Astra J 1.4T HB Arıza lambası

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, 2012 Astra J Kasa 1.4 T araç aldım. Aldığımda arıza lambası yanıyordu. Tamirciye gösterdim yakıttan dedi sildi. Yeni yakıt aldım 200 Km yaptım herhangi bir lamba yanmadı. Fakat bugün yine arıza lambası yaktı. Araçta lpg yok. Lpg montajı yaptırmak istiyorum fakat daha lpg taktırmadan bu arıza lambasının yanması beni korkuttu. Yardım eder misiniz? Lpg taktıran arkadaşlarda arıza lambası yakıyor mu?

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
20200208_123014.jpg

Usta bilgisayara bağladığında resimdeki hatayı gösterdi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ustam bu fakirde kalması hiç iyi değil enjektörlere ve araç bir yerden hava alıyormu baktırırmısın cihaza bağlayıp araç fakirde kalıyormu baktir

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ustam bu fakirde kalması hiç iyi değil enjektörlere ve araç bir yerden hava alıyormu baktırırmısın cihaza bağlayıp araç fakirde kalıyormu baktir
Ustam teşekkür ederim yardımınız için. İnşallah ciddi bir sıkıntı yokturdur. Kendi elektrikçim dün bağladı makineye ciddi bir arıza yok dedi. En fazla oksijen müşürü arızalıdır dedi ama bilmiyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustam teşekkür ederim yardımınız için. İnşallah ciddi bir sıkıntı yokturdur. Kendi elektrikçim dün bağladı makineye ciddi bir arıza yok dedi. En fazla oksijen müşürü arızalıdır dedi ama bilmiyorum
gerekirse bakın ama yanlız cihaza bağlatın araç fakirde kalıyormu baktırın fakirde kalmaması araç fakir piston eritir üst kapak yanar yani zararı büyük olur

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensorlerdeki ariza kendini ariza kaydi olarak duser. fakirde kalmasi demek yakit sisteminde yakitin az gelmesi demek yada yakitin nirmal gelmesi havanin buna oranla cok fazla girmesi demek. oncellikle maf map emme manifoldu uzerinde bulunan basinc sensorleri ve oksijen sensorlerinin bi temizligini yaptirin.Bu sekilde kullanmaya devam ederseniz yakin zamanda subaplariniz zarar gorur

Hhakkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra sedan 1.4 turbo otomatik aracımı fenni muayeneye soktuktan sonra motor arıza lambası yandı. Servise götürdüğümüzde emme manifoldu değişecek dendi. Acaba fenni muayene den dolayo sorun çıkmış olabilirmi? 2017 model 47bin km de sıfır almıştık ilk defa böyle bir sorun yaşadık.

Hhakkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun yaşamadık diyecektim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yağ yakma varmı aracınızda

Hhakkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakma varmı aracınızda
Yıllık değişiyor yağı ama bu sefer daha erken yandı lambası . Yağa baktirdik yağ sorunu yok dediler sifirladilar