Stop ederken gaz kesmediği için sallantı

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar aranızda yeniyim öncelikle konu yanlış yerde ise özür dilerim.

Sorunuma gelecek olursak 1998 Model Opel Astra F 1.4 aracımda LPG de stop ederken titreme sallantı oluyor gaz kesmiyor yani. Ama benzin de hiç bir sorun olmuyor stop ederken.

( Araç düşük modelli diye linç etmeye kalkışmayın lütfen aracımın motoru çok diridir. 3. Vites ile yokuş çıkabiliyorum yani. )

Bir de arabayı ilk çalıştırdığımda benzin de çalışıyor tamam bunda sorun yok ama çalıştırdıktan sonra beklerken rölanti 1000 altına düşüyor birden 1500 e yükseliyor. 2000 deviri geçirince de LPG ye geçen aracım aynı sorunu LPG de yapmıyor. Bu sorun boğaz kelebeğinden büyük ihtimal ama stop ederken titremeyi bi türlü bulamadık. Tüp beynini değiştirdik değiştirmeden önce de yapıyordu değiştirdikten sonra da yapmaya devam etti.

Volant tan dolayı falan diye okudum fakat benzinde stop ederken titremiyor sadece LPG de oluyor.

Yardımlarınızı bekliyorum lütfen abilerim :confused:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Selamlar aranızda yeniyim öncelikle konu yanlış yerde ise özür dilerim.

Sorunuma gelecek olursak 1998 Model Opel Astra F 1.4 aracımda LPG de stop ederken titreme sallantı oluyor gaz kesmiyor yani. Ama benzin de hiç bir sorun olmuyor stop ederken.

( Araç düşük modelli diye linç etmeye kalkışmayın lütfen aracımın motoru çok diridir. 3. Vites ile yokuş çıkabiliyorum yani. )

Bir de arabayı ilk çalıştırdığımda benzin de çalışıyor tamam bunda sorun yok ama çalıştırdıktan sonra beklerken rölanti 1000 altına düşüyor birden 1500 e yükseliyor. 2000 deviri geçirince de LPG ye geçen aracım aynı sorunu LPG de yapmıyor. Bu sorun boğaz kelebeğinden büyük ihtimal ama stop ederken titremeyi bi türlü bulamadık. Tüp beynini değiştirdik değiştirmeden önce de yapıyordu değiştirdikten sonra da yapmaya devam etti.

Volant tan dolayı falan diye okudum fakat benzinde stop ederken titremiyor sadece LPG de oluyor.

Yardımlarınızı bekliyorum lütfen abilerim :confused:

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, aracınızın modeli düşük diye linç etmeyiz. Hepimiz hayatı idame ettirmeye çalışan insanlarız kimimiz fazla kazanıyor kimimiz az kazanıyor, emeğimizden artırdıklarımızla araba alıyoruz. Bu konuda içiniz rahat olsun böyle bişey bizim forumumuzda kesinlikle yaşanmayacaktır. (Biz müsade etmeyiz)

Sorununuzla ilgili olarak kontağı kapattığınızda gaz/benzin girişini değil, ateşlemeyi kesersiniz. Bu nedenle ateşleme sisteminde problem olabilir. ancak LPG ile bu sorun oluyor dediğiniz için acaba enjektörler gaz vermeye devam ediyormu diye düşünmedim değil. Diğer sorununuzla ilgili olarak araç soğukken çalıştığında yüksek devir ile çalışır sonrasında 1000 devir altına düşer motor sıcaklığı belirli bir noktaya geldiğindeyse araç LPG ile çalışmaya başlar. Burdaki sorununuz net şekilde benzindeyken oluyorsa benzin pompası veya enjektörler olabilir. Bunun altında başka sorunlarda olabilir açıkcası yorum yapmakta zorlanıyorum.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ters çalışma dediğimiz durum var araçta büyük ihtimalle. LPG kaynaklı.