Benzin Göstergesi ve Işığı Çalışmıyor?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun zamandır benzinde kullanmıyordum, bugün 100 ytl'lik benzin aldım; ama benzin ibresi hiç oynamadı! Depoda hiç benzin yokken'de ışığı yanmıyodu. Bana depoya takılan fişlerde sorun var gibi geldi ama sizin bildiğiniz başka öneriler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
şamandra bağlantılarından olabilir; arka koltuğu kaldırıp bakabilirsin;soket falan çıkmıştır muhtemelen; gösterge de bozuk olabilir ama bu düşük bir ihtimal bence; göstergelerin fişlerinden de olabilir fakat hararet göstergen çalışıyorsa ondan da değildir...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şamandra bağlantılarından olabilir; arka koltuğu kaldırıp bakabilirsin;soket falan çıkmıştır muhtemelen; gösterge de bozuk olabilir ama bu düşük bir ihtimal bence; göstergelerin fişlerinden de olabilir fakat hararet göstergen çalışıyorsa ondan da değildir...

Halil, hararet göstergesi çalışıyor. Araba benzindede çalışıyor; ama benzin seviyesini göstermiyor zaten önceden içinde hiç benzin yokken ışığıda yanmıyordu ben önemsemiyordum bu gün ibreninde çalışmadığını görünce gıcıklandım. Dediğin gibi fişlerindedir seninle hem fikirim; ama depo fişlerinin koltuğun altında olduğunu bilmiyordum yardımlarından ötürü teşekkürler yarın gündüz gözüyle bir bakim fişlere. Fişlerdense işimiz kolay takarızda fişlerden değilse sorun başka nereden olabilir. Kadranın'da bozuk olduğunu sanmıyorum tüm ibreler çalışıyor depo göstergesi ve ışığı hariç.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1,8 lerde koltuğun altında bişi yok boş kapak var..şamandıranın fişlerinde problem var kontrol ettir düzelir..

eyup bu arada 100 ytl benzini nası alıyon yaw sorması ayıp :)

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,8 lerde koltuğun altında bişi yok boş kapak var..şamandıranın fişlerinde problem var kontrol ettir düzelir..

eyup bu arada 100 ytl benzini nası alıyon yaw sorması ayıp :)

Ya çoktandır almıyordum bi değişik olsun dedim hem benzin mekanikleri çalışsın istedim. Aslında doğru söylüyon şeytana uyduk benzin aldık hemen sorun çıktı ibre çalışmadı. Neyseki araba benzinde çalıştı ya arabada çalışmasaydı!! Şamandıra deponun neresinde koltuğun altından görükmeyeceni söylemişsin fişleri ben takarım boş yere 20 km yapıp ustanın yanına gitmeyek.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer koltuğun altında değilse liftte ya da kanalda altına bakmak lazım ,ordan müdahale ediliyordur; benzinlikte falan bi bak istersen kanalda...

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım buna benzer bir olay vectra'm varken benimde başıma geldi benzin pompanı bir oto elektrikçisine göster...

Son düzenleme:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım buna benzer bir olay vectra'm varken benimde başıma geldi benzin pompanı bir oto elektrikçisine göster...
Benzin pompasında sorun olsa araba benzinde çalışmaz diye biliyorum. Benimki benzinde çalışıyor sadece ibre oynamıyor ışık yanmıyor o sorunun depoya takılan fişlerden kaynaklandığını biliyorum ama yeri nerede onu bilmiyordum yardımlarınızdan ötürü teşekkürler.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer koltuğun altında değilse liftte ya da kanalda altına bakmak lazım ,ordan müdahale ediliyordur; benzinlikte falan bi bak istersen kanalda...

Halil koltuğun altına baktım depoyu fişi bulamadım. Depo galiba altında olsa gerek onu ben yaparım tamirciye gitmeye eriniyom bi ara benzincide kanala çeker bakarım. %99 sorun fişlerdedir. Yardımlardan ötürü hepinize teşekkür ederim.