Astra J Cdti Performansı?

Engin_T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam affola :) Sizlerden astra j cdti 95hp performansı hakkında bilgi almak istiyorum. Şu an 2011 model punto evo 1.3mjet 75 hp kullanıyorum hızlanma olarak beni tatmin ediyor merak ettiğim 95hp bu kasa için yeterlimidir, puntodan sonra astra için ağır kalıyor dermiyim? İnternetten okuduğum çoğu konuda astra için 1.3 motor yetersiz kalıyor gibi yazılar okudum özellikle yokuşlarda bayılıyor gibi yazılar yazmışlar, dizel araçlar elbette turbo açılmadığı zaman hantaldır hepsi ama astrada turboyu açtıktan sonra böyle sıkıntılar yaşanıyor mu? Kullanıcı arkadaşlardan tecrübelerini bekliyorum :) Şimdiden teşşekürler :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cdti Performansı?

Birçok defa konuşuldu, ben dizel kullanıyorum 1 seneyi geçti aracım 17.000'de. İzmir'deyim ve sıklıkla uzun yol yapıyorum. İstanbul, Ankara, Manisa, Uşak, Çeşme, Kuşadası, E. Foça, Dikili aracımla yaptığım uzun-kısa seyahatlerim. Tüm samimiyetimle söylüyorum hiçbirinde performansından herhangi bir rahatsızlık duymadım, şöyle gitseydi dediğim olmadı.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En sağlıklısı test sürüşü için randevu alıp bir test sürüşü yapmanızdır, bana göre yeterli gelen size yeterli gelmeyebilir.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercanın cevabından sonra yorum yapmanın manası kalmadı :) amaaaa yine de ben de bir 1.3 cdti kullanıcısı olarak eski 80 beygir aracımla 3. viteste zorla çıktığım dağları 5. viteste çıkıyorum ama yine de test et derim

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra 1.3 motorda sadece kalkıştı biraz hantallik oluyor onun haricinde aracın yolda gitmesi güzel performansida simdiki aracınızdan daha iyi olacağı kesin ben astranin 1.6 yada 2.0 CDTi olsaydı almayı düşünebilirim dizel kullanmayı sevenler için Alıcısını üzmeyecek araç diyebilirim :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

performas yeterli memnun kalırsınız fakat tabiki rampalarda deviri düşürürseniz toplaması biraz can sıkıcı olabiliyor. ama genel anlamda tatminkar bir araç.

ugur11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ikinci vites 3500 devir 4000 devir gidiyordu hatırladığım kadar 60 70 e çıkıyor araba üçüncü viteste yol senin zaten sorun yok birinci vites hantal ikide hızlandır üçü bekle temiz  performans alırsın  ;D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Engin_T link' Alıntı:
Şu an 2011 model punto evo 1.3mjet 75 hp kullanıyorum hızlanma olarak beni tatmin ediyor merak ettiğim 95hp bu kasa için yeterlimidir, puntodan sonra astra için ağır kalıyor dermiyim?

Şu an kullandığınız araç ile kıyaslama istediğinize göre sizi asla üzmez. Hatta araç ilk ataleti üstünden attıktan sonra sizin şimdiki aracınızdan daha da iyi gelebilir. Kasa farkı olabilir ama koskoca da 20 beygir var arada. Gitmiyor çekmiyor olayına gelince bunlar aynen yakıt tüketimi gibi kişisel duygular. Siz hiç S 600 L a binen birinin yakıt tüketiminden şikayetçi olduğunu gördünüz mü? Aynı mantık. Ben binersem bana çekmiyor gelir ama sizin söylediğiniz araçla mukayese ettiğinizde eminim daha güçlü gelecektir size.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha büyük hacimli turbo dizellerden önce bu motorlar piyasaya hakim olsaydı eminimn kimse eleştirmezdi, hatta hacmine göre çekişi çok iyi bile denirdi ama millet bir ürünü karalamayı bir nitelik sanıyor; bu motorların tek eksisi rölanti ve biraz üzeri devirler, sonrasında gayet akıcı ve birçok dizel motordan daha rahat devir çevirebiliyor.

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı düşünceler içerisindeyken test ettim beklediğimden ve duyduklarımdan çok daha iyiydi ... Şuan kullanıyorum mutluyum :)