opel yeni astra hb 1.4 140 hp active yardım/öneri

d.sinan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ve yardımınıza ihityacım var,

yeni bir araç almak istiyorum ve kararsızlık yaşıyorum. opel yeni astra hb 1.4 140 hp active select ve yeni focus 1.6 125 ps powershift arasında kararsız kaldım. opel astranın içini ve konforunu daha çok beğendim ve bir adım önde duruyor.opel yeni astra hb 1.4 140 hp active select kullanan arkadaşlar siz önerirmisiniz bu aracı. bulunduğum yerde opel yetkili servisi yok bunu da belirtmek istiyorum. bir çok arkadaş tıkırtılardan vs. çok problem yaşamış. siz önerirmisiniz? araç nasıldır, şanzıman  nasıldır? kısaca artıları ve eksileri nelerdir.?  önerilerde bulunursanız sevinirim...

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: opel yeni astra hb 1.4 140 hp active yardım/öneri

dikensiz gül olmaz...
astra'da bir güldür...!!!

astra'yı almadığınıza pişman olursunuz..
ama astra'yı aldığınızda, focus'u almadığınızı unutursunuz...

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her araçta yaşayabileceğiniz sıkıntılar yaşanıyor astrada da ekstra bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum güvenlik donanımları ve iç dizaynı olarak diğer bir çok araca fark atar bence tavsiye ederim,,,

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra yakit olarak daha fazla yakar diye dusunuyorum tek handikabi bu sizin icin problem degilse astrayi tercih ederseniz daha mutlu olursunuz diye dusunuyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İki araç da kullanıcısını memnun edecek özelliklere sahip kaliteli üretimler, Astra nın motoru turbo beslemeli olduğu için biraz daha esnek kullanım potansiyeli sunacaktır.

Focus sitelerine de üye olduğumdan biliyorum, Focus da da Astra daki gibi tıkırtı vb önemsiz detay sorunları olabiliyor.

İki aracıda test edip beğeninize ve mantığınıza hitap eden modeli seçin..

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıt konusunda da sizi üzmez.Bir depoyla 710 km yaptıgımı biliyorum daha ne olsun greatt

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Active Selectten aman uzak durun. 12 litre yakmaya başlayınca 1yıl binip sattım dizel aldım. Ama yine astra aldım  general_hehe

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

d.sinan link' Alıntı:
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ve yardımınıza ihityacım var,

yeni bir araç almak istiyorum ve kararsızlık yaşıyorum. opel yeni astra hb 1.4 140 hp active select ve yeni focus 1.6 125 ps powershift arasında kararsız kaldım. opel astranın içini ve konforunu daha çok beğendim ve bir adım önde duruyor.opel yeni astra hb 1.4 140 hp active select kullanan arkadaşlar siz önerirmisiniz bu aracı. bulunduğum yerde opel yetkili servisi yok bunu da belirtmek istiyorum. bir çok arkadaş tıkırtılardan vs. çok problem yaşamış. siz önerirmisiniz? araç nasıldır, şanzıman  nasıldır? kısaca artıları ve eksileri nelerdir.?  önerilerde bulunursanız sevinirim...

Burada servis olup olmaması önemli değil. ևünkü servisten ziyade iyi bir servis önemli. :)  Bu da Ankara  İstanbul demek. şanzuman konforlu rahat ama cimri değil. P.Shift denen şanzuman çift kavrama. Bu da ş.içinde dur kalklarda beklemelerde boşa atmanız, şanzumanı ısıtmamanız gerek demek. A.S ise böyle değil. Klasik otomatik olduğu için kullanımı kolay. Ama dediğim gibi cimri bir şanzuman değil. Benim 1.6t ile ş.içi tüketimim 12.6 lt. Ve kasmadan kullanıyorum.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Denizli'de de var iyi servis Emre, ben memnunum.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Active Selectten aman uzak durun. 12 litre yakmaya başlayınca 1yıl binip sattım dizel aldım. Ama yine astra aldım  general_hehe

12 litremiii? Ortalama yakıt tüketimim en son baktıgımda 7.9 litreydi.֖yle karınca modunda da gitmedim normal sürüşten bahsediyorum.
Belki tour modunda az yakıyodur onu da bilemiyorum tabi..

Uzun yolda da 100-110 km hızla 5.4 litre