Astra J Cosmo Bluetooth ve Rehber

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cosmo araçta bluetooth ile eşleştirilen telefon ile araç üzerinden nasıl rehbere, son aranılanlar ve cevapsız çağrılara ulaşılıp
Telefonu kullanmadan araç üzerinden nasıl arama yapılır konusuna biraz açıklık getirmeye çalıştım.

http://www.youtube.com/watch?v=XsyfMLJxiXA#ws

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cosmo Bluetooth ve Rehber

teşekkürler yine güzel bir çalışma birşey sormak istiyorum cyclone yada necvox un tel özelliğinde numaralar dokunmatik olarak çıkıyor ve rahat bir şekilde yazıp arayabiliyorsunuz cosmo aracın kendi bluetooth unda nasıl yapıyorsunuz bunu?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
teşekkürler yine güzel bir çalışma birşey sormak istiyorum cyclone yada necvox un tel özelliğinde numaralar dokunmatik olarak çıkıyor ve rahat bir şekilde yazıp arayabiliyorsunuz cosmo aracın kendi bluetooth unda nasıl yapıyorsunuz bunu?
rica ederim, cosmo araçta cyclone var ise cyclone kullanılamıyor maalesef, cyclone u kullanmaya kalkarsanız
aracın beyni karışıyor, o yüzden aracın bluetooth'unda dokumatik ekran özelliği yok bu şekilde kullanılıyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

numara girip aranmıyor mu yani?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
numara girip aranmıyor mu yani?
aracınız cosmo ise cyclone dan arama yapılamıyor araç bluetooth'undan yapılıyor
sizin navi'niz bildiğim kadarıyla necvox, necvox da erdem bey yapılıyor demişti
necvox detayını tam bilmiyorum erdem beye sorabilirsiniz, ancak cyclone da aracın beyni karışıyor
bunu ses sistemi bayisi de söylemişti bana aracın bluetooth'unu kullanma konusunda..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şöyle söyliyim o zaman ben aracım zaten cosmo değil ama merak ettiğim dokunmatik bir ekran olmadığı için arabanın üstündeki sayılarda 6 ya kadar nasıl kayıtlı olmayan bir numarayı arıyorsunuz?
not:kendim için sormuyorum sadece merak

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
şöyle söyliyim o zaman ben aracım zaten cosmo değil ama merak ettiğim dokunmatik bir ekran olmadığı için arabanın üstündeki sayılarda 6 ya kadar nasıl kayıtlı olmayan bir numarayı arıyorsunuz?
not:kendim için sormuyorum sadece merak
araçta bulunan ses tuşunun altındaki yuvarlak tuş ile, yukarı aşağı ve üzerine bastığınızda ilgili kısmı seçen düğme

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki direksiyondan kumandanın ne işe yaradığını kısa ve uzun basarak öğrenebilirmyiz? sesli arama nasıl yapıyorsunuz örnek bi video paylaşırsanız seviniriz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya link' Alıntı:
Peki direksiyondan kumandanın ne işe yaradığını kısa ve uzun basarak öğrenebilirmyiz? sesli arama nasıl yapıyorsunuz örnek bi video paylaşırsanız seviniriz.
sn. efeyaya ben direksiyon üzerindeki tuşu gelen aramayı yanıtlarken kullanıyorum.
Dediğim gibi araç cosmo ve cyclone olduğu için ben direksiyon üzerinden arama yapmıyorum
ancak siz de cyclone yok ise aracınız cosmo zaten ne işe yaradığını siz ya da başka bir cosmo sahibi arkadaş video ile bizlerle paylaşabilirseniz süper olur
zira ben direksiyondan kullanmaya kalktığımda telefonu tanımıyor

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya link' Alıntı:
sn hakan yeni bir video ekleyinceye kadar ben size cevap vermeye çalışıyım;
sn. hakan hocamızın yaptığı gibi telefonumuzla bluetooth eşleşmesi yapılı vaziyette, radyo kapalı: arama direksiyondaki yes/sesle arama tuşuna bir kere basıp call ya da dial diyoruz ve daha önceden ses kaydını yaptğımız ismi telaffuz ediyoruz.kendi kaydımızı bize dinletiyor ve ekranda isim ve numara kaydı çıkıyor,doğru mu diye soruyor,yes diyoruz arama gerçekleşiyor.radyo kapalıyken çağrı listesine direksiyon tuşundan ulaşamıyoruz.hakan hocamın anlattığı gibi orta konsoldan phone tuşundan giriliyor onun menüsüne.
lakin radyomuz açık:sesle arama gene yukarıda anlattığım gibi.ama yes/sesle arama tuşuna uzun basıyoruz ve radyo ekranında çağrı listesi çıkıyor.gelen,giden ve cevapsız çağrılar.direksiyondaki tekerlek tuşla yukarı-aşağıya giderek son çağrılara ulaşıyoruz ve yes tuşuna basıp aramayı gerçekleştiriyoruz..
ben artık telefonumu cebimden çıkarmayı unutuyorum,arama yapıcaksam %90 son aramalara yapıyorum zaten,ve radyo kapalıysa da üşeniyorum orta konsolla uğraşmaya.direk radyoyu açıyor,direksiyonla haşır neşir oluyorum:)
saygılar.