bir şey arıyorsanız bundan uzuk durun derim.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Calibra günlük kullanılacak bir otomobil değil çoktan klasik adayı oldu bile ama ben sorunlu olduğuna inanmıyorum çünkü otomobil aslında sıradan bir arıza yapıyor ama onarıma gidince ustalar genellikle daha çok bozuyorlar on tane yerine parmak atıyorlar ve ondan sonra tabiiki dikiş tutmuyor işin dramatiği ise bu tüm diğer opeller gibi calibra içinde geçerli bir durum ama parçaları daha zor ulaşılır durumda olunca sorun dahada ağır atlatılıyor .

Orijinal ise sorunlu olduğuna inamıyorum dedim çünkü bende 17 yaşında bir calibra var 17 yıldır bende 300.000 KM de ve daha üst kapağı bir kere açılmadı 17 yılda bozulan tek parça ise fren müşürü ve benzin regülatörü altına orta yerinden kriko vurmaya şanzımana ATF koymaya yağ karter tapasını takarken diş sıyırmaya hava filtresi değiştirirken kapağını kırmaya polen filtresi değiştiriken tırnağını ters takmaya kadar bir yığın işlemden nasibimi alarak ustalardan zor korudum o ayrı :)

TRKANL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla viraj girişi hızlanma frenleme ilgi çekme herşey mükkemmel sadece farları az göstrio 1000k xenon taktım biraz daha ii ama kronik bu ha bide göğüs ön çıtası krılıyo bu aralr bulmak sıkıntılı bnkini 17 parçadan tek hale getırıp carbon kapladımm ama calibra herşeye değer

06yhs52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 2007 yılının aralık ayında gümrükten almış olduğum Calibra mı satmak yada modeli yüksek HB bir araba ile takas etmek istiyorum.
Aracımın ön tamponu hariç her yeri orjinal,
* 2.500 cc, V6 motor,
* orjinal deri döşeme,
* elektrikli ısıtmalı koltuklar,
* yol bilgisayarı,
* TC tuşu
* klima
* çift airbag,
* vs. vs.

Aracım metalik koyu yeşil, lacivert ve hiç bir yerinde çizik dahi yok.

Araç Türkiye trafiğine 05.01.2008 yılında çıkacak.( Daha yeni plaka çıkartıyorum. 1 aydır trafiğe kapalı alanlarda keyif sürüşleri yaptım )
hoca fiyat ne istiyosun?

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a 2000 16
calibra 8v ve ecotec 136 harıç
kadet gsi
omega a 3000 12

bunlar bınılecek aractır kaliteli kupon adam aracıdır zıpır cocuklardan almazsanız sorun yasamazsınız parca arayan bulur buldurulur sorun degıl asla

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu eski tarihli ama , yine de yazma ihtiyacı hissettim

2004 saab 9 3 üm var ama bir tane de calibra alayım diye düşündüm, turbo iyi bir şey, olmuşken turbo calibra olsun

"Yaya gözü ile at, bekar gözü ile avrat alınmaz" demişler

Calibra kullanıcılarının yorumlarını okuyunca anladım ki parça sıkıntısı SAAB dan bile öte bir araç :)

Binicilerine sorunsuz kazasız belasız binişler diliyorum.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Ben 3 senedir 7/24 günlük biniyorum ve bir kere olsun başım ağrımadı. Parça sıkıntısı ise eskisi gibi değil yurt dışı bir çok kaynak var. Parça konusunda her türlü yardımcı oluruz.

byhetgora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilginize ihtiyacım var

arkadaşlar konu biraz eski farkındayım ama benim arkadaşta 94 2.0 calibrası var ve döşeme ve motor sıkıntısı var döşeme sıkıntısını dert etmiyorum ancak yıl olmuş 2017 şimdi ben bu aracın motorunu komple elden geçirmek istesem ne kadar param gider arkadaştan alıp masraf edeceğim ve satacağımız kaar ve masrafı bölüşeceğiz tahminin ne kadar masraf çıkartır bana motoru:bir:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu araçlar kaliteli ama buna karşılık ikinci el satışı zayıf olan araçlar konumundadır, o nedenle bu araçların sağlıklı olanlarının satışı bile uzun zaman alır. Bu araçlar idareten yapılırsa bu araçların bilen kişiler almaz, orijinal ve kaliteli malzemelerle yapılan onarımlar da pahalıya gelir. O nedenle masraf isteyen bu tür araçlar çok çok ucuza alınmadığı sürece asla kar bırakmazlar.