Astra k Hb 1.4 Öneri

hakancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 👋🏻 2. El Opel Astra k 1.4 benzinli araç almayı Düşünüyorum. Aklıma takılan bazı konular var yardımcı olursanız çok sevinirim.
1. Opel Türkiye’den çekildi servis ağı şuna nasıl, bir problem olduğunda karşıda muhattap bulabilecekmiyiz(araç garanti kapsamındaysa)
2. Şanzıman sıkıntısı yaratacak bir araçmıdır. Titreme silkme gibi sorunlar yaşanıyormu. Yeni nesil araçlarda en çok karşılaşılan problem. Aslında Astra k yı terci sebeplerimden biride sorunsuz şanzıman dedikleri için.
3. Bakım sigorta vs masrafları yüksekmidir.
4. İstanbul şehir içi ortalama yakıt verileri nelerdir.
5. Alırken nelere dikkat etmeliyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler Sevgiler 👋🏻

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam 1 numaralı maddede yazdığınız konuyu nasıl öğrendiniz. Bayiler duruyor servisler duruyor. 2 numaralı maddeyle ilgili olarak hiç şikayet duymadım, tabi şans işi. Tam otomatik şanzımana sahip bir araç ve bu seri şanzımanlar sorunsuzluklarıyla bilinirler. Bakım maliyetleri yetkili servislerde diğer markalara göre aynı fiyatlardadır. Özel servislerde daha uyguna yapılıyor. (Garanti durumu öz önünde bulundurulmalıdır). Sigorta masrafları sürücüyle ilgili bir durum. İstanbul ortalaması hakkında birşey diyemiyorum. Alırken dikkat edeceğiniz en önemli konu sağlam bir eksperden kontrol ettirmeniz olacaktır. Eksper size gerekli bütün bilgileri aktaracaktır.

hakancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 1 numara kulaktan dolma bilgi galiba ama bende bilen birilerine danışmak istedim. Almayı çok istediğim bir araç ve ilk aracım olacak onun için aklımdakilerin, duyduklarımın hepsini danışmak istedim.

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel değil GM Chevroleti getirmeyerek ve Opeli satarak Avrupa'dan çekildi. Opel şu anda PSA gurubunda, çekilme ile ilgili ben birşey duymadım.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Astra k nin 1.4 t leri direk enjeksiyon, lpg uyumsuz,benzinde bineceksiniz,bunu goz onunde bulundurun. aracta lspi sorunu mevcut. sifir almiyorsaniz elinizde sisebilir. 150 hp sine guvenip basiyim derseniz piston kirarsiniz, motor yaptirmak zorunda,m kalirsiniz. Her nekadar yazilimla yag ile servis duzeltti bu sorunu deselerde bu sizin alacaginiz aracta meydana gelmeyecek diye birsey yok. Bunlari goz onunde bulundurun. Size tavsiyem j kasa yada j kasayi begenmiyorsaniz k kasaya yakin tasarimda olan 2015 uzeri pegeout 308 olacaktir

• Beğen
Tepkiler: mertk

hakancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra k nin 1.4 t leri direk enjeksiyon, lpg uyumsuz,benzinde bineceksiniz,bunu goz onunde bulundurun. aracta lspi sorunu mevcut. sifir almiyorsaniz elinizde sisebilir. 150 hp sine guvenip basiyim derseniz piston kirarsiniz, motor yaptirmak zorunda,m kalirsiniz. Her nekadar yazilimla yag ile servis duzeltti bu sorunu deselerde bu sizin alacaginiz aracta meydana gelmeyecek diye birsey yok. Bunlari goz onunde bulundurun. Size tavsiyem j kasa yada j kasayi begenmiyorsaniz k kasaya yakin tasarimda olan 2015 uzeri pegeout 308 olacaktir

Bu sorun otomatiklerdemi manuellerdemi görülüyor hocam

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
2 sindede mevcut. 1.4 t lerde gorunuyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu yasamayada bilirsiniz ama yasarsaniz aractan sogursunuz ve maliyetli bir yuku olabilir size

hakancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et