Bir Opel Kullanıcısı Olarak

Opel Alacak Kişiye Evet Al Yada Alma Dersiniz

• Evet Al Çünkü...

Oy: 61 88.4%
  • Hayır Alma Aman Ha...

Oy: 8 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    69

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ankete oylarımızı eksik etmeyelim arkadaşlar. Neticede konu opelle alakadar. ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ezrail kapıya dayanınca baş ağrısı bahane olur abim ya... istediği kadar kalın istediği kadar sağlam olsun. Fark etmez. Aslında aracın dış aksamı biraz da dandik olduğunda ulan araba dandik durduk gere maceraya atılmayayım der diye düşünür biraz insan...

Şahsen ben bazen hatalı solama yapan biri olduğunda ulan nasıl olsa sağlam derip milim sapmadan direk gittiğim çok oluyor :) 94 model ne kadar sağlam olur diye düşünmüyorum hehe

Azrail kapıyı çalınca evde yokuz deme şansımız yok, mecbur el ele tutuşup gideceğiz :)
Biz 1982 yılında Ankara'da çok büyük bir kaza geçirdik. 4 araç birbirine girdi, 2 araçta büyük hasar oluştu. Bizim araba 1965 model VW'di ve 1976 model Murat 124 ile kafa kafaya girdik. Bizim sol ön teker davlumbaza kadar içeriye girdi, sol/sağ ön çamurluk, ön kaput, tampon haşat oldu içindeki 5 kişiden sadece babam ufak kırıklarla yaralandı, bizim arabadan 11 sene daha yeni olan Murat 124 ün motoru kabine kadar girdi (vites kolu arka döşemeye kadar gitti). Şimdi bu neyin ölçüsü olabilir? Kendisinden 11 sene daha önce yapılan bir aracın daha az hasar alması nasıl açıklanır? Üstelik VW lerin motoru arkada olduğu için ön tarafı boştur. ;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski eskidir yeni yenidir değildir her zaman ;)
chery denilen araba yürüyen tabut. avrupa standartlarından kastımız çok farklı şeyler.
allah kimseye kaza bela vermesin. ben xsara ile büyük bir kaza atlattım. aracı yüksek kaldırıma vurup ordan elektrik direğine gömdüm.
sadece dudağım patladı. şimdi aynı kazayı tofaş kuş serisiyle yapsaydım olanları tahmin bile edemiyorum.
standartları olan araçlar alın. tata chery gelly falan standartları olmayan markalar...
ben 2014 tata yerine 2000 model mercedes'i yeğlerim. opeli alırım vw alırım. her konuda 1 adım öndedir...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Anket değerlerine bakarak şunu söyleyeyim. Arkadaşlarımız bir çok sorun yaşamasına karşın ille de opel diyor :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anket değerlerine bakarak şunu söyleyeyim. Arkadaşlarımız bir çok sorun yaşamasına karşın ille de opel diyor :)

Aklın yolu birdir :maden:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir daha önceden de bahsettim senin arabanın HB kasasını 6 ay kadar kullandım. Gerçekten katır gibi dayanıklı ve sağlam bir araba üstelik azıcık yağla bile gidebiliyor :) . (İzlenimlerimden sonra aracın yağ eksiltme nedeni de galiba çözdüm)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir daha önceden de bahsettim senin arabanın HB kasasını 6 ay kadar kullandım. Gerçekten katır gibi dayanıklı ve sağlam bir araba üstelik azıcık yağla bile gidebiliyor :) . (İzlenimlerimden sonra aracın yağ eksiltme nedeni de galiba çözdüm)

Gider abim hiç sorun yapmaz. Ama motor yeterli gelmiyor bu araca. Çok ilkel kalıyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben sana motoru 2000 cc araba al diyorum sen gidiyor el kadar motoru olan japonlarla el sıkışmaya kalkıyorsun, sen performans seven birisin, sana 2000 cc ve üzeri araçlar yakışır, el kadar japonlar seni üzer :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben sana motoru 2000 cc araba al diyorum sen gidiyor el kadar motoru olan japonlarla el sıkışmaya kalkıyorsun, sen performans seven birisin, sana 2000 cc ve üzeri araçlar yakışır, el kadar japonlar seni üzer :)

Zaten şu anda beklemekten başka çarem yok ama sadece işte araçlara bakıyor mutlu oluyorum o kadar :)

Gerçi atalarımız boşuna dememiş öküzün büyük olsun çekmezse çekmesin diye :D

Vergi avantajım olmasından dolayı motorlu taşıtlar vergisinden muafım eğer ikinci el bir araç alır isem isterse 5000cc olsun vergi ödemiyorum. Aklıma da yatmıyor değil aslında. Vergiden dolayı aracını çok kişi satmak istiyor.