1.3 cdti astra j

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mr.blacksea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 cdti astra j

sagolun arkadaşlar evet 2013 lerin gelmesini bekleyecegim şunun şurasında 27 gün kaldı bekleyip siyah renkli bir cosmo alacaz hayırlısı ile.. aldıgım gün rodajı için bir uzun yol planıda hazırladım...bayiden alır almaz depoyu fulleyip annem babam abim kardeşim ve ben boludagı tesislerinde güzel bir kutlama yapıcaz inşaallah.fakat rodaj yapıcam derken 5 kişilik bir aile ve dolu bir deponun agırlıgının faydasımı olur zararımı bilemiyorum dancee  walll :))

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1- Bayi test sürüşü aracına neden yazılım attırır?
2- Cosmo iyidir. Siyah aracın bakımı zordur ama güzel durur. Geçen bir arkadaş forumda yep yeni arabasını siyahın bakımı zor diye satıyordu.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
2- Cosmo iyidir. Siyah aracın bakımı zordur ama güzel durur. Geçen bir arkadaş forumda yep yeni arabasını siyahın bakımı zor diye satıyordu.
herkese aracın yazılımlı oldugunu söylemez ve motoru oldugundan farklı göstermeye çalışır.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:

Müşteriyi etkilemek adına ahlaksızlık yapabilecek ve satın almadan sonra da serviste vs kazıklamaya devam etmek için hertür çabayı sarfetmekten geri kalmayacak muhtemel bir sahtekar olduğu için.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende 1.3 dizel motorların performansı konusunda birçok yazı okudum gerek bu forumda gerek diğer forumlarda. Tüm bu bilgiler ışığında gittim ve 1.3 dizel cosmo siyah aracımı aldım yaklaşık bir ay önce.
Benim önceliğim ekonomi olduğundan aracın performansı gayet yeterli geldi. Sollama yapacağım zaman torku yeterli buldum. Hızlanması söylenildiği kadar hantal gelmedi bana. Ancak şunu belirtmem lazım ; Astra H 1.3 dizel ile Astra J 1.3 dizel arasında hissedilir oranda performans farkı var. Astra H kasa daha atik ve yolda iyi gidiyor.

İstanbul da yaşayanlar Fulya 'nın meşhur dik yokuşlarını bilirler. Bu yokuşlarda aracım rahat rahat çıktı(birçok forumda aracın yokuşlarda tıkandığı yazılmış). Ancak klima açıldığında bu yokuşlarda biraz fazla gaz vermek gerekiyor.

Siyah renk gerçekten araçta çok hoş duruyor. Ancak araç gerçekten çabuk pisleniyor ve kötü gözüküyor. Ben aracımı sürekli yıkatırım diyorsanız Siyah renk iyidir. Sürekli yıkatmaya fırsatım olmaz diyorsanız Teknik gri rengi tavsiye ederim. Ben aracımı alırken bu iki renk arasında kalıp ta almıştım. Şimdi tek pişmanlığım renk konusunda.

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: 1.3 cdti astra j

Merhaba.

Oncelikle,hangi araci alirsaniz alin kazasiz,belasiz ve zevkli surusler dilerim.

1.3 konusu cok tartisildi.Neredeyse 2 yildir kullaniyorum herhangi cekis problemi vs yasamadim.Ozellikle yillik izinlerde ege akdeniz sahillerinin bol rampali yollarinda kullaniyorum.Ayrica motoru uygun devirlerde kullanmaniz her motor icin gecerli ve onemlidir.Ancak bu sekilde motordan tam verimi alabilirsiniz.Olmadik yerde olmadik devirde kullanirsaniz her motor icin hantal diyebilirsiniz.Hantal kelimesini bu  aracin hakkini yiyecek bir kelime olarak goruyorum.

Ben bugune kadar pisman olmadim.Eger kafanizda soru isaretleri varsa gidip chipsiz olanini kullanin derim hatta isterseniz gelin benim aracimi kullanin test edin :) Istediginiz yerde (yokus cikarken,inerken,tem'de,e-5'te vs vs) araci deneyebilirsiniz.

Her zaman soylerim attan buyuk deve vardir.Onemli olan ne istediginizi,ihtiyacinizi belirleyip,ona gore ilerlemek.

Sport,Cosma konusunda ise, afl fara ilginiz varsa cosmo alabilirsiniz.Sport'un jant,koltuk ve arac ici bolgelerindeki  parlak yapisi hosunuza gidiyorsa ozel siparis ile Sport + Afl alabilirsiniz.

NOT: Yukarida yazili olan icerik tamamen kisisel fikirdir.Herhangi 3.sahis yada 3.sahislarla ilgisi yoktur.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar.

Dizel - Benzin tartışmasına girmeye gerek yok, siz durumunuzu ortaya koyup, dizel istediğinizi açıkça belirtmişsiniz. Bir arkadaşın attan büyük deve var sözü çok doğrudur.

D kasa cdti corsa dan kötü bir performans beklemeyin. J cdti en az onun kadar çeker. Ancak araçtan Focus 2 tdci 109HP performansı da beklemeyin. Ayrıca 1,7dti corsanın alt devir doluluğunuda beklemeyin.

Fazla bir performans beklentiniz yoksa sizin için ideal araç olur. Donanım olarak kesinlikle cosmo öneririm. Sport a AFL+ da ekletseniz, yinede cosmonun deri koltuklar, katlanan aynalar, alarm, dead lock, kapı eşikleri, ekstra aydınlatmalar gibi ufak tefek bir çok artısı var. İkinci elde hem sport hem cosmo aynı derecede aranan modeller. Burada bir fark yok.

Bana göre Cosmo aldıktan sonra ilk yönelicek donanım navi600. Araç bu donanımsız, hem küçük hem renksiz ekran ile geliyor. 55 - 60,000 lira verip, renksiz küçük ekran olmaz bana göre. Araç navi600 ile sınıf atlıyor...

Seçiminiz hayırlı olsun.

mr.blacksea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yorum yapan arkadaşlara çok tşk ederim.otomobilini denemem için teklifte bulunan arkadaşa ayrıca tşk ederim helal olsun ne diyeyim böyle güzel kalpli insanlara arabadan çok ihtiyacımız var toplumda.Allah razı olsun sevdiklerinizle beraber kazasız belasız daha iyilerine binmek nasip etsin yaradan hepiniz sagolun varolun.11 senedir bir fiil trafikteyim 6 adet otomobil 1 adet racing motorum oldu bunlardan bir otomobilim gri motorum ise siyahtı geri kalan 5 aracımda beyaz son beş senem beyaz renkle geçti.bu sene renk degiştirmek istiyordum ve sedan araç olsun istiyordum beyaz sıkıntı vermeye başladı çünkü.fakat aksilik ya astranında hem hecbeki güzel hemde beyazı bana göre fakat dedigim gibi farklılık olsun diye siyah almak istiyorum.aslında bana göre beyaz araç hem iri gözüküyor hemde siyah cam filmleri ile siyah beyaz kombinasyonu güzel oluyor.ben inşaat işleri yaptıgım için çamurlu ve tozlu şantiye yollarında çok geziyorum.burada siyah renk benim açımdan kötü olacak kiri tozu çok belli edecek devamlı yıkama bakım maliyeti beyazda o kadar sorun olmuyor açıkcası.dedigim gibi beyazdan sıkıldım ve sedan istiyordum hatta opel almayı bile düşünmüyordum.memnuniyetsizligimden degilde degişik marka model renklere binmek açısından.ama bu model ve kokpit ile alnımın ortasından vurdu beni açıkcası.şimdi araç siyah muhtemelen cam filmi olacak oda siyah içide siyah bilmiyorum nasıl bir ruh halim olur.şu araçlara verilen paralar az boz paralar degil neden içini çift renk yapmazlar anlamadım.bayiye gittigimde ordaki kataloglara baktım kataloglardaki astraların içi çift renk satış personeline sordum böyle bir opsiyonumuz varmı diye bana ne dese iyi?beyfendi o araçlar avrupa ülkeleri için üretilmiş oralarda satılıyor dedi.madem avrupa ülkelerine avrupalı insanlara üretilmiş türkiyede satmayacagınız aracın katalogunu neden insanların gözüne sokarsınız allah allah...beynimden vurulmuşa döndüm ne yani biz avrupalı degiliz diye insan deilmiyiz onların verdigi alın teri parada bizimki ne... olduki biz ötv kdv gümrük zart zurt işlerden dolayı daha fazla ödüyoruz.bilmiyorum ama hükümetten yata bu aracı italatını yapan firmalardan biraz dik durmalarını isterdim hem fazla para hem küçük motor aslında bizim halimizede üzülmüyor degilim.arkadaşlar moralizi bozmak gibi bir niyetim yoktu lütfen kusuruma bakmayın yaşadıgım diyalogdan dolayı nacizane düşüncelerimi paylaşmak istedim

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

O hangi bayiymis merak ettim..
- soyleyinde ordan araba almayalim..

- bu ne ya test arabasinin, motoruyla mi oynanirmis :)))

- bence normal bi dizel astrayla test surusune cikin ve kararinizi ona gore verin :)))

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: Ynt: 1.3 cdti astra j

mr.blacksea link' Alıntı:
yorum yapan arkadaşlara çok tşk ederim.otomobilini denemem için teklifte bulunan arkadaşa ayrıca tşk ederim helal olsun ne diyeyim böyle güzel kalpli insanlara arabadan çok ihtiyacımız var toplumda.Allah razı olsun sevdiklerinizle beraber kazasız belasız daha iyilerine binmek nasip etsin yaradan hepiniz sagolun varolun.

Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.Ben araci almadan once cok okudum,birsuru seyler yazmis insanlar.Dedim ki boyle olmaz gidip bineceksin goreceksin ama dizel test araci o donem bulmak problemliydi.Aramadigim,sormadigim sube kalmadi.Hep otomatik benzinli test araci vardi.En sonunda bir subede buldum,gidip test ettim hatta ilgili arkadas siz istediginiz gibi test edin,istediginiz yerleri dolasin ne zaman yeter derseniz getirirsiniz dedi.Kendim o gun oldukca fazla dolastim :) karar verip aldim.

Sizin de ayni durumda olmanizi istemem acikcasi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...