Astrama yazılım attırıyorum..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astrama yazılım attırıyorum..

Şimdi bu %20 açıklamasından sonra yazılan hiçbirşeye inanmamak gibi bir duygu geliştiriyor insan.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Şimdi bu %20 açıklamasından sonra yazılan hiçbirşeye inanmamak gibi bir duygu geliştiriyor insan.

Ha yani, kendi inandırıcılıklarını zedeliyorlar boşuna.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

%20 çok ciddi rakam. Ben yazılım sonrası dizel Focus umda daha fazla ekonomi elde edebiliyordum (ama ekonomik sürüşte)

%20 belki çok zayıf alt devirlere sahip araçlar için geçerli olabilir; Doblo m 2000-2200 dd altında çok cansız olduğundan ş.dışı yolda bile 6 litrenin altını görmedim misal.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1,3 aracım olsa kesinlikle yazılım attırırdım.hem performansı artar hem de astrayı taşayacak bir motor haline gelir.

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende yakıtın düştügünü bir çok kişiden duydum ama %20 oranını nasıl neye göre hesapladılar bilemiyorum..Bakalım ben deneyimleri burda paylaşıcam ne nakadar düşücek :)

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tv8 deki 8.etap programında bu tip yazılımların daha fazla yakıt tüketimi ve zorlandığında aracın motoruna zarar verebileceği söylenmişti  exclaim

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

niko22 link' Alıntı:
Tv8 deki 8.etap programında bu tip yazılımların daha fazla yakıt tüketimi ve zorlandığında aracın motoruna zarar verebileceği söylenmişti exclaim

- buna bakarsak olmaz. Yazilimsiz dizel astranin turbosunu 3 defa kiran adam var. Neden? - adam arabayi insan gibi kullanmiyor :)

- yani yazilimi insan gibi kullanirsaniz, hic bi sorun yasamazsiniz..

Su yuzde 20 yakit ekonomisi hikayesi, bizimkisi gibi kucuk hacimli ve gucsuz dizel motorlar icin soylenmiyor arkadaslar..

- bmw 5.20d gibi, yuksek hacimli ve guclu dizel motorlar icin soyleniyor. Sehiricinde araci sakin kullanirsaniz, alt devirlerde daha fazla guc uretildigi icin arac daha az sikistirmayla daha rahat hareket eder ve daha az yakardan yola cikiliyor.

Bu araca sahip abim bu yuzde 20'yi nerdeyse yakalayabiliyor, ama her zaman bu degeri yakalayabilmesi mumkun deil, cunku araba guclu olunca ister istemez gaza basiyorsunuz yeri gelince..

5.20d'nin sehirici tuketimi 8.5 lt iken yazilim sonrasi sehirici tuketimi 6.8 lt'ye, sakin kullanim ile dusuyor.. Ewt bu sekilde bakarsam gercekten de yuzde 20 yakit tasarrufu oluyor :)

- ama bizim astra dizel dusuk hacimli ve dusuk guclu bi motor.. Yakit hemen hemen ayni kaliyor maalesef...

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıt hemen hemen aynı kalmasına raziyiz Önder. Yeter ki performans artsin, alt devir canlansın.

berk.c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ben de yaptırmak istiyorum açıkcası 1 ve 2'de bayılma gibi bir rahatsızlıgım yok sadece sollamalarda  ivmelenmesini güvensiz buluyorum yalnız bu konuda çok basit bir mantık yürüteceğim;
 Bu aracı tasarlamış mühendisler 1.3 motordan neden 95hp güç üretti! 120 hp güç bu motordan sorunsuz bir şekılde alınabılıyorsa defalarca teste tabi tutularak ve tüm olasılıklar hesaplanarak üretilen bu motor neden 95 hp!  1.3 motordan 120 hp güç sorunsuz alınabılıyorsa opel bu uygulamayı kendısı neden yapmasın kı hele bu motor yuzunden bu kadar müşteri kaybederken? Bahsettiğiniz usta emınım işinin ehlidir ama uyguladıgı yazılımı bu motoru tasarlayan,  yapan muhendısler dusunememıs mı acaba!
֖zetle  2 -3 yıl sorun çıkarmayabılır ama sonrasında sorun cıkaracagını dusunuyorum hatta dusunmuyorum sorun mutlaka çıkacaktır, 50 kilo kaldırabılıcek bırıne 60  kilo verırsenız zaman ıcınde kasları kapasıtesının uzerındeki bu agırlıgı kaldıramayacak ,deforme olacak ve o agırlıgın altında kalacaktır..

tamamen almanyadaki vergilendirme sisteminden kaynaklanıyor.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

gradient link' Alıntı:
Yakıt hemen hemen aynı kalmasına raziyiz Önder. Yeter ki performans artsin, alt devir canlansın.

- yemin ederim ki abi, alt devir canlaniyor. 1 - 2 vites gucleniyor. Ve sollamalarda da arac guven veriyor. Cunku Gucu sana veriyor arac.