Audi a3 1.6 mı Astra 1.3 mü

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Yeni araç almak istiyorum. 30 bin limit var. Marka olarak kafamda iki marka var.
Audi a3 1.6 Ambiente
Astra 1.3 CDTI

Sizlere de danışmak istedim. Astra kullanan abilerim varsa sıkıntıları nedir.
Artıları nedir. Audi nin duyduğunuz bildiğiniz sorunları varmıdır. Audi mi Astra mı alınmalıdır.
İki tane de örnek sunayım size :) Siz olsanız hangisini seçerdiniz. Aman uzak dur dediğiniz bi sıkıntı varmıdır.

Astra 1.3 CDTI

Audi A3 1.6 Ambiente

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.3 dizelin fullünü 2010 yılında sıfır aldım, arkadaşımında 2006 a3ü var. Astra A3ün yanına bile yanaşamaz attraction olmasına rağmen. Bambaşka sınıf araçlar ses sisteminden süspansiyonuna kadar.

Ama şöyle bişey var FSI değilse alacağınız o araçlar 9ltden aşağı yakmıyor he LPGde sorunsuz ama sizin bileceğiniz iş. Astra yaksa yaksa 25kuruş yakacaktır maksimum.

Birde 30bin lira A3te piyasanın başlangıç fiyatı A3ün eski,bakımsız,kazalı, yüksek kilometrelisi olur alacağınız fakat 30bine 2008 civarı düzgün bir astra alınabilir.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
astra nın konfor paketini tavsiye ederim kronik sorunlara gelince. Koltuk gıcırtısı selenoid valfi arızası 2009 üstü modellerde pek olmamakla birlikte cim modülü arızası gösterge paneli gıcırtısı turboyada dikkat etmek gerek şu an ciddi bir sorunum yok astrayı tavsiye ederim mutlaka test edin

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde 30bin lira A3te piyasanın başlangıç fiyatı A3ün eski,bakımsız,kazalı, yüksek kilometrelisi olur alacağınız fakat 30bine 2008 civarı düzgün bir astra alınabilir.

Arkadaş nirengi noktasını belirtmiş.

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soylediklerinize katiliyorum piyasayi surekli takip eden birisiyim. 30 bin ile 100 bin ustu a3 ler alabiliyosunuz ama ne derece temiz ne derece saglam bilinmez. Astrayi da takip ediorum surekli. Astranin full ve dusuk km lisi 33-34 binlere cikiyo yuksek km li istemiyorum bende dizel oldugu icin. Yakit kOnusundada ikisininde hemen hemen ayni civarlarda yakacagini tahmin ediyorum. Gerci benim corsadan sonra hangi arac daha az yakar bilemem. Sehir icinde km de 160-170 krs yakiyo tupte :) su an icin audiye daha yakinim. Tabi son sozu babam soyler ;)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı yakmalarına imkan yok astra 25 yakar a3 lpgde 35 benzinde 50 yakar...

halitkoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.3 dizelin fullünü 2010 yılında sıfır aldım, arkadaşımında 2006 a3ü var. Astra A3ün yanına bile yanaşamaz attraction olmasına rağmen. Bambaşka sınıf araçlar ses sisteminden süspansiyonuna kadar.

Ama şöyle bişey var FSI değilse alacağınız o araçlar 9ltden aşağı yakmıyor he LPGde sorunsuz ama sizin bileceğiniz iş. Astra yaksa yaksa 25kuruş yakacaktır maksimum.

Bende 2006 Astar h Hb Cosmo var easytronıc Tup takılmamış 75000 bakımını yeni yaptırdım Sana vereyim donanım olarak Sanroof hariç herşeyi var.

OZAN41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu karşılaştırma tamamen tercihlere bağlıdır.Bir kere araçlardan biri benzinli diğeri dizel.Ekonomi peşindeyseniz astra alırsınız,biraz daha kalite ve sorunsuzluk arıyorsanız A3 alırsınız.Bu iki aracın aynı standartlarda birbiriyle karşılaştırılması mantıksız aslında.İkiside dizel ya da ikiside benzınlı olsa A3 alınırdı tabi ki.Ama amaç ekonomi ise astra alınmalı bence.Tüp taktırmayı tavsiye etmıyorum.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2006 Astar h Hb Cosmo var easytronıc Tup takılmamış 75000 bakımını yeni yaptırdım Sana vereyim donanım olarak Sanroof hariç herşeyi var.

anlamadım bana niye veriyorsunuz? ben değil mrt50 nickli arkadaş araç bakıyor oda astranın dizeline

benim fikrimi sorarsanız ben astra h'yi sattığımda dönüp arkama bile bakmadım kullandığım 1.5 yıl boyunca nefret ettim. o yüzden bütçeyi aşıp a3 alın dün kullandım yine benimkine araba demekten vazgeçtim araç ve düzgün bir lpgyle size en az 35bine gelir ama. Audinin yüksek kmsinin sıkıntı yaratıcağını sanmıyorum bakımlı olduğu sürece ama kurcalanmış kaza yapıp nerde toplandığı belirsiz bir a3 bşaınıza bela olur parçaları altın gibi.

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Z16XEP li astra h mi alinir yahu akil isi degil valla :(...