Astra j 1.4 rolanti sorunu 2. vitese alınca stop etme?

askindefansi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımda 2. vitese aldığımda debriyajdan ayağımı çekip gaza basıncaya kadar geçen sürede bazen araç stop ediyor çok sık olmasa da araç soğukken kesin oluyor bu durum. birde geçen farkettim araç boşta durur vaziyetteyken debriyaja basıyorum birden çekiyorum aracın motor sesi bi anda değişiyor ve ışıklar göz kırpıyor rölanti sanki düşüp stop edecek gibi oluyor ama etmiyor. bu olayında o sorunla alakalı olabileceğini düşünüyorum sebep nedir saygılar?

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: Astra j 1.4 rolanti sorunu 2. vitese alınca stop etme?

Selam geçmiş olsun aracınızın yüksek ihtimalle debriyaj bilyasında sorun var.

askindefansi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

impartant link' Alıntı:
Selam geçmiş olsun aracınızın yüksek ihtimalle debriyaj bilyasında sorun var.
nasıl tam olarak hocam ben daha çok elektiriksel olduğunu düşünüyorumdum ani voltaj düşmesi sonucu rölantide düşmeler var sadece hareket halinde olmuyor araç dururkende debriyaja basıp çektiğimde rölanti düşüyor ışık göz kırpıyor bilye nasıl etkiler bu olayı?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klima acikken 4000 devre kadar gaz verin sonra hizlica gazdan ayaginiz cekin stop ediyorsa(arac dururken) klima gazi azalmistir. Debriyaja basinca hafif ses degisiyor bu normal ama isiklarin kisilmasi aku sorununa isaret ediyor. Birde 2.vitese erken atiyor olabilirsiniz bizim araclar 1.vitesi biraz kullanmak istiyor ozellikle klimayla stop edebiliyor yuk agir ve vites oranlari uzun oldugu icin 2.vites bazen yetmiyor 1.vitesi 3000 devre kadar kullanip birde oyle deneyin.

askindefansi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizin dediğiniz şekil stop etmiyor zaten sanırım ben birraz hafif arabalarla karşılaştırdım arabayı. o benden kaynaklı olabilir. ancak ışıktaki kısılma olayı elektiriksel zaten ışıkta kısılma varken rölanti sorunları baş gösteriyo gibime geliyor. ben elektirksel olduğunu düşünüyorum ama hangi parçasında onu bilemedim

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akünüz bitmek üzere veya şarj dinamonuz arızalı.

Aynı problemi frene basarken dreksiyonu tam tur sağa veya sola çevirdiğinizde de yaşarsınız.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boğaz kelebeği sorunu da olabilir bir baktırın derim..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun. Benim aracımda da debriyajdan ayağımı çekince (rölantideyken) ses değişmesi oluyor. Debriyajdayken daha gürültülü, debriyajdan ayağımı çekince daha normal bir ses geliyor. Bunun kavramayla alakalı olduğunu ve herhangi bir problem belirtisi olmadığı kanaatindeyim :)

askindefansi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen yine ikinci viteste hareket halinde stop etti ben iyice bu işin elektiriksel olduğuna inanmaya başladım yani rölantiye düşerken aracın rölantisini tam ayarlayamayıp stop ediyo bence. birde araç durur halde çalışırken tavan lambalarım biraz titriyor gaza basınca düzeliyor :) akü mü bitiyo demek bu olay :) birde bu olay olduğunda uzun yoldan gelmiştim yani akü bitik gibiyse şarj olmadımı yoldan gelirken?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

askindefansi link' Alıntı:
geçen yine ikinci viteste hareket halinde stop etti ben iyice bu işin elektiriksel olduğuna inanmaya başladım yani rölantiye düşerken aracın rölantisini tam ayarlayamayıp stop ediyo bence. birde araç durur halde çalışırken tavan lambalarım biraz titriyor gaza basınca düzeliyor :) akü mü bitiyo demek bu olay :) birde bu olay olduğunda uzun yoldan gelmiştim yani akü bitik gibiyse şarj olmadımı yoldan gelirken?
servise gidin aküyü değiştirsinler garantiden. ben geceden sabaha hiçbirşey açık değilken bittiğini gördüm bazı fabrika çıkışlı aküler sorunlu benim 6-7 kere bitmişti durduğu yerde sonra değiştirdiler.