Astra J Lpg Montajı

emirhan132

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

prins kit 2350 tl yağlama sistemide 550 tl toplam 2900 tuttu... lpg yürüyen bomba demişsiniz bende önceden öyle düşünüyordum ancak iyice araştırdım soruşturdum patlama yanma olayları eskilerde kalmış ilk takılan tüplerde oluyormuş öyle olaylar artık lpg işini baya geliştirmişler sıralı sistemlerde böyle bişeyin olması imkansıza yakın ayrıca eskiye nazaran lpg tanklarınıda sağlamlaştırdılar hatta araçlardaki benzin tanklarından daha sağlam çoğu tank dünyanın dört bir yanında lpg devlet politikası olmuş durumda çoğu ülke toplu taşımalarda lpg kullanıyor tabi onlar çevreci yaklaşımlarla bu uygulamaları yapıyorlar bizde ise maalesef ekonomik nedenlerden dolayı lpg tercih ediliyor elin adamı çevreci olmak için koca koca otobüslere lpg taktırıyorsa bende ekonomik olsun diye gözümü kırpmadan taktırırım ayrıca bu sistemler madem bu kadar tehlikeli neden izin veriliyor takılmasına bunuda düşünmek lazım... saygılar herkese...

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

emirhan132 link' Alıntı:
prins kit 2350 tl yağlama sistemide 550 tl toplam 2900 tuttu... lpg yürüyen bomba demişsiniz bende önceden öyle düşünüyordum ancak iyice araştırdım soruşturdum patlama yanma olayları eskilerde kalmış ilk takılan tüplerde oluyormuş öyle olaylar artık lpg işini baya geliştirmişler sıralı sistemlerde böyle bişeyin olması imkansıza yakın ayrıca eskiye nazaran lpg tanklarınıda sağlamlaştırdılar hatta araçlardaki benzin tanklarından daha sağlam çoğu tank dünyanın dört bir yanında lpg devlet politikası olmuş durumda çoğu ülke toplu taşımalarda lpg kullanıyor tabi onlar çevreci yaklaşımlarla bu uygulamaları yapıyorlar bizde ise maalesef ekonomik nedenlerden dolayı lpg tercih ediliyor elin adamı çevreci olmak için koca koca otobüslere lpg taktırıyorsa bende ekonomik olsun diye gözümü kırpmadan taktırırım ayrıca bu sistemler madem bu kadar tehlikeli neden izin veriliyor takılmasına bunuda düşünmek lazım... saygılar herkese...

emirhan bey görüşlerinize katılıyorum ayrıca ankarada da toplu taşımada ego otobüslerindede bu sistem kullanılıyor.yalnız lpg fiyatı bana biraz palaı geldi yani tırbo motorlar için 2500 atmodferik motorlar için 1500tl diyorlardı neden bu kadar fark oldu anlamadım bi açıklarsanızz sevinirim.saygılar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg tankları baya geliştirildi daha önce ben de kullandım, tabi az da olsa risk var
ama tanklar çok yüksek basınca ve yüksek ısılara dayanıklı hale geldi
herhangi bir kaza anında direk beyinden gazı kesip korumaya alıyor sistemi
tvlerde izlediklerimiz genelde kaçak takılmış, montajı kötü tanklar
dünya çapında birkaç marka var, hatta bazı marka araçlar fabrika çıkışlı lpg araç üretiyorlar
ona göre riskleri vs hesaba katıp üretiyorlar

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

by-Abdullah link' Alıntı:
haa şuda bir gerçek çok binenler için bişi diyemem ama ben fazla binmiyorum dersek gerek yok fikrimce..

ya abi karar ver çok binmeyle yada az binmeyle ne alakası var risk gene risk  005hihih

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

tolgahan06 link' Alıntı:
[quote author=by-Abdullah link=topic=231.msg80607#msg80607 date=1325187167]
haa şuda bir gerçek çok binenler için bişi diyemem ama ben fazla binmiyorum dersek gerek yok fikrimce..

ya abi karar ver çok binmeyle yada az binmeyle ne alakası var risk gene risk  005hihih
[/quote]
+100 :D :D

emirhan132

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

prins dünyada bir numaraymış ve bizim araçlardaki şanzımanla birlikte sorunsuz çalışan bi sistemmiş diğerlerinde sorun cıkabiliyormuş ancak diğerleri ve prins arasında ne fark var tam olarak bilmiyorum taktırdığım yerede güvendiğim birinin yardımıyla gittik prins takalım dediler garanti verdiler sorun çıkarırsa sökeriz diye benimde aklıma yattı taktırdık bide o kadar para verip güzel bi araba almışken ve bu arabaya mecburiyetten böyle bi sistem kurdurcaksam en iyisi olsun diye düşündüm belki diğerleriylede sorunsuz çalışırdı ancak herkes bunu tavsiye etti... birde ustanın atikerle prins arasındaki farkları söylerken prins arabanın beyninin kölesi olur atiker ise bazen kendi çalışır tarzında bişey söyledi ben sistemi pek bilmediğim için anlamadım ama bilen varsa anlar diye onuda ekliyeyim dedim... herkese saygılar bu arada msjlarım gitmiyo olabilir gidiyosada ben bilmiyorum aynı msjdan 3 tane görürseniz şaşırmayın :D

emirhan132

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada tabiki aracın kendi sistemi her zaman daha güvenli ve araç için saglıklıdır ancak ben daha önce dizel c5 kullanıyordum kafam rahattı bu arabayı alınca benzine bu kadar para vermek benim saglıgımı zorlamaya başladı ve arabanın saglıgımı kendi saglıgımmı diye düşünürken kendi saglıgımı daha önemli gördüm ve lpg taktırdım işin özeti budur :) saygılar...

emirhan132

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler herkese en kısa sürede yakıt bilgilerini paylaşıcam...

emirhan132

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkese selamlar tekrardan... ilgilenenler olur diye yakıt bilgilerini paylaşmak istedim... opet aygazdan aldığım 77 tl lik gazla şehir içi dışı karışık 277.8 km yol yaptım bu yolu yaparken 180 ide gördüm yeri geldiğinde slow bi müzik eşliğinde sakin sakin sahilde turda attım... istanbula 30 km kala askeri yardımlaşma derneğinin benzin istasyonundan almıştım gazı 30 kmsi orda geçti gerisi istanbul içinde aklınıza gelebilecek her türlü trafik koşulunda ve yolda geçti rampada çıktım sinirlenip patinaj yaparakta kalktım köprünün o lanet trafiğinide çektim gece yarısı bomboş e-5 tede yol yaptım biraz kassam 300 kmyi geçer diye düşünüyorum şimdi bide shellden gaz alıcam bakalım fark ediyomu... saygılar herkese...

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

emirhan132 link' Alıntı:
herkese selamlar tekrardan... ilgilenenler olur diye yakıt bilgilerini paylaşmak istedim... opet aygazdan aldığım 77 tl lik gazla şehir içi dışı karışık 277.8 km yol yaptım bu yolu yaparken 180 ide gördüm yeri geldiğinde slow bi müzik eşliğinde sakin sakin sahilde turda attım... istanbula 30 km kala askeri yardımlaşma derneğinin benzin istasyonundan almıştım gazı 30 kmsi orda geçti gerisi istanbul içinde aklınıza gelebilecek her türlü trafik koşulunda ve yolda geçti rampada çıktım sinirlenip patinaj yaparakta kalktım köprünün o lanet trafiğinide çektim gece yarısı bomboş e-5 tede yol yaptım biraz kassam 300 kmyi geçer diye düşünüyorum şimdi bide shellden gaz alıcam bakalım fark ediyomu... saygılar herkese...

km de 28 kuruş yakmış karışık normal.uzun yolda 23 kuruşa düşer  greatt