C SEGMENTİ 10 ADET SEDAN BENZİNLİ, DÜZ ARAÇ VERİLERİ, DEĞERLENDİRME-MUKAYESELER

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: C SEGMENTİ 10 ADET SEDAN BENZİNLİ, DÜZ ARAÇ VERİLERİ, DEĞERLENDİRME-MUKAYESELER

[img=800x221]http://i.hizliresim.com/p4gWzo.jpg[/img]

2. etap yüklenmiştir, hocamın ellerine sağlık. (:)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: C SEGMENTİ 10 ADET SEDAN BENZİNLİ, DÜZ ARAÇ VERİLERİ, DEĞERLENDİRME-MUKAYESELER

GNSpower link' Alıntı:
Efendim ellerinize sağlık tekrar teşekkür ederim. Sistemden de bir kez daha teşekkür edeyim dedim hops bu kadar sık teşekkür edemezsiniz dedi. Bu ikinci tablo daha güzel oldu sanki  kahka536. Umarım forumdaşlar yeterince ilgi gösterir ve üzerinde tartışırız  okkk. Bu puanlar neye göre verildi diye düşünen arkadaşlar 1. sayfaya baktıklarında anlayacaklardır.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Efendim ellerinize sağlık tekrar teşekkür ederim. Sistemden de bir kez daha teşekkür edeyim dedim hops bu kadar sık teşekkür edemezsiniz dedi. Bu ikinci tablo daha güzel oldu sanki  kahka536. Umarım forumdaşlar yeterince ilgi gösterir ve üzerinde tartışırız  okkk

Valla hocam ben bu tabloyu daha çok tuttum diyebilirim. (:)

Ama ellerine sağlık, ince ince uğraşmışsın gerçekten. ևok güzel bir değerlendirme olmuş.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Valla hocam ben bu tabloyu daha çok tuttum diyebilirim. (:)

Ama ellerine sağlık, ince ince uğraşmışsın gerçekten. ևok güzel bir değerlendirme olmuş.
Elimden geldiği kadar katkı sağlamak istedim. Bu güne kadar forumdan çok şeyler öğrendim, hep almak olmaz biraz da tuz katayım istedim. Makbule geçmişse ve arkadaşlar yararlanarak fikir sahibi olurlarsa ne mutlu bana olmazlarsa en azından ben uğraştım diyeceğim. şimdilik gördüğüm sizden ve gökhandan başka kimsenin ilgisini çekmemiş. Tabi bir aracı değerlendirmek için sadece bu veriler yetmez. Malzeme kalitesi,m işçilik, dış-iç görünüm, güvenlik ekipmanları, donanım gibi pek çok parametre var. Ancaaak  diğerleri kişiden kişiye değişirken yukarıdaki veriler sadece sayılara tabi oldukları için net fikir vereceğini düşünüyorum. Bir pişmanlığım keşke octavia ya da astra almadan önce baksaymışım. Hoş neden bakmadım vw nin aracı olduğu için ve göğüs yapıları hoşuma gitmediği için özellikle uzak durmuştum. Ancak yakıt tüketimi, diz mesafesi, bagaj hacmi, hızlanması gibi kriterlerde diğer araçlara tulum çıkartması takdire şayan. Ancak baksam da herhalde almazdım astradaki bu cazibe olduğu sürece  kahka536

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabi bizim astrayı da yabana atmamak lazım dört kategoride( maksimum güç, genişlik, ağırlık ve yükseklik) en yüksek puanı alması, bir kategoride de( uzunluk) en iyi ikinci puanı alması takdirlik bi durum. Nal toplandığı alanlar ise bagaj hacmi ve fiyatı olmuş. Tabi fiyat baz model değil sport olunca fazla gibi görünüyor. 1.4 motorda baz versiyon bulunmamakta, tıpkı octaviada da en üst paket bulunması gibi.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam emeğinize sağlık ciddi ciddi bi araştırma gerektiriyor bu tablo ve bilgileri toplamak, ama ağırlık konusunda biraz adam kayırmışsınız sanki :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Hocam emeğinize sağlık ciddi ciddi bi araştırma gerektiriyor bu tablo ve bilgileri toplamak, ama ağırlık konusunda biraz adam kayırmışsınız sanki :)
Ağırlık olayında bir netlik yok, her iki duruma göre de tablo yaptım.  İsteyen istediğini tercih eder. şu kadarı varki astranin baz modelinin fiyati olmadigindan zaten haksızlık vardı.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz hile karışmış ama olsun o kadar :) Burda corolla değilde octavia ile yarışabilir astra.Ama arada baya fark oluyor görünen.Octavia en kötü olduğu yerde bile ilk 3de dururken astra ağırlık tüketimde diplere vuruyor.Ama dış görünüş olarak octaviadan daha başarılı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ağırlık yakıt olarak dezavantajdır ama yüksek hızlarda yol tutuşunda da avantajdır.astranın 150 ile girdiği yola yukardaki araçlar 130 la zor girer.ama tabi astra hafif olsa 1-2 litre daha az yakardı

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

güzel bir çalışma olmuş elinize emeğinize sağlik