BU DOLANDIRICILIK MAİLİ Mİ ? acil yardım.

scenarist333

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı konu hakknda

arkadaslar siteye girip baktıysanız sol tarafında küçük puntolarla sitenin yıllık ücreti hakkında bilgi yazmıslar. bende bir programa indirebilmek adına siteye hemen okumadan üye olmustum.. sonrasnda bana da nisan ayında bir fatura ornegi geldi ve arkasından mayıs için bir ihbarname daha gönderdiler.ki siz zaten faturayı biliyosunuz. fatura bilgisini 2 dakkada programı indiriyim derken doldurdugunuz bilgilerden alıyorlar...bugün kullanım şartlarını gizlilik koşullarını okudum..adamlar özene bezene açık bırakmıycak şekilde doldurmuşlar koşulları...mahkeme kararının gönderecek kadar sahtekar olamazlar.. eger yukarda okudugum gibi bi mahkeme kararı gonderildiyse bu büyük ihtimalle doğrudur. yada doğrulanması gayet kolay..hemen adınıza mahkeme olup olmadıgına bakarsınız..ama bu uydurma gibi gelmiyor bana.. çok ince düşünülmüş...

PRMDCMURAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada 30/03/2012 tarihli fatura geldi turkçe-program.net ten bulgaristan uyruklu bir şirketmiş 99 tl fatura göndermiş ödemedim bugunde ihbar name gelmiş ne yapmalıyım savcılığa gideyim mi yoksa bekleyeyim mi siz nasıl yaptınız bir sonuç var mı adresim yalnış sadece mahalle ismi tuttuyoo ve girilen telefon numarasıda 4 ay önce kullandığım numara ama fatura yeni anlamadım lütfen yardımlarınızı bekliyorum ...teşekkürler
Turkce-program.net - Ihbarname

Medya sahibi
MPLoads Limited
Rue De La Perle 247/8
Victoria, Mahe
Seycheller Cumhuriyeti
e-mail: support@turkce-program.net
Web sitesi: www.turkce-program.net

M... U.......muratçeşme
54
büyükçekmeceIstanbul
Türkiye Cumhuriyeti

Ödemede lütfen bildiriniz:
Fatura - No.: F195745
Ihbarname - Ödenmemis fatura

Sayin M .........u.....

03/30/2012 tarihinde internet sitemiz www.turkce-program.net' kayit olup yasal açidan geçerli bir sözlesme yapmis oldunuz. 04/16/2012 tarihli faturaniza tepki göstermediginiz için ve fatura tutari bugüne kadar henüz ödenmedigi için, sizden son kez 99,00 TL açik tutari 05/08/2012 tarihine kadar asagida belirttigimiz hesabimiza yatirmanizi rica ederiz. Ödemenizi dogru sekilde isleyebilmemiz için kullanim amaci olarak mutlaka fatura numaranizi ve hesap sahibi olarak MPLoads Limited'yi belirtiniz.

Hesap sahibi:MP LOADS EOOD
RaiffeisenBank
IBAN: BG48RZBB91551002175951
SWIFT/BIC: RZBBBGSF

Yukarida belirtilen tutar belirtilen vade içerisinde hesabimiza geçmediginde, avukatimizi sizden talep edilen alacaklarin tahsili için görevlendirmeye mecbur kaliriz. Ilave olarak olusan harçlar ve masraflar tarafinizca karsilanacaktir.

Saygilarimizla

MPLoads Limited
Turkce-program.net

Fatura ve ihbarname ile ilgili detayli açiklamalair:

Bu internet sitesinde açik sekilde bir kabul isareti koyarak kullanma sartlarimizi kabul ettiniz.
Böylece www.turkce-program.net' erisiminiz ücrete tabi bir abonmana dönüsmüstür. Kullanim ücreti 12 ay öncesinden pesin ödenmelidir ve bu kullanim sartlarimizda da belirtilmistir. Karsilik olarak www.turkce-program.net' in içeriklerinin kullanim haklarini 12 ay boyunca elde ediyorsunuz.
Üçüncü bir sahsin sizin bilgilerinizi kullanarak kayit olmasina karsi çesitli güvenlik kontrolleri kurduk. Bunlar dava durumunda kullanacagimiz açik kanitlardir. Ayrica e-mail adresinize .........com giris bilgilerini gönderdik. Hizmetlerimizin bu bilgiler araciliyla kullanimi ile e-mailiniz teyit edilmistir.(ben teyit falanda etmedim) Son güvenlik asamasi olarak kayit esnasinda iletilen IP-adresi/internet sunucusu kayit edilmistir. IP-adresi: 78.184.1.40/78.184.1.40.dynamic.ttnet.com.tr. Cezai sorusturma durumunda cezai sorusturma makamlari IP-adresi ile kayit esnasinda kullanilan PC’yi tespit edebilir. Baglanti bilgilerin geçerli yasalara göre en az 6 ay boyunca kayit altinda tutulmalarin gerektigi için cezai sorusturmanin basari olma ihtimali yüksektir. Belirtilen dogum tarihi: 10/13/1988. Verilerin ikinci bir kontrolü sonrasinda yanlis bir dogum tarihin belirtildigi anlasilirsa dolandirilicilik suçun söz konusu oldugu düsünebilir. Böyle bir durumda olasi resit olmayan bir kisi kendisine tahsis edilmemesi gereken bir hizmetten faydalanmis olur. Burada suç duyurusu hakkimizi sakli tutar ve dolaysiyla tüm olusan masraflari ve giderleri sizden talep ederiz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

dr_ert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yapacağız

ayni mail bana da geldi 6 mayıs ta doluyosürem ne yapacağız yollayacak mıyız parayı

secoJazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar saçmalamayın ne para yollaması.... mail yoluyla icramı olur ?? adresinizi dahi bilmiyorlar... kim yerse türü işler bunlar...

fza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu netten araştırırken size rastladım. Tüm yazılarınızı okudum.Ben bu siteye bir mp3 cevirici program için üye olmustum ama oluken ücretsiz diye biliyordum.Aceleyle fark edememişim.Bilgilerimi güvenlik açısından doğru vermemiştim. Bana da su mesajı yollamıslar sabahdan beri uyuyamıyorum çok üzgünüm. Polisimi arasam yoksa parayımı yatırsam kararsız kaldım. Adresleri bile belli değil. Sözleşmeyi otomatikmen kabul eden ben olduğum için de suçlu durumuna düşüyorum. Adımı ilimi değişik yazmıstım ama ıp numaranız elimizde bilgisayarınızı savcılık tespit eder gibisinden yazmıslar göndermişler. İptal etmek için şifremi unuttuma tıkladım ama şifre gönderme mesajı yerine boş mesaj gönderiyorlar. Bir gariplik var ama ne yapıcam bilmiyorum . Bana bi yardım edermisiniz lütfen :( To: aybige_hatun@hotmail.com

Subject: Ihbarname - Turkce-program.net
From: support@turkce-program.net
Date: Fri, 4 May 2012 23:20:21 +0200

Turkce-program.net - Ihbarname

Medya sahibi
MPLoads Limited
Rue De La Perle 247/8
Victoria, Mahe
Seycheller Cumhuriyeti
e-mail: support@turkce-program.net
Web sitesi: www.turkce-program.net

Necla Abasıyanıkyüreğir
Tophane Sok. 98
kozanAdana
Türkiye Cumhuriyeti

Ödemede lütfen bildiriniz:
Fatura - No.: F219595
Ihbarname - Ödenmemis fatura

Sayina Necla Abasıyanık,

04/06/2012 tarihinde internet sitemiz www.turkce-program.net' kayit olup yasal açidan geçerli bir sözlesme yapmis oldunuz. 04/23/2012 tarihli faturaniza tepki göstermediginiz için ve fatura tutari bugüne kadar henüz ödenmedigi için, sizden son kez 99,00 TL açik tutari 05/15/2012 tarihine kadar asagida belirttigimiz hesabimiza yatirmanizi rica ederiz. Ödemenizi dogru sekilde isleyebilmemiz için kullanim amaci olarak mutlaka fatura numaranizi ve hesap sahibi olarak MPLoads Limited'yi belirtiniz.

Hesap sahibi: MP LOADS EOOD
RaiffeisenBank IBAN: BG48RZBB91551002175951
SWIFT/BIC: RZBBBGSF

Yukarida belirtilen tutar belirtilen vade içerisinde hesabimiza geçmediginde, avukatimizi sizden talep edilen alacaklarin tahsili için görevlendirmeye mecbur kaliriz. Ilave olarak olusan harçlar ve masraflar tarafinizca karsilanacaktir.
Saygilarimizla

MPLoads Limited
Turkce-program.net
Fatura ve ihbarname ile ilgili detayli açiklamalair:

Bu internet sitesinde açik sekilde bir kabul isareti koyarak kullanma sartlarimizi kabul ettiniz.
Böylece www.turkce-program.net' erisiminiz ücrete tabi bir abonmana dönüsmüstür. Kullanim ücreti 12 ay öncesinden pesin ödenmelidir ve bu kullanim sartlarimizda da belirtilmistir. Karsilik olarak www.turkce-program.net' in içeriklerinin kullanim haklarini 12 ay boyunca elde ediyorsunuz.
Üçüncü bir sahsin sizin bilgilerinizi kullanarak kayit olmasina karsi çesitli güvenlik kontrolleri kurduk. Bunlar dava durumunda kullanacagimiz açik kanitlardir. Ayrica e-mail adresinize aybige_hatun@hotmail.com giris bilgilerini gönderdik. Hizmetlerimizin bu bilgiler araciliyla kullanimi ile e-mailiniz teyit edilmistir. Son güvenlik asamasi olarak kayit esnasinda iletilen IP-adresi/internet sunucusu kayit edilmistir. IP-adresi: 88.251.89.181/88.251.89.181. Cezai sorusturma durumunda cezai sorusturma makamlari IP-adresi ile kayit esnasinda kullanilan PC’yi tespit edebilir. Baglanti bilgilerin geçerli yasalara göre en az 6 ay boyunca kayit altinda tutulmalarin gerektigi için cezai sorusturmanin basari olma ihtimali yüksektir. Belirtilen dogum tarihi: 02/22/1971. Verilerin ikinci bir kontrolü sonrasinda yanlis bir dogum tarihin belirtildigi anlasilirsa dolandirilicilik suçun söz konusu oldugu düsünebilir. Böyle bir durumda olasi resit olmayan bir kisi kendisine tahsis edilmemesi gereken bir hizmetten faydalanmis olur. Burada suç duyurusu hakkimizi sakli tutar ve dolaysiyla tüm olusan masraflari ve giderleri sizden talep ederiz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

dr_ert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yalan söyleyeyim ben açıkca tırsmaya başladım ve parayı yollamayı düşünüyorum kesin bilgi alacağımız bi yerler var mı sizce arayıp direkt sorsak

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bizim ülkede maille, msnden, faceten dürterek ihbarname, talepname, vesika,haciz emri vs gibi evraklar göndeilemiyor henüz.
bunlar internet ortamlarının çok ucuz numaralarıdır.

gazi.boz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı mesaj bana da geldi malesef..kaç haftadır onunla uğraşıyorum..hukuk fakültesinde okuyan arakadşım var ona söyledim arastırıyor konuyu...aklıma şu sorular geliyor benim..1-)bana göre bu adamlar işin ticaretini yapıyorsa neden visa kartıyla parasını peşin almıyor.2-)madem türkiyede yasal bir hizmet veriyor neden yurtdışı bir banka... dün de siteye girdim acaba yanlışlıkla üye filan mı oldum diye baktım kullanıcı adımı ve şifremi istedim boş sayfa yolluyorlar..üyelik bilgilerimi daha önce yolladık diye de mail atmışlar..benim bildiğim kayıt sonrası aktifleştirme mail i gelmesi lazım o da yok...bu hafta içi tüketici hakları koruma heyetine gideceğim ordan bişey çıkmaz ise de polis ve savcılığa vercem...tüm sitelerde bu konu dolaşıyor bu kadar insanı madur etmeye kimsenin hakkı yok..bi gelişme olursa paylaşacağım..

dr_ert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kısa zamanda araştırma sonucunu bekliyoruz o zaman. bir de dikkat ettim bitin forumlarda bu konu nisan ortasından itibaren yazılmış. bana verdikleri süre dün doldu bakalım başka mail atacaklar mı