Boya koruma, çizik giderme ve parlatma uygulamaları

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuk temizlik için sonaxun döşeme ve tavan temizleyicisi var

ayriyeten çok etkili bir köpük var acayip etkili amerikada yasaklanmıs bazı yerlerde saglıda zararlı diye sprayway adında

bu ürünler hepsiburda.com da satılıyor

ama tavsiyem cila çekmişken iyi kaliteli ürünler tercih edin harcadıgınız zamana ve güce değsin

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
collinite%20915.gif

bugun ebay den bu ürünün siparişini verdim.(son kat wax)

meguiars ın kil(yıkama ile çıkmayan lekeleri temizlemek için) + show car glaze(çook parlaklık veren cila) + trim detailer(plastikleri ilk günki haline getiren madde) i yarın satıcı bana özel satıs acıp kargolayınca alıcam.

ayrıca auto glym firmasının türkiye disbritörünü buldum ondanda çizik giderici ve doldurucu ag srp ürünü alıyorum

en yakın zmanda uygulayıp sizlerle paylaşıcagım.

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay gelsin sonuçları merakla bekliyoruz:)))
birde maliyetler nedir ppaylaşabilirseniz çok faideli olur diye düşünüyorum saygılar...

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
collinite%20915.gifbugun collinite geldi ebay üzerinden aldım amerikadan usps priorty mail ile yaklaşık 1 haftada elime ulastı.

meguiars ürünlerini bir gün sonra usps first class ile sipariş vermiştim pekte first class değilmiş daha gelmedi

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra ,

Kısmi yerlerdeki boya tozunu kil ile alabilirmiyiz?
Diyelimki aldık ,

bu durumda güneş yanığı felan yoksa normal bir boya için yapılacak işlemler sırasıyla şöyle anladığım kadarıyla ?

- Araç yıkama
- Kil uygulaması
- Çizik giderici cila
- Son kat wax ( yada Meguiars #7 Show Car Glaze)

Kil ile çizik giderici cila arasında aracı tekrar yıkamak gerekiyormu?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kili bizzat denemişlğim yok ama ingiltre basta olmak üzere forumalrı takip ediyorum ama kil ile prüzssüz bi yüzey elede ediyorlar kaputa sıcrayan çimento kirec tarzı cisimleri temizlemişler igne ucu büyüklügündeki minik minik boya tozunuda alır diye düşünüyorum zaten.

kili uygularken spreyle sampuanlı su sıkıyroruz sonrasında tekrar bi yıkama var ama çok kapsamlı bi yıkama değil aracı zaten önceden temizledik bu yıkama kilin yüzeyden söktügü parcacık varsa onları atmak için.

meguiars kil bugun yarın gelir hafta sonu hava güzel olursa uygulayacagım.

günes yanıgınıda parlatmıslar ama onun için yogun pasta kullanmıslar benim aracımda yok ama arkadaslara sözüm var bi sipariş daha gececgim yakında yogun pasta ve çizik giderici ,hare giderici isteyecegim.

frter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
linki verilen skoda forumunda 200 gr. kil için 110 TL istiyorlar. Bana çok gibi geldi. gerçi dediğinize göre 8 kere kullanmış olacağız. Yurt dışı fiyatı nedir acaba bu kilin?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok daha ucuz.110 TL afaki bir rakam.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferit , kil almak istiyorsan ikimiz 200 gr alabiliriz mesela.Ben getirtme işini hallederim.

frter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferit , kil almak istiyorsan ikimiz 200 gr alabiliriz mesela.Ben getirtme işini hallederim.
Walla olabilir. Ama tam ortadan böleceksin:D
Şaka bir yana iyi bir şey gibi göründü bana. Ben turtlewax cila kullanıyordum benim eski aracımda çok toz tutması hariç iyi parlatıyordu. Satarken de bagajda unutmuşum. Cila ne kullansam acaba? Sen benden daha çok anlıyor gibisin.