Astra J 1.4T 15.000km Bakım Detayları ve Merak Edilenler

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J 1.4T 15.000km Bakım Detayları ve Merak Edilenler

Benim de Opel maceran 1998 Vectra CD, sonra Corsa 1.2 Twinport, Sonra Corsa 1.4 şimdi de Astra J. Bakalım sonu nereye gidecek :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Astra GTC ? sn drwaverunner :)

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de babamın 94 astrası var onda öğrendim araba sürmeyi,tadına doyamıyordum arabanın.Ama asıl opel hastası benim kayınpeder,araba bakmak için Ankara Opan'a gitmiştik pazarlığı felan yaptık neyse.Adam çıkmıyo Opelden biraz daha bakalım arabalara felan diye,artık kovacaklardı adamlar bizi.Ben focus alacaktım kayınpeder kafamın etini yedi opel al diye diye,iyiki de kayınpedere uymuşum.Tabi Focusun siparişinin gecikmesi de iptal etmeme sebep olmuştu.Kısmet herşey, nasipte böyle güzel bir forumda sizler gibi arkadaşlarla muhabbet etmek varmış.

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakımlarda yağ değişimde kullanılan yağlar yeni teknoloji motorlar için kullanılan yağlarmı?Bir arkadaşımız PO ve GM yeni yağların linklerını vermişti o yağlardanmı koyuyolar  yoksa  sentetik diye tabir edilen klasik yaplardanmı ?bilgisi olan varsa cevaplaya bilirmi?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bakıma gittiğinizde değişen parçaların (çıkanları) size iade edilmesini isteyin. hatta eski yağı da bir kutu içinde isteyin. bazı servislerde bazen parçaların değiştirildiği söylenerek değiştirilmediğini, yada çıkan parçaların daha sonra başka araçların bakımında kullanıldığını duydum. buna yağ da dahildir!!!

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

paylaşım için teşekkürler

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

NewPa1n link' Alıntı:
Astra GTC ? sn drwaverunner :)
Walla aklımdan da geçmiyor değil :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

çağlar 52 link' Alıntı:
Bakımlarda yağ değişimde kullanılan yağlar yeni teknoloji motorlar için kullanılan yağlarmı?Bir arkadaşımız PO ve GM yeni yağların linklerını vermişti o yağlardanmı koyuyolar  yoksa  sentetik diye tabir edilen klasik yaplardanmı ?bilgisi olan varsa cevaplaya bilirmi?
Bu yağ konusu özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu. şu anda Mobil 1 0-40 Tam sentetik motor yağı en çok tavsiye edileni. Dediğiniz gibi GM yağının ve muadilleri de var ama ben servise sokmandan ilk şartım mobil1 olmasıydı.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Teşekkür eden arkadaşlara ben teşekkür ederim.

Servise herhangi bir nedenden igdecek olan arkadaşlar foruma "servise gidiyorum bişey isteyen var mı?" derlerse bilgiye ulaşmada daha az zaman kaybederiz :)

Yararlı bilgiler için teşekkürler. Son cümle de cuk oturmuş valla:) "Hanım ben bakkala gidiyorum, birşey lazım mı" hesabı:)

Şaka bir yana, sanırım 2 haftaya kadar bir servis seferi daha görünüyor bana. Değerli forumdaşlarımızın, servisten öğrenmek istedikleri birşey varsa, vekaleten sorup öğrenir ve dilim döndüğünce buraya aktarabilirim:)