Bir Opel Kullanıcısı Olarak

Opel Alacak Kişiye Evet Al Yada Alma Dersiniz

• Evet Al Çünkü...

Oy: 61 88.4%
  • Hayır Alma Aman Ha...

Oy: 8 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    69

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gökay gerçekten büyük sıkıntılar yaşamışsın. Peki aracı almadan evvel yetkili serviste ekspertiz falan yaptırmadın mı?

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu okurken asagida benzer konular kismindaki sifir ford kugadaki problemler dikkatimi cekti birde onu okuyun.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökay gerçekten büyük sıkıntılar yaşamışsın. Peki aracı almadan evvel yetkili serviste ekspertiz falan yaptırmadın mı?

Savaş abi baktırmammı, aracı alırken içim geçti çok beğenerek aldım ama araç bende patladı...65 yaşında emekli Subaydan aldım kendisi sıfır almış aracı tüm dosyası mevcut km, 105.000 km de servis kayıtlı...Herhalde ayrılık koydu benim araca...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abi baktırmammı, aracı alırken içim geçti çok beğenerek aldım ama araç bende patladı...65 yaşında emekli Subaydan aldım kendisi sıfır almış aracı tüm dosyası mevcut km, 105.000 km de servis kayıtlı...Herhalde ayrılık koydu benim araca...

Gökay senin yaşadıklarını okuyunca halime şükür ettim desem abartmış olmam sanırım. :(

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeli bir kenara bırakalım.

diyelimki elde 20.000 tl para var ne alırsınız ?

c veya b sınıfı araç bakıyorsunuz

renault clio 2000 model 18 bin tl ?
renault megane 1999 model 19-20 bin tl ?
bmw 2000 model 30-32 bin tl ?
ww golf 2000 model 25-28 bin tl ?
ford focus 2000 model 22-25 bin tl ?
opel astra 2000 model 20 bin tl ?
almera-palmera 2000 model 19-20 bin tl ?
fiat palio 2004 model 18 bin tl ?
fiat albea 2004 model 18 bin tl ?
honda civic 2000 model 22-25 bin tl ?
ford fiesta 2004 model 22-23 bin tl ?
fiat marea 2000-2004 model 16-18 bin tl ?

tabi bu fiyatlar, temiz olarak kullanılmış araçların fiyatlarıdır.
ben bunlara göre, opel astra aldım. ve en iyi seçimi yaptım...
------------

elimde 26-30 bin lira olsaydı ne alırdım ?
megane 2 2006 - 2009 model 28-30 bin tl ?
ford focus 2 25-30 bin tl ?

opel astra h kasa alırdım. veya opel vectra c kasa...

eğer param 12-13 bin tl gibi birşey olsaydı,,, şahine fiat uno tipo tempra gibi araçlara 12-13 vereceğime, ya opel astra f kasa yada 1996 model vectra yada 1999 model corsa alırdım...

bu paralara alınabilecek en iyi araçlar opeller...

piyasası var... alman malı çok sorun çıkarmaz... en azından renault clio, fiat palio kadar sorun çıkarmaz... bozulduğu zaman mercedes kadar pahalı tutmaz...

piyasası var. parçası var. ustaları var. çok zengin işi durmuyor... fakir işi hiç durmuyor... opel araçlarının genelinin içleri geniş. kullanıcı için ön ve arka koltuklar rahat... bagajları geniş... lpg ile uyumlu...

benim bildiklerim bunlar... şuanda 2000 model opel astra g hb sahibiyim... 3-5 yıl sonrada H kasaya geçerim... yada opel vectra vs vs alırım... megane 2 gibi taksi çıkmalarına, yada fiatlar gibi lpgde sorun çıkaran, görüntüsü berbat araçlara bineceğime, adam gibi opele binerim daha iyi.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökay senin yaşadıklarını okuyunca halime şükür ettim desem abartmış olmam sanırım. :(

:D Şükret Nadir abi haline...Geçen ay aracı satışa koydum, yine Honda almak için..Len dedim kendi kendime değişmedik yeri kalmadı zaten şükür ne su ne yağ eksiltmiyor çok da tatlı oldu gidişi...Sonra vazgeçtim bakalım yaza kadar bineceğim sıkıntı çıkarmazsa devam...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:D Şükret Nadir abi haline...Geçen ay aracı satışa koydum, yine Honda almak için..Len dedim kendi kendime değişmedik yeri kalmadı zaten şükür ne su ne yağ eksiltmiyor çok da tatlı oldu gidişi...Sonra vazgeçtim bakalım yaza kadar bineceğim sıkıntı çıkarmazsa devam...

Artık çıkarmasın ya bu kadar emekten sonra sıkıntı çıkarır ise ..... diyorum da bir şey demiyorum. ;)

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık çıkarmasın ya bu kadar emekten sonra sıkıntı çıkarır ise ..... diyorum da bir şey demiyorum. ;)

abi sende bıkkınsın biliyorum opelden takip ettin bir kaç konunu..hele şu genleşme kabının kapağı ne kadar önemlimiş abi ya...senden sonra bende değiştirdim gerçekten basıncı ayarlıyor sistemde...

Abi ben şunu savunuyorum; 10-15 yaş üstü fazla donanımlı araç almayacaksın yani işin içine fazla elektronik aksam girmeyecek. Bizim araçlarda adam yol bilgisayarı koyacağım diye her yerine sensör koymuş... biri olmazsa biri mutlaka arızalanıyor...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi sende bıkkınsın biliyorum opelden takip ettin bir kaç konunu..hele şu genleşme kabının kapağı ne kadar önemlimiş abi ya...senden sonra bende değiştirdim gerçekten basıncı ayarlıyor sistemde...

Abi ben şunu savunuyorum; 10-15 yaş üstü fazla donanımlı araç almayacaksın yani işin içine fazla elektronik aksam girmeyecek. Bizim araçlarda adam yol bilgisayarı koyacağım diye her yerine sensör koymuş... biri olmazsa biri mutlaka arızalanıyor...

Sorma oldum olası zaten bu sensör işine iğreti oldum olmaya da devam ediyor. Ama burada bir çok arkadaşımız belki bana kızıyor ama bir daha Alman almayacağım ve bir daha LPG işine girmeyeceğim o kesin kararımı verdim çünkü ben sanayiye gittiğimde Hakan beyin çayını içmeye gideceğim o kadar. Uğraşmak istemiyorum yeminle dişimi sıkıyorum.