Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

Yani illaki kasnak olması şart mı yoksa direk alıp takmak mümkün değimidir. Benimki bir öneriydi sizinkiler daha mantıklı geldi bana.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

Mustafa bey şu an aracınızda ana ünüte olarak ne kullanıyorsunuz ?
Daha önce yazdığınız audison bit one ses işlemcisini deneme şansınız oldumu ?
Kapı içlerine bitüself kapladğınızı yazmışınız bunu kapı saçına komplemi yaptnız ?
Bu kaplamanın olumlu bir etkisi oldumu ?
Yağmur yada yıkama esnasında suyun cam fitillerinden geçip döşenen kaplama yüzünden
kapı saçında içten paslanmaya sebep olma riski varmı ?
İnternette bulduğum aşağıdaki resimdeki gibi bir kaplama hem ses akustiği hemde dışardan
gelen yol rüzgar sesi için daha iyi olurmu ?

NumberZOne isminizi bilmediğim için kuru bakmayın 3 yol aktif ses sistemi kurmuş olsaydınız
kolanları nerelere takmayı planlıyordunuz ?

Yukardaki bilgi edinmek için sorduğum soruları yanıtlarsanız sevinirim
şimdiden teşekkürler ..

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nİhat abi gormusken bır cevap yazayım dedım bızzat arkasamın aracında dınledım audison bit one işlemcılı bır sısıtemı olmaz dıyorum baskada bırsey dmeıyorum dırek bılgısayar baglantılı yapılıyor ayarlar ve ses muhtesem otesı bituself malzemeye gelınce abı komple kaplanıyor ıc sacı ve dısta kalan yerler yanı bır nevı kabın olrak dusun vıbrasyon ve tıtresımı onluyor ayrıca dıs seslerı ve yol ruzgar sesının bır nebze olsun kesıyor paslanma olma rıskı yok cunku oyle bır yapıyorkı ımkansız suyun ıcene gecmesı sadece ustunden kayıp gecıyor

Üç yol aktıf sesıtem ıcınde hersey butce ıle baslıyor eger dırek calısması yapacaksanız a sutunu olan bolume yapılıyor mıd ve tiz bunun ıcın kesınlıkle tavsıye edecegım urun
focal 165.a3 muhtesem bır sese sahıp veya hertz hsk 163 serısı acıkcası hersey maddıyat ama bu hafta ıcı pasıf bır sıstem yapıyorum malzemelerım uzun zamandan berı beklıyor zaman bulamıyırdum paylasınca kısaca bır bakıp fıkır ednebılırsın

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nihat link' Alıntı:
Mustafa bey şu an aracınızda ana ünüte olarak ne kullanıyorsunuz ?
Daha önce yazdığınız audison bit one ses işlemcisini deneme şansınız oldumu ?
Kapı içlerine bitüself kapladğınızı yazmışınız bunu kapı saçına komplemi yaptnız ?
Bu kaplamanın olumlu bir etkisi oldumu ?
Yağmur yada yıkama esnasında suyun cam fitillerinden geçip döşenen kaplama yüzünden
kapı saçında içten paslanmaya sebep olma riski varmı ?
İnternette bulduğum aşağıdaki resimdeki gibi bir kaplama hem ses akustiği hemde dışardan
gelen yol rüzgar sesi için daha iyi olurmu ?
NumberZOne isminizi bilmediğim için kuru bakmayın 3 yol aktif ses sistemi kurmuş olsaydınız
kolanları nerelere takmayı planlıyordunuz ?

Yukardaki bilgi edinmek için sorduğum soruları yanıtlarsanız sevinirim
şimdiden teşekkürler ..

Estağfurullah, adım Oğuz :) Aktif sistemde midbass' lar kapıda orijinal yerine mümkünse kabin oluşturularak yerleştirecekti, midrange' ler için kelebek camdaki 2-3lt alana kabin oluşturulacaktı, tweeter' larda aynı noktaya konumlandırılacaktı.

Mustafa Bey' de aktif olduğunda cevaplayacaktır sorularınızı, bende bildiğim kadarı ile yazayım;
Maddi imkanlar yeterli ve ustanız işten anlıyorsa kesinlikle işlemci kullanın.
Mümkünse aracın her yerine yalıtım yaptırın performansa %100 etkisi olur ve istenmeyen sesleri engeller.
Doğru yapılan yalıtım paslanmaya sebep olmak bir yana böyle bir durum yaşarsanız geciktirecektir.
Kesinlikle dış sesleri engeller ve müzik kalitesini artırır.

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa bey ve Oguz bey öncelikle paylasmıs oldugunuz yararlı bilgiler için cok teşekkürler benimde sizlere bir kaç sorum olucak. ֖ncelikle ses sistemlerinden cok iyi anladıgım söylenemez ama bende aracımn ses sisteminden şikayetcı ve memnun olmayanlardanım ve kafamda bir kaç marka var focal audison gibi ama  olan bütçemle bu markaların sistemini kurabilrmym emin olamıyorum bu iş için yaklasık 2000 2500 tl gibi bir bütçem var ve aracımda hali hazırda necvox 9833 navigasyon cihazı takılı. sizce dedigim gibi bir fiyata nasıl bir degisiklige gidebilrm yardımcı olursanız sevinrm.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır ürün alacaksanız, benim Rockford Fosgate sempatim sebebiyle ve güncel ürünleri pek takip edemediğimden tavsiye veremeyeceğim, o konuda diğer arkadaşlar yardımcı olurlar.

Bahsettiğiniz markalardan işinizi görecek güzel bir sistem kurarsınız diye tahmin ediyorum. 

Vaktim var arar uğraşır bulurum derseniz, iyi bir ücret vereceğiniz için sadece bizim önerilerimize bağlı kalmayın.

İstediğiniz sistemde amaç gerçekten kaliteli sesler duymaksa ana ünite değiştirmelisiniz ama her tür müzik dinlerim, orkestra şefi değilim derseniz ana ünitenizin rca çıkışlı olması kesinlikle yeterli ve standart teyplere göre avantajlı.

Aracınız sedan ise, bagajı da fazla kullanmıyorsanız çift bass tavsiye ederim ve buna bağlı olarak amfiler ile komponent seçimini yaparsınız. HB araç kullanıyorsanız güzel bir sub. güçlü bir amfi ve komponent takımı yeterli gelecektir.

Arka kapı hoparlörünün size hiç bir katkısı olmayacağı için oraya önden çıkacak hoparlörleri takarak direk ana üniteden beslersiniz.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim Oğuz fikirlerini paylaştığın için  ;)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar ses işlemcileri mucizeler yaratmaz. İyi bir ses için en önemli husus kaynaktır. Oem cihazlardaki ses işlemcileri ortalama kaliteyi geçmezler. Çaldığımız müzkleri işleyen bu cihazlardan elde edilen ses en iyi ses işlemcisinden geçse bile verimli olmaz. Düşük bütçeye sahip bir plan için oem cihaz üzerinde ses işlemcisi gereksiz bir masraf olur. 3000 lira altı büçe için 1000 lira verip bitone almaktansa bu para daha kaliteli amfi veya hoparlörler için kullanılabilir. Üst düzey sistem kuracaklar içinse işlemci önemli bir tamamlayıcıdır. Aktif sistem sesin analoğa çevrilmeden önce frekanlarına bölünmesidir. Ses işlemcisi farklı kanallar için frekans ayrıma ve sesteki distorsiyonu engellemeye yarar. Pasif sistemdeki crossoverla aynı mantıkta çalışır. Seste sahneleme önemlidir bu yüzden her hoparlölerde farklı tonlama iyi bir müzik kulağı olan biri tarafından yapılmalıdır. Teknik anlamda nirvanaya ulaşmış biri bile doğru ayarları bulamaz zira ayar işini enstürman çalabilen bir müzisyen yapmalıdır.

Nihat bey kapı içi izalasyon rüzgar yalıtımı için iyi olur, aracın orijinal naylonu sökülecekse iyi bir işçilik ile bitüself uygulanabilir. Ses içinse iç kapı sacının kaplanmasını tavsiye ederim. Ben ana ünite olarak orijinal sistemi kullanıyorum navimasterdan dolayı. Orijinal sistem ve oem cihazların ses işlemcileri vasat. Bitone veya bitten almaya karar vermeden önce iyi düşünülmeli. Ses işlemcileri tamamlayıcı bir bileşendir, sistemdeki verimi artırır ama sınır halen kullandığımız hoparlörlerdir.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Arkadaşlar ses işlemcileri mucizeler yaratmaz. İyi bir ses için en önemli husus kaynaktır. Oem cihazlardaki ses işlemcileri ortalama kaliteyi geçmezler. Çaldığımız müzkleri işleyen bu cihazlardan elde edilen ses en iyi ses işlemcisinden geçse bile verimli olmaz. Düşük bütçeye sahip bir plan için oem cihaz üzerinde ses işlemcisi gereksiz bir masraf olur. 3000 lira altı büçe için 1000 lira verip bitone almaktansa bu para daha kaliteli amfi veya hoparlörler için kullanılabilir. Üst düzey sistem kuracaklar içinse işlemci önemli bir tamamlayıcıdır. Aktif sistem sesin analoğa çevrilmeden önce frekanlarına bölünmesidir. Ses işlemcisi farklı kanallar için frekans ayrıma ve sesteki distorsiyonu engellemeye yarar. Pasif sistemdeki crossoverla aynı mantıkta çalışır. Seste sahneleme önemlidir bu yüzden her hoparlölerde farklı tonlama iyi bir müzik kulağı olan biri tarafından yapılmalıdır. Teknik anlamda nirvanaya ulaşmış biri bile doğru ayarları bulamaz zira ayar işini enstürman çalabilen bir müzisyen yapmalıdır.

İşlemci konusunda "Maddi imkanlar yeterli ve ustanız işten anlıyorsa kesinlikle işlemci kullanın." derken arkadaşı biraz yanlış yönlendirmiş gibi oldum. Deck çevirici ile rca çıkışı alınan bir sisteme işlemcinin ne kadar gereksiz olduğunu çok güzel açıklamışsınız. Mesajınızı okuyan arkadaşlar terimler dolayısı ile ilaç prospektüsü okur gibi olabilirler :)

Ben açıkçası ana ünitenin ne olacağını düşünmeden işlemci hakkındaki düşüncelerimi belirtmek için yazmıştım. Belki iyi bir double din yada multimedya cihazı ile işlemci kullanılabilir?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

om3r34 link' Alıntı:
Mustafa bey ve Oguz bey öncelikle paylasmıs oldugunuz yararlı bilgiler için cok teşekkürler benimde sizlere bir kaç sorum olucak. ֖ncelikle ses sistemlerinden cok iyi anladıgım söylenemez ama bende aracımn ses sisteminden şikayetcı ve memnun olmayanlardanım ve kafamda bir kaç marka var focal audison gibi ama  olan bütçemle bu markaların sistemini kurabilrmym emin olamıyorum bu iş için yaklasık 2000 2500 tl gibi bir bütçem var ve aracımda hali hazırda necvox 9833 navigasyon cihazı takılı. sizce dedigim gibi bir fiyata nasıl bir degisiklige gidebilrm yardımcı olursanız sevinrm.

2500 bütçe ile neler yapılabilir?

Focal ps165 500 TL
Audison SR5 amfi 1000 TL
JBL Gto 804 200 TL
FOCAL ISC165 koaksiyel 300 TL
Yalıtım dahil işçilik ve kablo seti 500 TL

Model olarak değişiklik yapabilirsiniz, üst düzey amfi de audison, hoparlörde focal modelleri dışına çıkmanızı tavsiye etmem. Subwoofer müzik zevkinize göre değişebilir. Küçük boyutları, 20cm olmasına rağmen 30'luk basslardan aşağı kalmaması ve en önemlisi ekonomik olması nedeniyle gto 804 tavsiye ederim. Arka koltukta oturan pek olmaz derseniz koaksiyeli iptal edebilirsiniz.