Bakımı birazcık abarttım galiba...

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Merhaba arkadaşlar benim araç 56.000 km olunca servise götürdüm şu triger olayını halledeyim diye ve girmişken her şeyi halledip çıktım, yapılanları ve fiyatını yazacağım bilginiz olması açısından....

Sol Arka stop çatlaktı birini değiştirince olmadı sırıttı çiftini değiştirdim, Akü olayı biraz gitmiş yeni akü aldım 4 tane balata takıldı Cam silecekleri komple değişti Sağ ön far ampülü patlamıştı o değişti, Aracın altına kartel muhafaza taktırdım (Resim 1)

kartelkoruma.jpg

Resim 1​

Motor kaputunun altında eski araçlarda olan ama yenilerine koyulmayan izalasyonu takdırdım (Resim 2)

motormuhafaza.jpg

Resim 2​

Triger kayışı, V Kayışı (Resim 3), Hava Filtresi, Polen filtresi, Yağ Filtresi, Motor Yağı, Bujiler değiştirildi, Yeni Antifiriz eklendi (3 Kutu), Cam temizleyici madde ve saf su koyuldu...

Vkayısihava.jpg

Resim 3​

Motorun temizliği yapıldı, Bu olayı sabah saat 8:00 da başlayım Akşam 5:00 da bitiren Nuri usta (Resim 4) ve kalfasına teşekkür ederim...

nuriusta.jpg

Resim 4​

Tam anlamı ile bir bakım oldu 1.100 ytl ye mal oldu, çok iyi bir bakım oldu fakat beni bir konuda üzdü, oda orta konsola yapacağım LCD uygulaması için ayırmış olduğum ödenekten gitti... sanırım bu uygulama biraz gecikecek..

Bildiğiniz üzre 2004 NJOY araçlarda kumandadan kapıları kilitlediğinizde camlar açık ise kapatmıyor bir tek bunu yaptıramamıştım Dönüşte Manisadan geçerken Ereni aradım (opelim net üyelerinden) onunla görüştük yapılanları değerlendirirken cam kaldırma olayının kaldığını söyledim oda Manisada bir ustası olduğunu 15 - 20 dakikada yapacağını söyleyince hemen gittik yanına ve Eren sayesinde bu işide yaptık ama bu uygulamayı yaptıracak arkadaşlara söylemek isterim, bildiğiniz gibi iki kilit sistemi var araçlarda ilk kitlemede bu cam kaldırma aktif olmamalı çükü araç içersinde küçük bir çocuk kalsa anahtarda içerde olsa ve çocuk bilinçsiz bir şekilde kilit mandalına bassa camlar kalkacak ve araç kilitli kalacaktır, bu düşünceden yola çıkarak kumandadan ilk basmada devreye giren değil ikinci basmada devreye giren (hırsız kilidi) diye adlandırılan kilitde camların kaldırılması mantıklı olanı ve bunu yaptırdım yine cenmaxın küçük bir kitini kullanarak bu işlemi gerçekleştirdik çokda başarılı oldu

Tüm dostların bilgisine saygılarımla sunarım....​

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Yazmayı unutmuşum...

Arkadaşlar bu servis ve ücretinini dahilinde Z rotları ve Rot başları denen ünitelerde değiştirildi...

Tüm değiştirilen üniteler Dirik Ticaret İzmirden Serdar beyden alındı ve tamamı orjinal (Yansanayi kullanılmadı) Fiyatın ekonomikliği açısından yazdım..

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra'larda Cam kaldırma işlemi TECH2 ile halledilemiyor mu?

hakantas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sadece parça ücreti almış ,işçiliği almayı unutmuş sanırım:D
güzel olmuş dostum.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah Tansu, :]

o zaman tamam :)

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın güzel olmuş..Gönül rahatlığı ile kullanırsın inşallah kazasız belasız...

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumhur abi desene araba yazın yapacagın türkiye turuna hazır :D