Bi-xenon mercek montajı

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay gelsin zoru başarmışşınız...corsa combo mercekli veya normal farları açmak tamamen zulüm...her ikisinide açtım ve çok zorlandım sizde aynı zorluğu yaşadınız mı?

evet ama şu şekilde çözüm bulduk. arkadaki siyah plastik, yapıştırıcı silikondan önce eriyor. onu yeterince ısıtıp, spatula ve kontrol kalemi yardımı ile ayırdık. daha sonra birleştirirken aynı şekilde onları ısıtıp tekrar şeklini vereceğiz şu anda çok kotu durumda farın arka siyah plastiği :) ama valeo ve hella farlarda bu durum sözkonusuymuş.

ohooo herkes konu başlıklarını verip verip kaçıyor, bizde bittimi bitecek mi merakta kalıyoruz :D kolay gelsin hayırlısıyla başarırsınız umarım.:good:
yok ben hergun yeni birşey ekliyorum ama malum şimdi ben farı halojen olarak yakıp duvarda şeklini alacağım. sonra kesip montajını yaparken bi-xenon merceklerin duvarda oldumu olmadımı görmem için D2S ampullere ihtiyacım olacak. bu yüzden de D2S ampullerın gelmesını bekliyorum. oyle kesip biçeyim ki sıcağı sıcağına doğru ölçü alayım.

bi xenon montajını yapınca uzun far kısmını ne olarak kullanacaksınız?

iptal etmeyi dusunuyorum. belki de ikisini de kullanırım hem kısa lar yansın, hem mercek yansın.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sıyah kısımı erıtmedım hiç...sıcak suya koydum baya bi beklettım...çok az yumusamıstı tornavida ile arasını aça aça ayırdım...yapıştırması kolay oldu...

mercekler 60-80 tl arası arkadaslar genelde...d2s ampul ve arka duyu temın edılecek...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye h4 değilde ds2 :)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yine modifiye orjinal farların merceklerini içeri alacağım elimdeki depo farlarında merceklerini değiştireceğim sipariş verdim bakalım gelince resimleri çekerim...
Nedir bu farların elimden çektiği :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih Fiyatlar konusundada bilgi verebilirsen sevinirim.

fiyatlar şöyle:
hella eski tip d2s mercek aldım (montajı en kolay olan olduğu için), kapakları da en uyduruğundan aldım (ucuz diye) mercekler tanesi 30 lira, kapaklar tanesi 10 lira.
sista rtv silikon (ısıya dayanıklı ) 15 lira, pattex auto a-b hızlı yapıştırıcı 8 lira, 4 lük 8 cm civata ve somunları 8 adet 4 lira, isteğe bağlı far boyası 20 lira, d2s çin malı ampuller ve ballast a uyarlayıcı aparat 50 lira (çin malı) ve el emeği paha biçilemez. tabi bunların yanında saymadığım evde olmadığı için aldığım matkap, sıcak silikon(kılavuz almak için) , lehim makınası, sıcak silikon tabancası, matkap ucu seti vs vs katarsak bana 300 lirayı aştı maliyet.. ama bunlar varsa sizde 150 liraya mal edersiniz. ampuller vs dahil.

ben sıyah kısımı erıtmedım hiç...sıcak suya koydum baya bi beklettım...çok az yumusamıstı tornavida ile arasını aça aça ayırdım...yapıştırması kolay oldu...
mercekler 60-80 tl arası arkadaslar genelde...d2s ampul ve arka duyu temın edılecek...

siyah kısmı eritmekten kastım iyice yumuşatmaktı, yoksa eritip koparmadım. kapanacak vaziyetteler. bu işin ustası ilker bey ile goruştum valeo , hella gibi farlar böyle zor açılırlar, ısıtarak, siyah plastiği esnetip açacaksın dedi. takarken de, o eski siyah silikonu güzelce sök, yerine sista veya dayson silikon sık. bidaha sökmek istersen 5 dakka da sökersin dedi.

niye h4 değilde ds2 :)

h4 dediğiniz nedir, benim mondial in farları ise, hem kısa hem uzun, onlardan verim alınır mı hiç :)

h7 mercek ve standart kapakları ben 20 tl ye alıyorum...(çifti)
bi xenon mercekler ise standart kapakları ile 40 tl haberiniz olsun...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...zi-araci-bosch-bi-xenon-mercek-40968489/detay
linkten bakabilirsiniz
bu arada ilker beye teşekkürler...

ilgili web sitesine üye olduğumdan beri araştırıyorum H7 den memnun olan pek yoktu. bende D2s e yöneldim. son noktayı koyacağım. :)

hatta uzun far hüzmesini iptal edeceğimi bilsem bugun montajı bitirirm ama muayene de sorarlarmı bu uzun far hüzmesi neden yanmıyor diye o kafamı kurcalıyor. cunku uzun kısa farın dengesını yakalamak zor zaten, eger uzunu ıptal edeceksem, kısa ile bi çizgi yakalarım, uzunu da zaten aynı mercek vuracağı için sıkıntım olmaz... kararsız kaldım doğrusu