Astra J Editiona CC Takılamaması

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar Edition sahibi veya sahibi olacak olan arkadaşlarıma bu üzücü haberi vermek gene bir edition sahibi olarak bana düştü. Bir ay önce 45000tl ye almış olduğum astramda eksikliği hissettiğim tek şey CC olmaması ve direksiyonun plastik olmasıydı, bu sorunu aşmak için öncelikli olarak gittim bir çıkmacıdan daha 3500kmde pert olmuş bir cosmo direksiyonu buldum(malum üzerinde CC tuşları da var) , üzerinde bir gram çizik bile yoktu ,250 lira para verdim direksiyona(bayide 650lira). Cruise Control olmazsa bile sadece deri direksiyonum olmuş olacak diye düşünmeden aldım. Birkaç oto döşemeciye deri kaplama fikrini sormuştum, 150lira demişlerdi ama direksiyonun yapısında dikişlerin geçeceği kanallar olmadığı için kendilerinin falçatayla keseceklerini filan söylemeleriyle vazgeçmiştim deri kaplama işinden. Bu arada gittiğim parçacıda aynı araca ait iki tane çıkma sis farı vardı(malum editionlarda sis yok sadece sinyal var tamponda), camlarında çizik bile yok neredeyse,onlarında çiftine 150lira para verdim (bayide teki 473lira)ve soluğu Odakta Tarık beyin yanında aldım, kendisiyle oturduk konuştuk, CC nin daha önce hiç denenmediğini ama araçla ilgili aldığı teknik eğitimlerde bunun yapılamayacağını ama o veya bu şekilde bazı şeyler deneyebileceklerini ve benden bir kaç gün boyunca arabamı bırakmam gerektiğini söyledi. Kabul etmekten başka yapacak bir şeyim yoktu aracımı çarşamba günü öğlen bıraktım, ve dün akşam aracın elektronik merkezinin hiç bir şekilde müdaheleye izin vermediğini, yapılacak tek şeyin araç beyninin değiştirilebileceği olduğunu söyledi, onun da maliyetinin edition ile enjoy plus arasındaki farkın neredeyse yarısı kadar olduğunu söylemesiyle CC hayallerimiz suya düşmüş oldu, Sis farlarına gelince Editionlarda sis farı için gerekli tesisat yokmuş, bu yüzden önce tamponlara tesisat çekildi, sis farları takıldı, bizde sadece arka sisi yakacak 1tane düğme olduğu için ön sislerimle arka sislerim birlikte tek tuşla yanıp sönüyorlar, aslında sis farını sadece gerektiğinde kullanacağım için arkayı yakmam gereken yerde önü de yakmaktan gocunmayacağım için çok bir sıkıntı yok, aslında far kontrol tuşlarınıda değiştirelim dedik ama toplamda 600lira gibi extra maliyet çıkınca varsın ikisi bir yansın dedik. Bu tesisat çekme ve far montajı için toplam 250lira işçilik aldılar, ilk başta çok gibi göründü ama yapılırken gördüm, tüm tampon söküldü, arka sis farından öne tesisat çekildi, sadece bunlar 3 saat sürdü neredeyse, bir güzelde halojen ampul taktık çokta güzel oldu.

ÖZET;
1. Editionlara tuşları ayarlasanız bile CC takılamıyor, bundan önceki tüm astralara, vectralara, corsalara CCli sinyal kolu değişimi ile takılabiliyor olmasına rağmen, artık ODAK dışında başka bir yer becerebilirse oraya gideceğiz.

2.Güvendiğiniz çıkmacılardan çifti 150-200lira arasına değişen fiyatlarla bulabileceğiniz sis farları servis koşullarında 250liraya takılabiliyor (ampul hariç), ve arıza kodu vermeden çalışıyor.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Editiona CC Takılamaması

Eminim Tarık abi cc için elinden geleni yapmıştır. Edition modellere cc özelliğinin adapte edilememesine üzüldüm.  :(

Edition araç sahibi arkadaşlarımız için oldukça yararlı bilgiler vermişsiniz.

Paylaşım için  thnxx

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Eminim Tarık abi cc için elinden geleni yapmıştır. Edition modellere cc özelliğinin adapte edilememesine üzüldüm.  :(

Edition araç sahibi arkadaşlarımız için oldukça yararlı bilgiler vermişsiniz.

Paylaşım için  thnxx

Odak'ın yedek parçadan sorumlu müdürü var Muharrem bey, kendisi makina mühendisiymiş, o da çok emek sarf etti yapılabilmesi için, Tarık beyde çok ilgilendi sağolsun, kendileri de bunu yapabilmeyi çok istediklerini belirttiler çünkü olsaydı bu bir ilk olacaktı ve bu bilginin kendileri için çok değerli olacağının bilincinde olarak, benden sadece sembolik bir ücret alacaklarını, daha sonra rakamın 3 4 katı fiyatla bu hizmeti sunacaklarını söylemişlerdi. Ama olmadı nasip değilmiş diyelim.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
Odak'ın yedek parçadan sorumlu müdürü var Muharrem bey, kendisi makina mühendisiymiş, o da çok emek sarf etti yapılabilmesi için, Tarık beyde çok ilgilendi sağolsun, kendileri de bunu yapabilmeyi çok istediklerini belirttiler çünkü olsaydı bu bir ilk olacaktı ve bu bilginin kendileri için çok değerli olacağının bilincinde olarak, benden sadece sembolik bir ücret alacaklarını, daha sonra rakamın 3 4 katı fiyatla bu hizmeti sunacaklarını söylemişlerdi. Ama olmadı nasip değilmiş diyelim.

Sizinde söylediğiniz gibi eminim bu uygulamanın yapılabilir olmasını bizlerden daha çok istemişlerdir.

Odak bile bu işin üstesinden gelemediyse diğer servislerin bu uygulamayı yapabilmesi baya zor gözüküyor.

Söylediğiniz gibi kısmet değilmiş, en azından sis farlarını halletmiş oldunuz.  :)

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sis farlarından da önemlisi deri direksiyon sıkıntısını aşmak oldu çünkü; bir araçla ten temasının olduğu yer direksiyondur ve her yerinden işçilik ve malzeme kalitesi fışkıran bu kadar yakışıklı bir aracta, 25000liralık symbol direksiyonu gibi bir plastiğe dokunmak gerçekten çok kötüydü. Sisleri ise zaten ihtiyaç olduğundan aldım, çünkü trakya bölgesine çok yolculuk yapıyorum ve Tem otoyolu çok sisli olabilen bir yol, sis farının aksesuardan önce bir zorunluluk olduğunu insan kışın Trakyada yolculuk yaparken anlıyor :D

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
Sis farlarından da önemlisi deri direksiyon sıkıntısını aşmak oldu çünkü; bir araçla ten temasının olduğu yer direksiyondur ve her yerinden işçilik ve malzeme kalitesi fışkıran bu kadar yakışıklı bir aracta, 25000liralık symbol direksiyonu gibi bir plastiğe dokunmak gerçekten çok kötüydü. Sisleri ise zaten ihtiyaç olduğundan aldım, çünkü trakya bölgesine çok yolculuk yapıyorum ve Tem otoyolu çok sisli olabilen bir yol, sis farının aksesuardan önce bir zorunluluk olduğunu insan kışın Trakyada yolculuk yaparken anlıyor :D

hayırlı olsun sis farlarınız ve direksiyonunuz. umarım bir gün CC sahibi de olursunuz. ben sis farları hakkında bir şey soracaktım. 2010 da enjoy pluslarda da sis farı yoktu ve tek  dugme ile arka sis yanıyordu. bende ön sis  taktırdım ve tesisat çektim araca. ancak baglantıyı arka sise bagladıklarında hata veriyordu. acaba siz bu sorunu nasıl aştınız . bu konuda bilginiz var mı.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güzel bilgilendirme olmuş elinize sağlık...

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
hayırlı olsun sis farlarınız ve direksiyonunuz. umarım bir gün CC sahibi de olursunuz. ben sis farları hakkında bir şey soracaktım. 2010 da enjoy pluslarda da sis farı yoktu ve tek  dugme ile arka sis yanıyordu. bende ön sis  taktırdım ve tesisat çektim araca. ancak baglantıyı arka sise bagladıklarında hata veriyordu. acaba siz bu sorunu nasıl aştınız . bu konuda bilginiz var mı.
.   

Sis farları gene tek düğmeyle kontrol ediliyor hem önler hem arkalar, sorunu nasıl çözdüklerine dair hiç bir fikrim yok ancak aracimda şöyle bir işlem yapıldı, hem önden akünün oralardan sislere bir tesisat çekildi hemde arka sislerden on sislere tesisat çekildi ve arıza vermesin diye röle kondu ama nereye nasıl hiçbir fikrim yok maalesef ama opel odaktan tarık bey size yardımcı olacaktır.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Güle güle kullanın hayırlı olsun...
Keske biraz daha üzerine koyup sport modeli tercih etseydiniz...
Sis farlari gercekten bazen yok ise kendini arattirabilecek bır donanım... 045thumbsup

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:
Güle güle kullanın hayırlı olsun...
Keske biraz daha üzerine koyup sport modeli tercih etseydiniz...
Sis farlari gercekten bazen yok ise kendini arattirabilecek bır donanım... 045thumbsup

Teşekkür ederim 2012 modellerde sporta da gerek yok enyoj pluslarda donanım olarak güzel ama aradaki 7bin tl zaten zorlanmış olan bütçem için gerçekten çok ağır bir yüktü.