BU DOLANDIRICILIK MAİLİ Mİ ? acil yardım.

sercers232

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar foruma bu konu nedeniyle üye oldum:)
04.05.2012 tarihinde bana da mail üzerinden aynı fatura geldi. Bugün de ödeme yapmadınız diye mail atmışlar, bunlar bu şekilde bu yolla nereye gitmeye çalışıyorlar? Bilişim suçlarından polis arkadaşımla görüştüm tamamen dolandırıcılık olduğundan bahsediliyor. Bu tarz maillerden nasıl korunabiliriz?

sercers232

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Bay Karacoban,

bugüne kadar tarafınızdan bir havale almadığımız için tarafımıza ilgili ödeme kanıtını (ödeme makbuzu / havale belgesi / hesap dekontu) göndermenizi rica ederiz.
Bunu support@turkce-program.net adresine göndermenizi ve fatura numaranızı da bildirmenizi rica ederiz.

Saygılarımla,

Destek ekibi
http://www.turkce-program.net

bana da bunu yazmışlar ya:)

montani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahte bir dekont yapıp göndermeniz, sizi, haklıyken haksız durumuna düşürebilir. Aman dikkat. Evrakta sahtecilik, ciddi bir suçtur.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şaka şaka bunlara bulaşılırmı ya hiç işim olmaz sabırsızlıkla parayı nasıl tahsil edeceklerini bekliyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aslında göndericilecek güzel bi dekont var ama.
Ödemeniz yapılmıştır dekontu aşagıda diyip
Alta bi hıyar resmi ekleyin
Bakim ne cevap verecekler:D
Öyle faturanın dekontu böyle olur anca

calibra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar foruma bu konu nedeniyle üye oldum:)
04.05.2012 tarihinde bana da mail üzerinden aynı fatura geldi. Bugün de ödeme yapmadınız diye mail atmışlar, bunlar bu şekilde bu yolla nereye gitmeye çalışıyorlar? Bilişim suçlarından polis arkadaşımla görüştüm tamamen dolandırıcılık olduğundan bahsediliyor. Bu tarz maillerden nasıl korunabiliriz?

Keşke nasıl korunacağımızı polis arkadaşınıza sorsaydınız..

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korunmak için birşey yapmaya gerek yokmuş ben sordum sadece gülümseyip geçin başka birşey yapmanıza gerek yok.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turkce-program.net - Ihbarname

Medya sahibi

MPLoads Limited

Rue De La Perle 247/8

Victoria, Mahe

Seycheller Cumhuriyeti

e-mail: support@turkce-program.net

Web sitesi: www.turkce-program.net

Onur Kayanunun unnn

Yuyuyuyyununun Nununu Unun

unnunun unuAnkara

Türkiye Cumhuriyeti

Ödemede lütfen bildiriniz:

Fatura - No.: F154551

Ihbarname - Ödenmemis fatura

Sayin Onur Kaya,

03/17/2012 tarihinde internet sitemiz www.turkce-program.net' kayit olup yasal açidan geçerli bir sözlesme yapmis oldunuz.

04/05/2012 tarihli faturaniza tepki göstermediginiz için ve fatura tutari bugüne kadar henüz ödenmedigi için, sizden son kez

99,00 TL açik tutari

05/06/2012

tarihine kadar asagida belirttigimiz hesabimiza yatirmanizi rica ederiz.

Ödemenizi dogru sekilde isleyebilmemiz için kullanim amaci olarak mutlaka fatura numaranizi ve hesap sahibi olarak MPLoads Limited'yi belirtiniz.

Hesap sahibi:

MP LOADS EOOD

RaiffeisenBank

IBAN: BG48RZBB91551002175951

SWIFT/BIC: RZBBBGSF

Yukarida belirtilen tutar belirtilen vade içerisinde hesabimiza geçmediginde, avukatimizi sizden talep edilen alacaklarin tahsili için görevlendirmeye

mecbur kaliriz. Ilave olarak olusan harçlar ve masraflar tarafinizca karsilanacaktir.

Saygilarimizla

MPLoads Limited

Turkce-program.net

Fatura ve ihbarname ile ilgili detayli açiklamalair:

Bu internet sitesinde açik sekilde bir kabul isareti koyarak kullanma sartlarimizi kabul ettiniz.

Böylece www.turkce-program.net' erisiminiz ücrete tabi bir abonmana dönüsmüstür. Kullanim ücreti 12 ay öncesinden

pesin ödenmelidir ve bu kullanim sartlarimizda da belirtilmistir.

Karsilik olarak www.turkce-program.net' in içeriklerinin kullanim haklarini 12 ay boyunca elde ediyorsunuz.

Üçüncü bir sahsin sizin bilgilerinizi kullanarak kayit olmasina karsi çesitli güvenlik kontrolleri kurduk. Bunlar dava durumunda kullanacagimiz açik kanitlardir.

Ayrica e-mail adresinize xxxxx@gmail.com giris bilgilerini gönderdik. Hizmetlerimizin bu bilgiler araciliyla kullanimi ile e-mailiniz teyit edilmistir.

Son güvenlik asamasi olarak kayit esnasinda iletilen IP-adresi/internet sunucusu kayit edilmistir. IP-adresi: 188.3.146xxxxx146.219.

Cezai sorusturma durumunda cezai sorusturma makamlari IP-adresi ile kayit esnasinda kullanilan PC’yi tespit edebilir. Baglanti bilgilerin geçerli yasalara göre en az

6 ay boyunca kayit altinda tutulmalarin gerektigi için cezai sorusturmanin basari olma ihtimali yüksektir.

Belirtilen dogum tarihi: 06/25/1988
Verilerin ikinci bir kontrolü sonrasinda yanlis bir dogum tarihin belirtildigi anlasilirsa dolandirilicilik suçun

söz konusu oldugu düsünebilir. Böyle bir durumda olasi resit olmayan bir kisi kendisine tahsis edilmemesi gereken

bir hizmetten faydalanmis olur. Burada suç duyurusu hakkimizi sakli tutar ve dolaysiyla tüm olusan masraflari ve giderleri sizden talep ederiz.