Benzın fıltresi değişmez mi?

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 easytronıc 1.2 benzinli aracım var..hıc benzın fıltresı degısmedı.bana degısmez dıyor servıs..dogru mu?yoksa cok yakmaz mı?

Umut_Erz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 easytronıc 1.2 benzinli aracım var..hıc benzın fıltresı degısmedı.bana degısmez dıyor servıs..dogru mu?yoksa cok yakmaz mı?

Merhaba, aracınızın km'si kaç? ve ilk sahibi siz misiniz?
Yakıt filtreleri belirli periyotlarda değişiyor örnek olarak toyota 20.000km'de değişim öneriyordu. Opel için ben servis önerisini bilmiyorum fakat kendimce her 10.000km'de lpg filtremi 30.000kmde benzin filtremi değiştirmeyi düşünüyorum.

Ben aracı ikinci el aldığım gibi tüm filtreleri (benzin, lpg, yağ, hava, polen filtreleri) ve sıvıları (radyatör sıvısı, yağ, fren hidroliği, direksiyon hidroliği) değiştirtmiştim. Sadece şanzımanla ilgili bir işlem yapmadım. Manuel şanzıman yağı değişimi genelde yapılmıyor fakat benim aklımın bir köşesinde onu da yapmak var. Benim içimden geçen değişim periyodu: her 75.000km ya da 4 yılda bir şanzıman yağının değişmesi :)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bir araçta değişmez denilen bir parça olması garip. ömürlük denilen şeyler bile illa ki eskir yenilenir.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzin filtresi deponun içinde benzin pompası vs arıza yapmadan değişmez

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b benim benzin filitresi 60 binde değişiyor ve sağ arka yolcu altındadır
818568bch.jpg

VW%2BGolf5%2BTSI%2Byakit%2Bfiltresi.JPG

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beim arabada degısır mı degısmez mı sonuc olarak analamadım..