Dizel Opel Astra alacam yardıma ihtiyacım var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Superb 1.6 TDI aracım var ikinci bir araç olarak gene sorunsuz olması adına Astra CDTI lara bakıyorum.

Fiyat aralığım : 45 - 60 bin lira arası
KM aralığım : 50 bine kadar
Vites : Manuel
Yakıt : Dizel
Kasa tipi : 1. öncelik Station Wagon, 2. öncelik Sedan , (HB Düşünmüyorum)

Zaten yukardaki kriterlere göre ilgili ilan sitelerinden arama yaptığımda Opel astralar ap açık ortaya çıkıyor. Hem donanım olarak fena değil hemde alman hemde tipi gayet güzel.

Aslında bir kaç arabaya karar kıldım ilan sahipleri ilede görüştüm ancak Opel astra ve özellikle 1.3 ve 1.6 cdti dizel motoruna çok aşina değilim, aracın kronik sorunları var mıdır onuda bilmiyorum işte tam bu noktada sizlerden bilgi almak ve tecrübelerinizden yararlanmak açısından üye oldum ve bu konuyu açtım.

Opel forumunda, Opel Astra alınır mı diye sorduğumda çok objektif yorumlar alabileceğimi tahmin etmemekle beraber, forum samimiyetinize güveniyorum.

1.3 CDTI motorun çekip çekmemesi benim için sorun değil, arızalanmasın yeter.

Benim öncelikli merak ettiklerim:
(Yukarda belirttiğim aralıkta çıkan araçlar 1.3 ve 1.6 CDTI olmak üzere 2011 ve üzeri sedan/sw)

1) Aracın kronik sorunu var mı ? (örn. olarak kalkışlarda sesten bahsediliyor)
2) Aracı alırken özellikle dikkat etmem gereken veya test etmem gereken her hangi bir şeyi var mı ?
3) Eğer kullanan varsa SW olanının arka diz mesafesi diğer kasa tiplerine oranla daha mı fazla ?
4) Superb 1.6 TDI ile yol tutuşu, suspansiyon, yol sesi, yakıt ekonomisi ve hatta konfor karşılaştırması yapsak ne kadar ileride veya geride kalır ? (her iki arabayıda kullananlar varsa diye soruyorum)
4) Alayım mı ? :)

erolun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bayrampaşa odaktan aldım ben 0 km 64 000 e 2015 modeldi fiyat açısından bir fkrin olsun diye söyledim 20 bin 30 binde ikinci eller vardı 59 istiyorlardı araç 1.6 cdti 136 hb bussiness

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erolun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi tane siyah rengi kalmış olması lazım sallamadılarsa ben aldığımda bi siyah bi beyaz vardı beyazı ben aldım :)

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Superb 1.6 TDI aracım var ikinci bir araç olarak gene sorunsuz olması adına Astra CDTI lara bakıyorum.

Fiyat aralığım : 45 - 60 bin lira arası
KM aralığım : 50 bine kadar
Vites : Manuel
Yakıt : Dizel
Kasa tipi : 1. öncelik Station Wagon, 2. öncelik Sedan , (HB Düşünmüyorum)

Zaten yukardaki kriterlere göre ilgili ilan sitelerinden arama yaptığımda Opel astralar ap açık ortaya çıkıyor. Hem donanım olarak fena değil hemde alman hemde tipi gayet güzel.

Aslında bir kaç arabaya karar kıldım ilan sahipleri ilede görüştüm ancak Opel astra ve özellikle 1.3 ve 1.6 cdti dizel motoruna çok aşina değilim, aracın kronik sorunları var mıdır onuda bilmiyorum işte tam bu noktada sizlerden bilgi almak ve tecrübelerinizden yararlanmak açısından üye oldum ve bu konuyu açtım.

Opel forumunda, Opel Astra alınır mı diye sorduğumda çok objektif yorumlar alabileceğimi tahmin etmemekle beraber, forum samimiyetinize güveniyorum.

1.3 CDTI motorun çekip çekmemesi benim için sorun değil, arızalanmasın yeter.

Benim öncelikli merak ettiklerim:
(Yukarda belirttiğim aralıkta çıkan araçlar 1.3 ve 1.6 CDTI olmak üzere 2011 ve üzeri sedan/sw)

1) Aracın kronik sorunu var mı ? (örn. olarak kalkışlarda sesten bahsediliyor)
2) Aracı alırken özellikle dikkat etmem gereken veya test etmem gereken her hangi bir şeyi var mı ?
3) Eğer kullanan varsa SW olanının arka diz mesafesi diğer kasa tiplerine oranla daha mı fazla ?
4) Superb 1.6 TDI ile yol tutuşu, suspansiyon, yol sesi, yakıt ekonomisi ve hatta konfor karşılaştırması yapsak ne kadar ileride veya geride kalır ? (her iki arabayıda kullananlar varsa diye soruyorum)
4) Alayım mı ? :)

Yol tutuşunda bir numara Ford grubudur sonra Honda ve digerleri gelir. Mercedes BMV auidi hariç. 1.3 motordan 300.000 e kadar hiç şikayet edilmez. Güç olarak zayıftır. 1.6 Astra dizelde Ford motoru kullanır şikayet edilmez çok iyidir. Enjektörleri biraz daha naziktir. Yakıt olarak aynıdır. Vergisi farklıdır

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşımın eşinin aracı var 45.000 km de 1.3 triptronic garaj arabası 51.500 filan istiyor.ankara arabası ilk sahibl

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
j kasa 1.3 cdti astra al keyfine bak

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzerinden neredeyse 2 sene geçmiş konunun. Yazan arkadaş çoktan tercihini yapmıştır :)
Mesaj yazarken neye yazıldığına bi bakmak lazım ;)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...