Astra j 1.4t bir depo ile 916 km ???

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4t bir depo ile 916 km ???

ulas79 link' Alıntı:
valla arkadaşlar basmazsan yakmıyo ben en son 1.5 ay önce uzun yol yaptım araçta tek başıma idim Balıkesir den Kırıkkaleye gittim hızımı 95km ye sabitledim varış noktama geldiğimde ortalama tüketimim 6.4 ü gösteriyordu yani basmazsan yakmaz ki benim araç 1.6T :)
doğru olmasına doğru da ulaşım 95km ile nasıl sabredilir? ben geçen hafta marmarise gittim geldim. sırf radara girmeyeyim diye 115 - 120km aralığında seyrettim canım çıktı yahu.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

En büyük hüsranım bu 1.4T'yi Active Select almakta yatıyor. Millet manuel ile dizellere kafa tutuyor biz Active Select ile tüketimde Mustang dövüyoruz. :)

Yarım depo benzin ile 210 km'si uzun yol otoban olmak kaydıyla 250 km yol yapabildim haftasonu. Ha otobanda 130'u geçmedim 105 km lik ilk kısımda, dönerkende ikinci 105 km'lik kısımda 140 civarı geldim. Uçmadım, kaçmadım, kimseyle kapışmadım, devri 6000'lere dayamadım. Dayamadım ne oldu 250 km yaptım. Dayasaydım 100 km yapardım ancak. :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
En büyük hüsranım bu 1.4T'yi Active Select almakta yatıyor. Millet manuel ile dizellere kafa tutuyor biz Active Select ile tüketimde Mustang dövüyoruz. :)

Yarım depo benzin ile 210 km'si uzun yol otoban olmak kaydıyla 250 km yol yapabildim haftasonu. Ha otobanda 130'u geçmedim 105 km lik ilk kısımda, dönerkende ikinci 105 km'lik kısımda 140 civarı geldim. Uçmadım, kaçmadım, kimseyle kapışmadım, devri 6000'lere dayamadım. Dayamadım ne oldu 250 km yaptım. Dayasaydım 100 km yapardım ancak. :)
benim aldığım dönemde hangi bayiye gitsem hep karşıma otomatik çıkıyordu ısrarla manuel istemiştim. otomatik hiç kullanmadım bana biraz uzak, vites değiştirmeyi seviyorum. benim en büyük hüsranım afl ve sunroof :( artık bir kaç sene sonra sedana kısmet :)

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

değerler gerçekten büyük bir sabrın sonucunda elde edilmiş. doğrusu helal olsun diyorum.
uzun yolda sabırlı kullanım kendim için söylüyorum çok zor. maksimum 1 saat sürersin o hızla arada illa ki basarsın yer yer çünkü uykusu geliyor adamın  :(
sigarayı da bıraktım ilgilenicek bişey de bulamayınca insan dayanamıyor basıyor :-[

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

Bak bi gün yanına geleyim deponu fulle, senle Akçay-İzmir yapalım sonra ben geri döneyim.

Lafı nereye getirecektim yahu unuttum. Neyse o arada kesin yaparız zaten bişeyler, belki Oğuz a da haber veririz  :D :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bak bi gün yanına geleyim deponu fulle, senle Akçay-İzmir yapalım sonra ben geri döneyim.

Lafı nereye getirecektim yahu unuttum. Neyse o arada kesin yaparız zaten bişeyler, belki Oğuz a da haber veririz  :D :D

şimdi sen İzmir'e geliyorsun, ben depomu dolduruyorum, seninle Akçay-İzmir yapıyoruz, sen nereye dönüyorsun? Hava en son 50 dereceydi, 80 oldu herhalde Akçay da he? ((:)

Oğuz orda burda tatildeyken hazır yapalım zaten birşeyler, yalandan alo deriz sonra ona. (:)

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

Çok iyi bir ortalama..

Ben aracıma Dizel Box ve Sprintbooster taktırdıktan sonra uzun yol olarak sadece Sakarya'ya 3.8 ortalama ile gittim, geldim.. Menzil'i söylememe gerek bile yok.. :D
Araç şuanda şehir içi klima açık 5.8 yakıyor..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de geçen hafta yaptığım izmit-ayvalık arası gidiş seyahatimi 5.2 lt, dönüş seyahatimi 5.6 lt ortalama ile tamamladım.

Bazen 100 kmh ile giderken zaman zaman 2.8-3.5 lt arasında değişen anlık tüketim değerleri de gördüm.Sanırım benim algılamadığım kadar aşağı eğim vardı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
şimdi sen İzmir'e geliyorsun, ben depomu dolduruyorum, seninle Akçay-İzmir yapıyoruz, sen nereye dönüyorsun? Hava en son 50 dereceydi, 80 oldu herhalde Akçay da he? ((:)

Oğuz orda burda tatildeyken hazır yapalım zaten birşeyler, yalandan alo deriz sonra ona. (:)

Evet baktık hızımızı alamadık "şuraya gel" deriz tam gelmek üzereyken "işimiz çıktı gittik" deriz!?  011zaa