Astra J Cosmo Bluetooth ve Rehber

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cosmo Bluetooth ve Rehber

fpotur link' Alıntı:
Aracıma telefon rehberini yukleyememiştim fakat geçen hafta aracım ile İzmir yapıp geldiğimde gördüm ki telefon rehberim aracıma yüklendi.
Ben hiç bir ayarı ile oynamadım kendi kendine oldu :)
Fakat telefon rehberimdeki her numara kaydedilmemiş...
Bütün rehberimi nasıl aracımın hafızasına yükleyebilirim?

Bu sıkıntıları ben de yaşadım. Hatta, bir ara (bluetooth saatlerce açık olmasına rağmen) rehber hiç yüklenmiyordu. Ben de bu sebeple servise gittim ve rehberin yüklenmediğini söyleyerek yazılımı yeniden yüklemelerini istedim. Yüklediler de nitekim. Fakat rehber yine yüklenmiyordu. Tekrar servise gidiyordum ki yolda rehberin yüklendiğini gördüm. Üstelik hiç eksiksiz tamamı yüklenmişti. Fakat bu defa da, telefon rehberine sonradan kaydettiğim isimler araca aktarılmamaya başladı. Yani, telefondaki güncel rehber araca aktarılmıyor şu anda. Belki telefonu araçtan silip tekrar eşleştirmek işe yarayabilir fakat bu defa da rehberin tekrar yüklenmemesi gibi bir ihtimal var. Bu nedenle bu yola da başvurmuyor ve mevcut rehberle idare etmeye çalışıyorum.

Kısacası, CD500'ün rehberi eşleştirme fonksiyonunda bir sıkıntı mevcut anladığım kadarıyla. Servise tekrar gidince bu sorunu bir daha gündeme getireyim bari.

(Bu mesajı ben diğer başlığa yazmıştım ama niye bu başlığa geldi anlamadım)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demircic link' Alıntı:
[quote author=fpotur link=topic=1263.msg26918#msg26918 date=1303160440]
Aracıma telefon rehberini yukleyememiştim fakat geçen hafta aracım ile İzmir yapıp geldiğimde gördüm ki telefon rehberim aracıma yüklendi.
Ben hiç bir ayarı ile oynamadım kendi kendine oldu :)
Fakat telefon rehberimdeki her numara kaydedilmemiş...
Bütün rehberimi nasıl aracımın hafızasına yükleyebilirim?

Bu sıkıntıları ben de yaşadım. Hatta, bir ara (bluetooth saatlerce açık olmasına rağmen) rehber hiç yüklenmiyordu. Ben de bu sebeple servise gittim ve rehberin yüklenmediğini söyleyerek yazılımı yeniden yüklemelerini istedim. Yüklediler de nitekim. Fakat rehber yine yüklenmiyordu. Tekrar servise gidiyordum ki yolda rehberin yüklendiğini gördüm. Üstelik hiç eksiksiz tamamı yüklenmişti. Fakat bu defa da, telefon rehberine sonradan kaydettiğim isimler araca aktarılmamaya başladı. Yani, telefondaki güncel rehber araca aktarılmıyor şu anda. Belki telefonu araçtan silip tekrar eşleştirmek işe yarayabilir fakat bu defa da rehberin tekrar yüklenmemesi gibi bir ihtimal var. Bu nedenle bu yola da başvurmuyor ve mevcut rehberle idare etmeye çalışıyorum.

Kısacası, CD500'ün rehberi eşleştirme fonksiyonunda bir sıkıntı mevcut anladığım kadarıyla. Servise tekrar gidince bu sorunu bir daha gündeme getireyim bari.

(Bu mesajı ben diğer başlığa yazmıştım ama niye bu başlığa geldi anlamadım)
[/quote]

başka bir telefon ile denediniz mi sn.demircic, bazen telefonda problem çıkarabiliyor, benim bir önceki telefonda başlarda çok güzel kullanırken sonradan 10-15 dk sonra bağlantıyı kendi kesiyordu, sırf bu yüzden telefonu da değiştirdim :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birçok PDA da bluetooth açık durumda iken, telefonun, diğer cihazlara "görünür" olması için bir süre oluyor ve bu ayarlanabiliyor.3 Dakika, 5 dakika, hiç görünmesin ya da hep açık kalsın şeklinde.Kesintilere, bu durum da sebep oluyor olabilir..

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
başka bir telefon ile denediniz mi sn.demircic, bazen telefonda problem çıkarabiliyor, benim bir önceki telefonda başlarda çok güzel kullanırken sonradan 10-15 dk sonra bağlantıyı kendi kesiyordu, sırf bu yüzden telefonu da değiştirdim :)

Arabamı ilk aldığım zamanlar sorun yoktu, rehbere eklediğim her isim araca da aktarılabiliyordu. Buna rağmen, sorun  "Acaba sorun telefonda da, ben kabahati araçta mı buluyorum" diye düşünsem de başkasının telefonunu denemedim. Sadece serviste ustaların telefonlarını denemişler, biri hiç çalışmamış diğeri çalışmış. Fakat, sıkıntı rehberin aktarılmasında değil, sonradan eklenen isimlerin aktarılmasında şu anda. Bu arada, telefonum da iyi bir marka ve yeni sayılır aslında. Geçen sene 1.000 TL vermiştim:) Volkan Bey (NewPa1n)daha iyi bilir, telefonda sıkıntı olmaması lazım diye düşünüyorum.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Birçok PDA da bluetooth açık durumda iken, telefonun, diğer cihazlara "görünür" olması için bir süre oluyor ve bu ayarlanabiliyor.3 Dakika, 5 dakika, hiç görünmesin ya da hep açık kalsın şeklinde.Kesintilere, bu durum da sebep oluyor olabilir..

Benimkinde görünmeme gibi bir sorun yok, 5 saniye içinde aracımla telefon eşleşiyor, görüşmelerimi yapabiliyorum. Tek sıkıntı, ilave ettiğim isimlerin araçtaki rehbere eklenmemesi, yani güncel rehberin aktarılmaması.

Ha, benim için çok önemli mi, hayır:) Ama, küçük te olsa sinek sinektir:)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce farklı bir başlık altında konuşldu mu bilmiyorum ama, bu gün farkettim, araçta kontağı her yeniden açtığımda, telefon un ve aracın bluetooth unu her sefernde yeniden eşleştrmem gerekiyor sanırım, bunu her sefer yapmak zorundamıyz yoksa var mı bir yolu? Bugün eşleştrmeden arama yaptım cyclone üzernden, arıyor yazıyo fakat ne radyo kapanıyo, nede zil sesi geliyor, yeniden eşleştrdiğimde sorunsuz konuştum.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
bu arada görüneblrlk, bende herkese açık konumda sürekli,bunud a bbelirtmiş oliym.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Daha önce farklı bir başlık altında konuşldu mu bilmiyorum ama, bu gün farkettim, araçta kontağı her yeniden açtığımda, telefon un ve aracın bluetooth unu her sefernde yeniden eşleştrmem gerekiyor sanırım, bunu her sefer yapmak zorundamıyz yoksa var mı bir yolu? Bugün eşleştrmeden arama yaptım cyclone üzernden, arıyor yazıyo fakat ne radyo kapanıyo, nede zil sesi geliyor, yeniden eşleştrdiğimde sorunsuz konuştum.

telefon bluetooth ayarlarından yapıcaksınız, varsayılan araç olarak seçiceksiniz ve
bağlantı kısmında tam hatırlamıyorum ama sürekli bağlan mıydı öyle bir ayar var
ben araca kontağı taktığım an hemen otomatik olarak tanıyor

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=1268.msg28012#msg28012 date=1303760390]

telefon bluetooth ayarlarından yapıcaksınız, varsayılan araç olarak seçiceksiniz ve
bağlantı kısmında tam hatırlamıyorum ama sürekli bağlan mıydı öyle bir ayar var
ben araca kontağı taktığım an hemen otomatik olarak tanıyor
[/quote]
aracı açıp bluetooth kısmına girdiğimde, direk rehber fln çıkıyo zaten, fakat o telefon ekranında benim telefondaki isim gözükmüyor, yeniden eşleştir dediğim zaman algılıyor. Eşleştrnce telefon ismim, araçta gözüküyor böylece konuşabliyorm. telefon sürekli görünür konumda.zaten telefonda eşleşmiş olan tek bluetooth kaydı, cyclone, o yüzden sürekli onunla eşleşmiş halde duruyor.yarın biraz daha uğraşırım o zmn

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hep necvoxun bluetoothunu kullanıyordum. geçen gün cosmonun blutoothunu kullandım. sorun çıkmadı ikisini de kullanabiliyorum