Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Sabah yola çıkmadan sıfırladım. Beylikdüzü-avcılar arası 10 km yol yaptım. 30 dakka da geldim. Şuan ortalama 6.5 lt :)

Aracı kaldırırken gaza çok az dokunuyorum. Ani hızlanma yapmıyorum. En fazla 2 bin devirde bir üst virese atıyorum. ışıklara gelmeden çok önceden ayağımı gazdan çekiyorum. Akıcı trafikte hız sabitliyecisini kullanıyorum. Rampalarda gaza yüklenmiyorum. Arabayı yokuş aşağı inerken kesinlikle boş atmıyorum ayağımı gazdan çekiyorum sadece.

Bu saydıklarımla 1.6 astra h aracımla sıcak havalarda 6.4-6.5 lt geziyordum. Aslında şimdiki aracımla daha iyi sonuç almalıyım :) Hedef 6.3 lt :D

realsteel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yorumları okuyunca 16 kr yakan corsalı bi arkadaş geldi aklıma  :D
kimse alınmasın bana göre hala şehir efsanesi...  cooll
turbo araçla azda bassam çokta ist şehir içi 11 şehir dışı 7 ortalama geneldir.  victoryy
(motoru çalıştırma, kırmızı ışıklar, yokuşlar, ara sokaklar, ist trafiği herşey dahil olmalı hesapta)  68lookk
otoyolda sıfırlayıp, yokuş aşağıda bırakıp 0 yakıyor diyebiliriz sonuçta buda bir gerçektir.  general_Shame_on_you

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10 km lik yolu 30 dakkada gidiyorsam trafikte vakit oyalanmışım demektir. Ve istanbulda nerde varmış devamlı yoğuk aşağı gidecek yer :)

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
Sabah yola çıkmadan sıfırladım. Beylikdüzü-avcılar arası 10 km yol yaptım. 30 dakka da geldim. Şuan ortalama 6.5 lt :)

Aracı kaldırırken gaza çok az dokunuyorum. Ani hızlanma yapmıyorum. En fazla 2 bin devirde bir üst virese atıyorum. ışıklara gelmeden çok önceden ayağımı gazdan çekiyorum. Akıcı trafikte hız sabitliyecisini kullanıyorum. Rampalarda gaza yüklenmiyorum. Arabayı yokuş aşağı inerken kesinlikle boş atmıyorum ayağımı gazdan çekiyorum sadece.

Bu saydıklarımla 1.6 astra h aracımla sıcak havalarda 6.4-6.5 lt geziyordum. Aslında şimdiki aracımla daha iyi sonuç almalıyım :) Hedef 6.3 lt :D

arabayı böyle kullanıyorsan araç kullanmak zevkten çok eziyete dönüşür. ben istanbul da 1,3 dti aracımla 5.6 altına düştüğümü hatırlamıyorum ve Anadolu yakasında.

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıllardır böyle kullanıyorum. Bu saydıklarımı yapmak için kendimi kasmıyorum artık alışkanlık oldu :) ee zamanında benzini 5.15 lerde gördük. tasaruf yapmaktan bu halere geldik :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim için bu değerleri görmek imkansız  general_Shame_on_you

realsteel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
10 km lik yolu 30 dakkada gidiyorsam trafikte vakit oyalanmışım demektir. Ve istanbulda nerde varmış devamlı yoğuk aşağı gidecek yer :)

bir önceki yorumum sizin mesajınız altına denk gelmiş yani size dair alıntılı değildir
benim anlattığım herkes için genel verilerin sonucunu bahsetmek, özelliklede benim gibi 0 araç alıp tanımak açısından
demin dediğim gibi şu ibareleride özellikle yazdım: 'yorumları okuyunca' & 'kimse alınmasın bana göre'

yani rakamlarda sakin kullananlar tabiki altına, sert kullananlar üzerine çıkacaktır  047shakee

realsteel link' Alıntı:
yorumları okuyunca 16 kr yakan corsalı bi arkadaş geldi aklıma  :D
kimse alınmasın bana göre hala şehir efsanesi...  cooll
turbo araçla azda bassam çokta ist şehir içi 11 şehir dışı 7 ortalama geneldir.  victoryy
(motoru çalıştırma, kırmızı ışıklar, yokuşlar, ara sokaklar, ist trafiği herşey dahil olmalı hesapta)  68lookk
otoyolda sıfırlayıp, yokuş aşağıda bırakıp 0 yakıyor diyebiliriz sonuçta buda bir gerçektir.  general_Shame_on_you

realsteel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44 link' Alıntı:
[quote author=turbonet link=topic=975.msg334770#msg334770 date=1421310689]
Sabah yola çıkmadan sıfırladım. Beylikdüzü-avcılar arası 10 km yol yaptım. 30 dakka da geldim. şuan ortalama 6.5 lt :)

arabayı böyle kullanıyorsan araç kullanmak zevkten çok eziyete dönüşür. ben istanbul da 1,3 dti aracımla 5.6 altına düştüğümü hatırlamıyorum ve Anadolu yakasında.
[/quote]

140 HP benzinli bir araçla sakin kullanmakta gerçekten sabır ister, şahsen denedim 1-2 gün zor dayanabildim  :D

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

realsteel link' Alıntı:

140 HP benzinli bir araçla sakin kullanmakta gerçekten sabır ister, şahsen denedim 1-2 gün zor dayanabildim  :D

Korkutuyorlar bizi yok subap erir yok piston gider falan filan ayağımızın altında yumurta var :D

Astra 1.4 AS ortalama hız 37km 100km/7.8lt yakıyor şuan.. şehir içi dışı karışık.. Sadece şehir içi verilerim 9-10lt yi bulabiliyor..

Yaz şartlarında 1.5 litre aşağıya düşüyorum.. Aracım 16bin Km ye geldi.

Benim için 100km/7lt şu anda kabul edilebilir bir rakam yılın 6 ayı için.. Yoksa dizel alırdım yada lpg taktırırdım.. Ki benzinde uzun süre böyle gideceğini düşünüyorum en az 2 yıl 4.5 liranın üstünü görmeyiz diye umuyorum :)

realsteel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

250 kmdir 11.9lt sırf ist içi  evil_Daemon
(ortalama hız 30km altında olduğu sürece yolu ancak 1. viteste gidebilmişim diye değerlendiriyorum kafam rahatlıyor)

Geçen ayda sıfırlamadan önce 4450 km 8.8lt idi. yarısı şehir içi yarısı şehir dışı  steeringwheel

(flaşta tam yerine gelmiş yani)