ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

metlife merhaba,
esasen baglanti yapabilsem kendimde ogrenip soyleyebilirim size :) biraz arastirma lazim ama. (VW GTI 2008 aracimi 100$ bir aparat ile laptop a baglayip, daha sonrasinda sunroof u yagmur sensorune baglamayi becermistim. (yagmur yaginca sunroof otomatik kapaniyordu :) (amerika'daki aracimdi, orada cok ucuza ve cok kolay yapilabiliyor bu isler). servise herhalde 5000km de ugrayacagim, o zaman sizin icin sorarim. (gercek te girecegim servise buyuk ihtimal, araci da oradan almistim. tanidik varsa soracak hersey daha kolay olurdu :)))
3 ekran var 2. bir trip ekrani daha var. toplam tuketilen yakit miktari yok. (corsa da bile vardi benim eski aracta). eksikligini cok hissediyorum ben de. ozellikle pompa atar atmaz birakirsaniz kesinlikle soyledigi litre tutuyordu. (ne guzel gunlerdi :)
sadece hiz da gosterilemiyor, toplam 3 ekran var, hiz bulunan, 1. trip ve 2. trip birincinin aynisi.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
O değil de şu orjinal navigasyon içimde nasıl ukte kaldı arkadaş.O ne güzel bir arayüzdür öyle. Bizim orta konsolda da sanki tetris oynanıyormuş gibi görüntü var. Standart koy işte tüm araçlara. Nedir yani şunun maliyeti. Her modele navigasyon koymana gerek yok. Ama her modele renkli ekran koyabilirsin. O kırmızı arka planın arasına turuncu-sarı karışımı yazı fontu nedir allahaşkına? yıl olmuş 2013 graphic info display nedir ya? cgi nedir? tft bile tarih olacak yakında

sanirim sen de IT de calisiyorsun. (yazilim mi? nedir) :))) bu arada fontlari da korkunc, benim corsa da necvox vardi, haklarini yememek lazim, istanbul'da muthis destek veriyorlar lakin urun korkunc :)))

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devrim link' Alıntı:
mert merhaba,
img tagleri arasina mi koydun fotograflari :) dusundum ama denememistim, sadece linkleri paste ettim :)

Merhaba,

Evet, img kodlaması yapmanız yeterli.  :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence bu olayı çözse çözse tarık bey çözer.ahanda elimizde mis gibi örnek de var.demekki TR ye bu araçlardan geliyor.o zaman bu bilgisayar yazılımı bize de yüklensin.MERT abi sen şu işe bir el atsana :D

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
bence bu olayı çözse çözse tarık bey çözer.ahanda elimizde mis gibi örnek de var.demekki TR ye bu araçlardan geliyor.o zaman bu bilgisayar yazılımı bize de yüklensin.MERT abi sen şu işe bir el atsana :D

Olabilir, Tarık abi ile bu konuyu konuşabilirim.  :)
Hatta kendisi bu başlığı gördüğünde belki bize bilgilendirme yapabilir.   :)

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devrim link' Alıntı:
metlife merhaba,
esasen baglanti yapabilsem kendimde ogrenip soyleyebilirim size :) biraz arastirma lazim ama. (VW GTI 2008 aracimi 100$ bir aparat ile laptop a baglayip, daha sonrasinda sunroof u yagmur sensorune baglamayi becermistim. (yagmur yaginca sunroof otomatik kapaniyordu :) (amerika'daki aracimdi, orada cok ucuza ve cok kolay yapilabiliyor bu isler). servise herhalde 5000km de ugrayacagim, o zaman sizin icin sorarim. (gercek te girecegim servise buyuk ihtimal, araci da oradan almistim. tanidik varsa soracak hersey daha kolay olurdu :)))
3 ekran var 2. bir trip ekrani daha var. toplam tuketilen yakit miktari yok. (corsa da bile vardi benim eski aracta). eksikligini cok hissediyorum ben de. ozellikle pompa atar atmaz birakirsaniz kesinlikle soyledigi litre tutuyordu. (ne guzel gunlerdi :)
sadece hiz da gosterilemiyor, toplam 3 ekran var, hiz bulunan, 1. trip ve 2. trip birincinin aynisi.

Bu yağmur sensörü-sunroof olayını hep unutuyorum denemeyi. Bizim araçlarda yok mu yani şimdi? ևok zor bişey olmasa gerek yahu. Yağmur sensörü var sonuçta araçlarımızda. Mesela en çok sinir olduğum şeylerden biri de (İlgili geliştirmeden sorumlu mühendise, araca değil yanlış anlaşılmasın) silecekleri çalıştırdığımızda sunroof'un kapanmaması. Bazen unutuyorum açık olduğunu sileceğe basmamla birlikte arabanın içinde duş alıyorum. Tamam Mersin gibi yazın sıcaklığın 82 derece olduğu illerde ferahlama sağlıyor  general_hehe fakat şu küçük ayrıntının bile düşünülememiş olması insanı çileden çıkartmaya yetiyor arkadaş. Yazılımın içine (ki çok basit office programlarında bulunan formüller gibi) scriptler koyacaksın. Sileceğe bastığında if_sunroof on - sunroof_off emirleri vereceksin ve olay bitecek. sonra da suyu sıkacak. Keza yağmur yağdığında sensör on konumuna geçince sunroof açıksa kapanacak. O kadar basit algoritmalarla halledilebilecek mevzularki bunlar insan bazen şaşırabiliyor.

Açıkçası bu 3'lü bilgi ekranını istememin en büyük sebebi toplam tüketilen yakıt miktarının olduğu düşüncesiydi. Bende de astra vardı 2005 model. Aynen dediğiniz gibi birebir pompa ile uyumluydu hesaplaması. Gerçekten çok işime yarıyordu. Hatta tek işime yarayan yol bilgisi sekmesiydi. Ben anlayamıyorum. 2005 model bir araçta olup 2013 yılında olmamasını. O zaman bu 3'lü bilgi ekranının aslında bizim ekranlardan bir artısı yok anlamına geliyor. Gördüğüm kadarıyla hepsi aynı. Hatta hız doğal olarak küçülmüş durumda. O yüzden ben geçiş yapmanın şahsım adına son derece gereksiz olduğu düşüncesindeyim. Zira hız göstergesinin büyük fontta gösterilmesinin görselliği daha başka.

Dostum tamamen elektroniğe olan merakımdan ileri geliyor bu bilgiler. Yoksa it değilim. 8 Yaşımda walkman tamir ettiğim günleri bilirim ama :) Esas mesleğim biraz karışık. Banka'da MT olarak çalıştım. (IT'ye ismen benziyor :) ) şimdi de gümrük Bakanlığındayım.

Ayrıca bilgiler için de çok teşekkürler.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha fazla bilgim olsa ve verebilsem. bu is esasen ilgilendiysen cocuk oyuncagi, vw de direksiyonun altinda bir port var, direk kablo baglaniyor ve bir yazilim var, uzerinde butun ama herseyi goruyorsun, astra'da var mi bilmiyorum, dedigim gibi biraz arastirmak lazim. sonucta uzerindeki yazilim atla deve degil. (chip-tuning icin kullanilanlar degil tabii ki, ki motordan anlasam onunla da ugrasirdim).
bir bilgi edinirsem mutlaka paylasirim burada.
ben bu ekrani digerinden daha cok sevdim sanirim, hepsi bir arada oldugundan bir digerine gecmek icin bir sey yapmak gerekmiyor. :)

cok detayli bir cevap olmus :) memnun oldum, ben de bir yazilim sirketindeyim. :)

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
O değil de şu orjinal navigasyon içimde nasıl ukte kaldı arkadaş.O ne güzel bir arayüzdür öyle. Bizim orta konsolda da sanki tetris oynanıyormuş gibi görüntü var. Standart koy işte tüm araçlara. Nedir yani şunun maliyeti. Her modele navigasyon koymana gerek yok. Ama her modele renkli ekran koyabilirsin. O kırmızı arka planın arasına turuncu-sarı karışımı yazı fontu nedir allahaşkına? yıl olmuş 2013 graphic info display nedir ya? cgi nedir? tft bile tarih olacak yakında

Benim necvox dan ağzım yandığı icin bu sefer direk orijinalini aldım. (Kullanım ve arayüz açısından)
Bluetooth kullanımı bile harika necvox a göre. Ekranda görünen Vodafone yazısının yanındaki yatay çizgiler
Telefonun ne kadar çektiğini gösteriyor mesela. Navigasyon 2012/2013 harita ile geldi cok memnunum. iPhone kullanımı da necvox a göre uzay çağında :)
Oldukça memnunum, tavsiye ederim.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devrim link' Alıntı:
Benim necvox dan ağzım yandığı icin bu sefer direk orijinalini aldım. (Kullanım ve arayüz açısından)
Bluetooth kullanımı bile harika necvox a göre. Ekranda görünen Vodafone yazısının yanındaki yatay çizgiler
Telefonun ne kadar çektiğini gösteriyor mesela. Navigasyon 2012/2013 harita ile geldi cok memnunum. iPhone kullanımı da necvox a göre uzay çağında :)
Oldukça memnunum, tavsiye ederim.

cd400 ekranlarında da çekim gücü gösteriliyor ama dediğim gibi çağ dışı bir ekran ve çağ dışı bir arayüzle. Şöyle özellikli bir aracın aslında orta konsolunda tüm modellerde renkli ekran olması lazım. Navigasyon opsiyonel olabilir. Neyse şu android tabanlı cihazlar gelse de onları denesek en azından. 100 dolarlık necvox cylone'larla olacak iş değil bunlar yoksa.