Astra'ma lpg taktırmak istiyorum !!

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba , fooruma yeni katıldım.
bundan 3 ay önce sıfır benzinli astra classic 3 aldım. Aracımdan çok memnunum fakat yakıtı biraz canımı yakıyor özellikle de yazın. Çünkü kışın üniversite öğrencisi olduğum için ankarada kullanıyorum fakat yazın memleketim afyon'da kullanıyorum ve taktir edersiniz ki afyon çok büyük bir şehir olmadığı için yollar genelde uzun değil bu sebepten hep birinci vites ikinci vites şeklinde kullanıyorum ve haliyle yakıt baya yükseliyo. Birde gençliğin vermiş olduğu sert kullanış buna eklenince km'de 55krş'a kadar çıktığım oluyo :) Bu yüzden aracıma lpg taktırmak istiyorum, bir kaç araştırmam sonucu opel yetkili servislerinin garanti kapsamında landirenzo marka lpg kiti taktığını duydum ama maliyeti biraz tuzluymuş sanırım 2000 lira civarı. Sizlerden ne yapmam hakkında görüşlerinizi istiyorum ayrıca lpg taktırdıktan sonra performans açısından beni ne kadar etkiler tecrübeli olanlardan bunu da öğrenmek istiyorum. Şimdiden hepinize teşkkürler...

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisler takmıyor, fakat landirenzoyu öneriyor. landirenzo yetkili bayisinde taktırısanız, lpg sisteminden dolayı aracınızda herhangi bir sorun olduğunda; yetkili serviste rapor tutturup onarım yaptırabiliyorsunuz, masrafları landirenzo karşılıyor.
landirenzonun türkiye distribütörü olgun lpg. http://www.olgunlpg.com/MenuCase/BayiHarita.html
ben 2 ay önce landirenzo omegas plus taktırdım 1.350 tl ( 650 peşin 700/10 taksit) gayet memnunum öneiririm.. ( yetkili bayisinde taktırın ama!! )

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisler takmıyor, fakat landirenzoyu öneriyor. landirenzo yetkili bayisinde taktırısanız, lpg sisteminden dolayı aracınızda herhangi bir sorun olduğunda; yetkili serviste rapor tutturup onarım yaptırabiliyorsunuz, masrafları landirenzo karşılıyor.
landirenzonun türkiye distribütörü olgun lpg. http://www.olgunlpg.com/MenuCase/BayiHarita.html
ben 2 ay önce landirenzo omegas plus taktırdım 1.350 tl ( 650 peşin 700/10 taksit) gayet memnunum öneiririm.. ( yetkili bayisinde taktırın ama!! )

bunu öğrenmem iyi oldu fiyatı çok iyi gerçekten.. anladığım kadarıyla sadece landirenzo marka taktırdığın sürece garanti kapsamında tamir edilebiliyor araç diğer markalarda böyle bir durum söz konusu değil..

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet opel in landirenzo ile anlaşması var. dediğim gibi eğer lpg sistemin den kaynaklı bir sorun, arıza meydana gelirse opel yetkili servisinde ücretsiz onarım yaptırabiliyorsunuz!! (landirenzo yetkili bayisinde montaj yaptırdıysanız!!)

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu yetkili servis ve usta meselesi baya önemli , babamın aracında da lpg var fakat takan usta manifoltu delicem derken enjektör körüğünü manifolt sanıp ilk önce onu delmiş daha sonra ona bi tıpa yapıp manifoltu delmiş, üstünden bi sene geçti arabadan benzin kokusu geldi bi götürdüm servise böyle bi hata yapıldığını sölediler ve yeniden yama yaptılar, demem o ki gerçekten opel'i iyi bilen bi ustaya taktırmak lazım.. peki performansta bi değişme oldu mu ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Classic 3'lerdeki motor biraz farklı önceki serilerden, taktırmadan önce iyi araştırın.

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım fabrika çıkışı chip uygulaması var diye duydum bu eco motorları, normalde 105hp ken 115hp yapmışlar o yüzden farklı sanırım..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek fark; 115 liklerde EGR yok, 10 beygir farkda bundan kaynaklanıyor.
ayrıca, EGR yok demek, sorun daha az demek.

Benim kastettiğim 115 bg'lik Z16XER ile A16XER motorlar. Opel Z16XER'lere garanti kapsamında Landirenzo montajı yapıyordu, ama Insignia'larla birlikte kullanılmaya başlanan A16XER'lerde görülen sıkıntılardan sonra LPG takılırsa garanti kapsamı dışına çıkarıyor. Ama Landirenzo'nun kendisi "ben 100 bin km garanti veriyorum" diyor. Yani sıkıntı çıkarsa karışık bi durum.

A16XER'lerde yağ pompasının daha az enerji harcadığı ve sübapların farklı alaşımlı malzemelerden üretildiği söyleniyor. Orta vadede LPG kullanımında sübap kafalarında deformasyon yaşanıyordu Insignia'larda.