Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

badavut link' Alıntı:
bu değer nasıl olmuş anlamadım km daha düşük, sanırım arabayı alır almaz iki uzun yol yaptınız, ben şehir içi 9 - 11 arasından aşağıya hiç düşemedim bir senede 13,000 km ulaştım sadece yazın tatil için bir ayvalık sürüşünde 7,4 lerdeydi ortalama sonra kış ve uzun yol bitip şehir içi devam ettikçe 9 - 11 arasına geri döndü ortalama

Daha uzun yola çıkmak nasip olmadı. İstanbul teme bile 2 kere çıkabilidim. Arabayı aldığımdan beri istanbul trafiğinden çıkmadım. 1 ay öncesine kadar 6.8 di ortalamam. Soğuklarda biraz arttı. Havalar ısınınca 7 nin altına çok rahat inerim.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sürüş tarzından kaynaklı yakıt tüketimleri farklı olabilir ama 1.4t benzinli arabanın ortalaması 7 in altına inmesi çok büyük bir başarıdır. diğerleri 9-10 litrede gezerken sizin 6 civarı olması çok çok iyi. Benim 1.6 cti ortalamam ile aynı nerdeyse

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
Daha uzun yola çıkmak nasip olmadı. İstanbul teme bile 2 kere çıkabilidim. Arabayı aldığımdan beri istanbul trafiğinden çıkmadım. 1 ay öncesine kadar 6.8 di ortalamam. Soğuklarda biraz arttı. Havalar ısınınca 7 nin altına çok rahat inerim.
Bu değerleri değil görmek, bu araçla ve bu motorla aklımdan bile geçirmeye cürret edemem. Bu araba ve bu motor ile benim için ortalama 20-25 km/h saat hız iken istanbul şehir içinde kışın 9 litrenin altına, yazın da 8 litrenin altına imkansıza yakın. Uzun yolda 90 km/h ortalama hızda 5,5-6 litre arası mümkün.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:

sizi tebrik eder bu değerlere ulaşmak marifet..
birde ist. nereden?

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

610 km yol 53 litre harcanan yakıt miktarı ortalama hız da 40 km ::) çok yakıyor bu aralar namıssız

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
sizi tebrik eder bu değerlere ulaşmak marifet..
birde ist. nereden?

Beylikdüzündeyim :) Önceki aracım astra h 1.6 idi. ortalamam 6.6 litreydi. Sürüş tarzı çok önemli. Yaz gelsin daha sizi çok şaşırtacam :)

der

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 Ocakta kullanmaya başladığım aracım 450 km de ortalama yakımı 8,5 litre. Yeni araç ve ağır kış şartlarında kullanılmasına rağmen bu değer bana önümüzdeki aylar için umut veriyor. Sanıyorum 7 litreyi görebilirim rahatlıkla. Hatta Turbonet kullanıcı arkadaşımızı geçerim yazın diye düşünüyorum :)

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinleye mi dönsek acaba,sauan bendeki astra 1.7cdti (yurtdisi) 8lt yakiyor.dizelin arizalari da cabasi

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayayk ayaktan üstündür kabul ettmek lazım, ayıp değil beceremiyorum. Bize de öğretin de biz de az yakalım :)

badavut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ayayk ayaktan üstündür kabul ettmek lazım, ayıp değil beceremiyorum. Bize de öğretin de biz de az yakalım :)

ayak ayaktan üstündür kabul ediyorumda, arkadaşta ne ayak varmış :)  bende öyle çok devirli, seri kullanan biri değilim, ama bir seneyi geçti bu değerlerin yanına bile yaklaşmayı bırak 8,4 ortalama olsa gam yemeyeceğim :(