Bridgestone Turanza ve Kış Şartları ???

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt:

kaanrevan link' Alıntı:
Bu 4 lastik için değil mi? Peki tüm petlas bayileri bu imkanı sağlıyor mu acaba? Bilginiz var mı?
Valla bana en yakın bayide vardı ama gitmeden sorun yine de.

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bridgestone Turanza ve Kış Şartları ???

Bir keresinde Eylül ayının sonlarında  kış lastiği olmayan aracım ile Ordu'dan Erzurum'a gitmiştim.  Yollar açıktı, en küçük bir kayma ya da patinaj olayı olmadı.

Yolculuk bitti, Erzurum'a girdim, yerler  buzluydu.

Tam üniversitenin girişinde beni bekleyen arkadaşımın aracını gördüm, biraz yaklaştım ve yavaşça durmak için frene bastım ama o anı unutamam. Metrelerce kaydım, yapacak hiçbir şey yok sadece diğer araca doğru yaklaşmayı çaresizce izliyorsunuz. Sağ-Sol yaparak aracı biraz oyaladığım için 1 karış kala durdu ve onca yol Allah korumuş bunu anladım.

Mutlaka ama mutlaka kış lastiği edinin. Kendinizi ve başkalarını riske atmayın derim...

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Mücahit aynı durum bende de var. Bu zamana kadar hiçbir aracıma kış lastiği almadım. Ankara'da son günlerdeki kar ve buzlanma yüzünden toplu taşımayı tercih ediyorum. Ana yollar sorun değil ama yüksek yerlerde ( Çankaya- Çayyolu) gibi hala riskli yerler var :) Macera aramaya gerek yok

mucahitduran link' Alıntı:
Bende de good year efficient grip var. Hayatım boyunca hiç bir aracıma kış lastiği almamıştım, bu aracıma da almadım. Kar yağdığı ilk günden beri aracımla dışarıya çıkıyorum. Ana yolları sakince kullandığınız, çok sık frene basmadığınız durumlarda herhangi bir sıkıntı yok ancak ara yollara girdiğinizde büyük tehlike baş gösteriyor. 2-3 defa büyük kaza atlattım. Allah korudu diyebilirim. Güzergahınız aşağıya eklediğim haritadaki gibiyse yollarda çok sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. 1 ay sonra bebeklerle dönerken de yol şartlarına bakar (ki düzeleceğini tahmin ediyorum) ona göre alır veya almazsınız.

Bebeklerinize şimdiden MAŞALLAH diyelim :)

5737c22e746f15fcf03bdab6c202b896.jpg

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kış lastiği belki yılda bir işinize yarar, ondada ya hayatınızı, ya malınızı, yada zamanınızı kurtarır. Bu açıdan ben her aracıma kış lastiği aldım ve hiç pişman olmadım. En son cuma gecesi karabükten ereğliye gitmem gerekti, kış lastiğim olmasaydı kesin yolda sefil olmuştum, inanılmaz bir kar vardı yollarda.
Ayrıca kış lastiği sadece kar yağdığında değil, hava sıcaklığın7 derecenin altına indiğinde yumuşaklığını koruyarak maksimum tutuş sağlar, yaz lastiğinin sertleşip kaydığı yerde yola tutunur. Bu açıdan sadece kar dadeğil, kış şartlarında kış lastiği kullanmak gereklidir. Kaldıki ailenizle beraber kullanacağınız bir araçta bence kış lastiği, aracın diğer bütün özelliklerinden önde gelir.
Lastik olarak uygun fiyatlı isterseniz petlas öneririm, f/p oranı en iyi kış lastiği diyebilirim.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaan Bey öncelikle merhabalar.

2 adet astramız var. benim servis alternatifim olduğu için ve jantlar da 17" olduklarından dolayı malum kışlık lastikler tuzlu biraz.
Eşimin kullandığı araca kışlık lastik aldık. Benim kullandığım şu an binanın kapalı otoparkında duruyor

Şunu söyleyebilirim ki: Daha kar yokken bile hava eksi derecelerdeyken en ufak ıslaklık olsa bile direk fark ediyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum yazlık lastik ile trafiğe çıkmanızı.
Heleki kar yağarsa felaket. 3 sene önce yaz lastiği ile büyük bir tehlike atlattık, neyse ki etraf bomboştu. Bir yokuştan inerken araç kaydı ve 360 derece döndük, neyse ki hiçbir yere çarpmadan durdu araç.

Kışlık lastikle ise aracın çıkmadığı, inmediği yokuş yok ankarayı biliyorsunuzdur -15 leri gördük geçtiğimiz hafta ve hep kar yağdı, banamısın demedi.

Eğer ki eşinizi, ikiz bebeklerinizi taşıyacaksanız kesinlikle kışlık lastik almanızı tavsiye ediyorum. Son olarak söyleyeceğim: Kışın; en kötü kışlık lastik, en iyi yazlık lastikten iyidir.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hazır Petlas'a karar vermişsiniz aşağıdaki linkten uygun fiyata temin edebilirsiniz. Bu firma N11'de de satış yapıyor ve alışveriş yorumlarına bakılırsa herkes memnun kalmış. Kendi sitelerinde biraz daha uyguna geliyor lastikler.

http://kolayoto.com/petlas-snowmaster-w651-215-50-r17-91h.html