Bu kadarda olmaz dediğim an!

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bursadan çok sevdiğim ve devamlı görüştüğüm bi kardeşim geldi istanbula. 3.30 bmw bulmuşlar ve sahibi araç temiz ve kazasız demiş. Araba gerçekten diri sağlam güzeldi servise bi soktuk araba pert. Tavanda bile yamukluk vardı ama araç sahibi haberin yoktu dediğinde inandık çünkü samimiydi. Araçta vaz geçtik ve son anda gördüğümüz bi m3 ile ilgilendik. Araç iyi sıkıntı yok falan filan tek bi kusuru var bi motora çarptığından 2 kişi vefat etmiş kan parası olarak 300 bin çıkıyor bizde arabada sorun yoksa alırız deyip 60 km yol yaptık.

Bi gördük araç araca bin şahit demek lazım.
-şanzıman manuel olmuş,
-kuleler bozuk ve tamir görmüş
-döşemeler zıplıyor
-şanzıman vuruyor
-kaporta dökülüyor
-farkar yanmıyor(100 lira xenon alır takarsın diyor)
-arızalar dolu

Yahu bu araba nasıl iyi olur!
1 günü boşuna harcadık yalan dolan işler ile
Ve bizi ikna için onu sayma bunu sayma bu m3 falan filan!

Ben aracımı satmak istediğimde dürüst olduğum için satamadım! Ne varsa iyi yanından çok kötü yanlarını saydım!

Sözüm meclisten dışarı ama insan kazanın be!
Para değil!

(Sinirimden yazmak ve paylaşmak istedim)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Muhammed isminin hakkı ile hiç bir zaman doğruluktan ayrılma kardeşim sen. Zaten sahtekar insanlardan meydan geçilmiyor.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insan kazanmak için önce insan olmalı insan gibi düşünebilmeli , siz insan olsanız bile ne yazık ki bazı "insan görünümlü" yaratıklar bunu beceremiyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Daha önce bir konuda yazmıştım ben aracımı yurt dışından aldım diye o zaman bir araca hasta oldum. Arkadaş Alman sahibinin yanına gitti. Araç kasa olarak o kadar temiz ki çizik yok en sonda araç sahibi ile konuşma sonrasında bu aracın Türkiye de bir engelli için alındığı söylenmiş ve Alman aracını bize satmadı. Neden mi? Aracın şanzumanın da sorun var diye. Evet Alman aracım arızalı ve bu şekilde satamam demiş. Ülkemiz de anında kaktırırlar bir daha farkına bile varamazsın.

İşte arada Alman ve Türk farkı...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun, araba piyasasını mükemmel açıklamışsın...
dürüst satıcılar var tabiki, ama sahtekarlar onların 3 katı...
özellikle galericilerin yatacak yeri yok...
bi arkadaşımın abisi araba aldı, adama inanıp güvenmiş, 2 parça boya var değişen kaza bela yok demiş, 15.000 tl'lik hasar kaydı varmış meğer... zararına sattı...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce bir konuda yazmıştım ben aracımı yurt dışından aldım diye o zaman bir araca hasta oldum. Arkadaş Alman sahibinin yanına gitti. Araç kasa olarak o kadar temiz ki çizik yok en sonda araç sahibi ile konuşma sonrasında bu aracın Türkiye de bir engelli için alındığı söylenmiş ve Alman aracını bize satmadı. Neden mi? Aracın şanzumanın da sorun var diye. Evet Alman aracım arızalı ve bu şekilde satamam demiş. Ülkemiz de anında kaktırırlar bir daha farkına bile varamazsın.

İşte arada Alman ve Türk farkı...

Bugün dükkanda 3 arkadaş oturuyoruz , dükkana kapalı 40-50 yaş arası bir teyze geldi elinde 1 adet selpak mendil ile , belli zaten amacı ya bizim turbo dizel bir golf var ona bir yazılım atalım diyecek hali yok duygu sömürüsü yapmaya geliyor her neyse dükkana girdi "yavrum çocuğum hastada şu bir selpağı alsanız dedi" bizim bir arkadaşta cebinde ne kadar şıngır şıngır eden bozuk para varsa (tahmini 3-4 tl çıktı) çıkarıp teyzeye verdi , teyze ne dese beğenirsin ? Bizim diğer arkadaşa doğru döndü "yavrum sende almazmısın" dedi :sopa: arkadaşta aldın ya teyze daha ne alacaksın dedi , yani gerçekten suyu çıkmış artık toplumun

dükkana abartısız günde 4-5 tane böyle tipler geliyor gencinden yaşlısına kimi çocuğum hasta diyor kimi akciğer kanseriyim kimi yol param yok diyor vs vs bahane çok yani

Bu kadar paragöz bir toplum olmuşuz işte

yazıklar olsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
......... yanında bir arkadaşım galeri işi yapardı. Ama adam milletin delinmiş çürümüş araçlarını alır Yakup Battal köyünde kaportacı ve boyacılarına ucuz yaptırır ve fazla fazla karı ile satardı. Dükkanında bir sohbetimiz de dedim bak bu senin yaptın iş değil. Araçların üzerinde böyle yapana kadar bırak göründüğü gibi sat insanları kandırmanın bir mantı yok dedim. İşimiz bu falan filan neyse aradan bir zaman geçti hep beraber Yeşilbayır da bir düğündeyiz.

O sırada hiç tanımadığımız bir bayan masaya doğru yaklaştı ve tam masanın yanında durdu öyle bir tükürdü ki yemin olsun hayatım da ben böyle bir şey görmedim. Türkürdüğü bizim arkadaşın suratının tam ortası idi. Ulan şerefsiz sen beni tanıdın mı dedi? taştan ses var bizim masa da yok. Çoluğumuzun çocuğumuzun rıskını sana verdik bize verdiğin kartal iki ayda döküldü dünya kadar para harcadık adam edemedik hurdaya verdik. Sana tek bir şey derim çoluğundan çocuğundan çıksın dedi...

Artık gerisini siz düşünün... olacaklar zaten başından belli idi. Ağlayanın malı gülene hayatta hayır etmez...

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun denir heralde bu olaya. Maalesef piyasa şerrr.......siz dolu. İki aydır araba bakıyoruz, tertemiz diye gittiğimiz arabanın haddi hesabı yok, sadece mesaja 400 TL vermişiz. Düşünün artık.

dükkana abartısız günde 4-5 tane böyle tipler geliyor gencinden yaşlısına kimi çocuğum hasta diyor kimi akciğer kanseriyim kimi yol param yok diyor vs vs bahane çok yani
Bu kadar paragöz bir toplum olmuşuz işte
yazıklar olsun

Doğru söylüyorsun, bizde Ulus ta çalışıyoruz, neler neler. Her köşe başı tutulmuş. Allah hayırlısı, gerçekten ihtiyacı olanla karşılaştırsın.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz zamanında ford fusion almıştık.
Aracı ucuza almıştık ama o kadar iyi toplamışlardı ki biz hiç fark etmedik pert olduğuna, aracı sorguladık temiz bizde aldık.
1 sene kullandık hatta yazılımda yapmıştık ;)

Aracı galeriye verdik gitti aradan 3 ay geçti galerici bizi arıyor. Araç pertmiş bize niye böyle sattınız alıcı parasını geri istiyor deyince biz şok olduk. Herşeyi olduğu gibi anlattık tabii.

Meğersem araç TAKLA atmış 28 bin kaydı var. Karşı taraf koç kasko yapmasaydı oda fark etmicekti.

Galerici okadar kelime oyunu yaptıki ben tek bir konuşma ile not verdim;
-sen galericisin araca baktın mı?
-makinaya soktun mu?
-boyasına baktın mı?
-sigortaya baktın mı?

Eee daha ne dediğimde suspus oldu meğer alıcı bişey dememiş galerici para kopartmaya çalışıyormuş.

Bende alıcıya ulaşıp 1000 lira zarar ederek para verdim. Tşk etti helalleştik.

Galerici bizden 3000 para istedi ;)

Para için kendi karakterini satamayacak yok maalesef

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:25 ----------

Verdiğiniz örneklere bi kanıt vereyim ;)

Komşu esnaf günde 4 van tipi araçları hususiye çeviriyor meğersem ne paralar dönüyormuş.

2006 model comboyu çingene denen adamlar 8 bine alıyor. Bizim komşu 1200 liraya yapıyor işleri. Peki kaça satıyorlar?

15000 bin :) piyasa değeri 18000 bin olan aracı satınca ekmek peynir ama polis çevidimi yada muayene iş patlıyor. Aracı alanlar satıcı buluyorlar ama nafile tabii

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Araç iyi sıkıntı yok falan filan tek bi kusuru var bi motora çarptığından 2 kişi vefat etmiş kan parası olarak 300 bin çıkıyor

Bu nasıl oluyor? Kan parası v.s.