Benzin-LPG karşılaştırılması..!

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
*Eğer yılda 10.000 km yi geçmiyorsanız lpg nin bende hiç bir anlamı yok.kısaca basit bir hesap yapacak olursak;

benzinli bir araç düşünün km de 40 kuruş yaksın 10.000 km de ödeyeceğiniz para 4 milyar
Lpg li bir araç düşünün km de 25 kuruş yaksın  10.000 km de ödeyeceğiniz para 2.5 milyar. aradaki fark 1.500 gibi gözüksede daha az.neden diyeceksiniz ayda ortalama 40 liralıkta benzin aldığımızı düşünelim 12*40=480 tl de benzin parası totalde düz 3 milyar gibi bir fiyat çıkıyor.

yani 10000 km de benzin ve lpg arasında 1000 tl oynama var.

bir not da diyelim ki 50000 km yaptınız 50000 km de benzine vereceğiniz para 20 milyar,lpg ye vereceğiniz para düz 3 milyardan hesaplarsak 50000 km de 15 milyar aradaki fark 5 milyar gibi gözüksede 2 milyar tüp montaj ve sızdırmazlık rapor paralarını çıkarırsak 50000 km deki fark sadece 3 milyardır bunun için de bence lpg olayı gereksizdir yılda 10000 km yi geçmeyenler için yani benim gibiler için yanlışmıyım.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzin-LPG karşılaştırılması..!

bedriyalcin link' Alıntı:
Magnezyum subapların da problem çıkarabileceğini ihtimallere eklerseniz ozaman kar yok gibi gözükmekte.

special_Yeah aynen

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yılda minimum 10.000 km ile kar edilir anca.mesela ben adanadayım.bir istanbul-çanakkale-balıkesir turu yapacak olsam(ki yapma planım var) ortalama 2,500-3000 km yapmış olurum.böyle uzun yollarda tatil için lpg çok avantajlı.ama sadece evden işe işten eve gidenler için lpgnin avantajı olmaz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
yılda minimum 10.000 km ile kar edilir anca.mesela ben adanadayım.bir istanbul-çanakkale-balıkesir turu yapacak olsam(ki yapma planım var) ortalama 2,500-3000 km yapmış olurum.böyle uzun yollarda tatil için lpg çok avantajlı.ama sadece evden işe işten eve gidenler için lpgnin avantajı olmaz.
bence evden işe giderken 10000 km yapan için gerek var uzun yolda zaten çok yakmıyor araçlar

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yolda yakıt maliyetinizin azalacağını unutmayalım...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bence evden işe giderken 10000 km yapan için gerek var uzun yolda zaten çok yakmıyor araçlar
şehir içinde lpg de çok yakıyor.evden işe gidip 10.000 yapmak da eğer iş yeri çok uzak değilse zor

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

günde 30 km yol yapıyorum önce eşimi bırakıyorum sonra kendim işe gidiyorum dönüştede eşimi alıp dönüyorum.günde 30 km yapan biri için sizce lpg mi benzin mi mantıklı.mesafeler trafik az yoğun ve gidilen mesafeye varış süresi 5 dk.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
şehir içinde lpg de çok yakıyor.evden işe gidip 10.000 yapmak da eğer iş yeri çok uzak değilse zor
lpg ucuz zaten farkı bu oluşturuyor yoksa her koşulda 1-2 lt fazla yakıyor benzinden. ş.içinde 10000 km yapmakta zor değil istanbul da yaşayanlar için, işin gezme kısmını hiç katmıyorum bile bu arada lpg ye karşıyım öylesine yazıyorum sadece

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
günde 30 km yol yapıyorum önce eşimi bırakıyorum sonra kendim işe gidiyorum dönüştede eşimi alıp dönüyorum.günde 30 km yapan biri için sizce lpg mi benzin mi mantıklı.mesafeler trafik az yoğun ve gidilen mesafeye varış süresi 5 dk.
30 km yi 5 dk mı alıyorsunuz? istanbul dan taşınma vaktim gelmiş galiba...