Astra kronik sorunlar ?

murat11

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
merhabalar
aranıza yeni katıldım. Yaşın 41 istanbul dan yazıyorum
Yakın zamanda mevcut aracımı satıp ( kia ceed dizel manuel ) yerine opel astra alma planım var , astra larda eskiden 10-15 sene önce elektronik problemleri duymuştum , şuan kronik sorunları var mı ?
var ise nelerdir ? özellikle otomatik vitesli modeller nasıldır çok fazla problem çıkarır mı ?
motor olarak hangisini tercih etmeliyim ? 1,6 dizel 136 bg mi yoksa 1,4 turbo benzinli motor mu en sorunsuz dur ? Bir de 1,4 olan motor lar 3 silindir mi ?
şimdiden tşk ler

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 2 senedir 1.6 dizel manüel kullanıyorum. Ben memnunum. Yarı yolda kalmadim hiç, İzmir trafiginde ortalama karma tüketim 6-6,5litre civarında...
Kronik diyebileceğim meşhur ilk calistirmadaki zincir sesi bazen geliyor ama artık takmıyorum.

1,4 turbolar 4 slindir, aslında Astra j lerin hiç birinde 3 silindirli yok.

Onun haricinde 1.6 dizelle ilgili sormak istediğin varsa cevaplarım...

• Beğen
Tepkiler: murat11

murat11

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
peki uzun yol performansı nasıldır ? hızlanma dip hız vb ayrıca sanırım 1,5 ler 3 silindirmiş

murat11

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
ben 2018 2020 model arası düşünüyorum, ayrıca sunroff lu modellerinde ıslık sesi daha sonra içeri su alma gibi problemler var mı ?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
peki uzun yol performansı nasıldır ? hızlanma dip hız vb ayrıca sanırım 1,5 ler 3 silindir

Uzun yol için tüketim 90 km/saat için 4-4.5 litre civarı, hızlanma dip gaz ise ben memnunum ama bu göreceli bir beklenti.

Geçenlerde tam 1,5 saat boyunca 3000d/d 160 km ile Susurluk İzmir arası c/c ile sabit geldim tüketim ortalamasi 9 litre civarı...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O 3 silindir L kasada var sadece dizelde alırken sıfır değilse zincir sesine dikkat edeceksin çünkü güzel sağlam motor ama zincir değişimi zor komple motor yerinden alınıyor zinci kolay bozulmuyor tek marka kaliteli yağ luiqi moly devam edersen motor ilk marşta ısınmasını beklersen yağlanmayı beklersen 300 400 binde ama bu tarz şeylere dikkat etmeyip her bakımda farklı yağ koyar bakımları akstırsan 100 binde ses yapar 1.4 t benzinlidie çekişi gidişi güzeldir şanzıman tam otomatikman sorunsuzdur vuruntu yapmaya başlarsa yağını yeniler güncelleme atarsın 50 60 bin kafan rahat binersin 1.6 düz benzinliler xer olanlar yağı uygun olmazsa vanos bozar masrafın o olur onuda soğuk iken marş yaparsın ses geliyorsan bozulmaya başlamıştır 1.6t vardır güzel motordur 170 likler bakımı geçerse dexos onaysız yağ koyarsan segman krabilir ama bu 100 araçtan birinde denk gelir sonrasında yüksek vites düşük devirde dip gaz lspi denilen önceden ateşleme yapar ki bu bütün turbo benzinlilerde olabilir 180 Lik makinesi güzeldir insigniadada vardır 270 yaptırır düz yolda yani anlayacağınız bakımlı aracda sorun olmaz elektronik olarak kurcalanmamış ise kafanız rahat eder kurcalanmış bir arabada sorunlar çıkıyor farların halojen iken LED takma bozuyor mesela

• Beğen
Tepkiler: murat11 ve Guven