Astra'ma lpg taktırmak istiyorum !!

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kastettiğim 115 bg'lik Z16XER ile A16XER motorlar. Opel Z16XER'lere garanti kapsamında Landirenzo montajı yapıyordu, ama Insignia'larla birlikte kullanılmaya başlanan A16XER'lerde görülen sıkıntılardan sonra LPG takılırsa garanti kapsamı dışına çıkarıyor. Ama Landirenzo'nun kendisi "ben 100 bin km garanti veriyorum" diyor. Yani sıkıntı çıkarsa karışık bi durum.

A16XER'lerde yağ pompasının daha az enerji harcadığı ve sübapların farklı alaşımlı malzemelerden üretildiği söyleniyor. Orta vadede LPG kullanımında sübap kafalarında deformasyon yaşanıyordu Insignia'larda.

fakat sorun şu ki ben aracımın motor tipini bilmiyorum yani A16XER mi yoksa Z16XER mı.. nasıl öğrenirim bunu ?

2012 ASTRA SEDAN 111. YIL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor no A16XER...... yazar ruhsatta benim aracımda bu no da.

2012 model astrayı daha yeni aldım. Motor no yu sorguluyorlar ve opel garantili mi değil mi diye benim araç değil. (ama motor no ya göre opel garantilide olabiliyormuş)

motor no yu servise bi sordurun bence.

Landirenzo garanti veriyormuş o da sadece lpg den kaynaklanan sorunlara. (motor aslında garantiden çıkıyor landirenzo veriyor garantiyi oda kısıtlı)

Birde Şubat ayında yeni kitler çıkacak mış.

Opelin garanti verdiği kitler ben Şubatı bekliyorum.

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten o işlemler şu şekilde oluyor.. olgun lpg nin bayilerinden lpg taktırıyorsun , daha sonra lpg'den kaynaklı bir arız meydana gelirse olgun lpg'nin bayilerinden birinde rapor yazdırıyorsun bununla opel garanti kapsamında tamir ediyor. normaldede zaten lpg takılan araçlar sadece motor garantisinden düşer diğer garantiler devam eder en azından vw'de o şekilde..

2012 ASTRA SEDAN 111. YIL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzo bayisi mi söyledi bunu, yeni kitler mi geliyormuş?

Evet İzmit ekcan oto da servis tarafında bir mühendise yönlendirdiler

landirenzonun lpg değişimi ile ilgilenen biriymiş benim motor numarasını

sordurdu ve sadece landirenzo garantili olduğunu söyledi:mad: bende opel

garantisi nde ısrar edince yeni kitler çıkacak Şubat ayında dedi:p

inşallah benim arabaya göre olanı çıkar.:sorry::rolleyes:

Bide landirenzo motora sadece lpg yüzünden gelecek zararı karşılıyormuş:mad: farklı bi sorun olursa eyvah:confused:

Ali Rıza ERDOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2009 astra 1.6 enjoy elegans var.Kasa ağır geliyo gibi. LPG taktırmayı düşünüyorum diğer taraftan dahada ağırlaştırırmı diye düşünüyorum.Benzin fiatları zaten malum. Çok kararsız kaldım. Öneriniz nedir? Hangi sistemi tavsiye ediyosunuz.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landirenzo iy hoşta canını sıkabilir biraz sistem çok kaliteli ona laf yok ben kullanıyrum ama enjektör sesi beni deli ediyor